کاربر گرامی توجه داشته باشید که پس از پرداخت، سفارش شما در انتظار انجام قرار خواهد گرفت و شما می‌توانید فاکتور سفارش را در پنل کاربری خود به‌صورت زیر مشاهده فرمایید.

 

 کارشناسان بخش پردازش سفارش شما را باز کرده و مورد بررسی قرار می‌دهند که در این صورت فاکتور پرداختی شما با استاتوس در حال انجام قابل مشاهده است.

در این هنگام چنانچه سفارش شما مورد خاصی داشته باشد یا در درج اطلاعات از سوی شما خطایی وجود داشته باشد، کارشناسان بخش پردازش با ذکر دلیل در باکس سفارش، آن را معلق می کنند. در این هنگام برای شما یک پیامک و یک ایمیل می‌آید که شما را در جریان تعلیق سفارش قرار می دهد. شما در پنل کاربری خود در قسمت لیست سفارشات، سفارش مورد نظر را باز می کنید و علت را می بینید و آن را برطرف می‌کنید.

             

پس از رفع ایراد گرفته شده به سفارش توسط کاربر شما می توانید با ارسال تیکت یا تماس با مجموعه اعلام کنید که مشکل سفارش را برطرف کنید تا کارشناسان پشتیبانی دوباره سفارش شما را در حالت درحال انجام قرار دهند.

                            

اگر سفارش شما به مشکلی برخورد کند یا کارشناسان بخش پردازش قادر به انجام آن نباشند سفارش شما کنسل می شود و پیامک و ایمیل مربوط به کنسل شدن سفارش را دریافت خواهید کرد. در این صورت وجه به حساب کاربری شما برگشت می خورد و چنانچه می‌خواهید وجه را برداشت کنید، از پنل کاربری خود قسمت مالی درخواست تسویه را بزنید. دپارتمان مالی و حسابداری وجه را در ساعات اداری پس از ثبت درخواست از سمت شما به حساب بانکی‌تان واریز می کند.

در صورتیکه سفارش شما بدون هیچ مشکلی انجام شود، پیامک به همراه ایمیل برای شما ارسال می‌گردد که سفارش شما انجام شده است. این وضعیت را هم می توانید در پنل کاربری خود با انتخاب سفارش مربوطه از لیست سفارش مشاهده کنید.