قیمت دوج کوین (DOGE) در یک بازه دو هفته‌ای بین سطوح کلیدی فیبوناچی به دام افتاده است. حال سوالی که وجود دارد، این است که قیمت DOGE به کدام طرف می‌شکند و شروع به حرکت‌ می‌کند؟ در این مطلب به تحلیل دوج کوین سپتامبر ۲۰۲۳ می پردازیم.

خرید و فروش آنی دوج کوین

تحلیل دوج کوین سپتامبر ۲۰۲۳

با سقوط قیمت بیت کوین (BTC) به زیر ۲۶ هزار دلار، بازار می‌تواند در کوتاه مدت برای ضررهای بیشتر آماده شود. با این حال، میم کوین‌ها اغلب از جهت کلی بازار منحرف می‌شوند. این موضوع بسته به اینکه روند قیمت دوج کوین چه مسیری را در پیش خواهد گرفت، می‌تواند به خریداران/فروشندگان مزیتی بدهد.

تحلیل دوج کوین سپتامبر ۲۰۲۳
تحلیل دوج کوین سپتامبر ۲۰۲۳

ترسیم سطوح فیبوناچی در بازه زمانی ۱۲ ساعته، کشمکشی را بین گاوها و خرس‌ها نشان می‌دهد.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

گاوها سطح ۲۳٫۶ درصد فیبوناچی (۰٫۰۶۲۲ دلار) را به سطح حمایتی تبدیل و از افت قیمت به کمتر از آن جلوگیری کردند. از طرف دیگر، خرس‌ها سطح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی (۰٫۰۶۶۴ دلار) را به سطح مقاومت تبدیل کردند و خریداران قادر به عبور از آن نیستند.

این کشمکش در پنج روز گذشته تشدید شد و تلاش خریداران در سطح مقاومتی ۰٫۰۶۶۴ دلار در ۲۹ آگوست شکست خورد، در حالی که فروشندگان در ۳۱ آگوست در سطح حمایتی ۰٫۰۶۲۲ دلار مجبور به عقب‌نشینی شدند.

شاخص‌های نموداری هم سیگنال‌های ترکیبی را چشمک می‌زنند. قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر سطح ۵۰ نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند. با این حال، قرار گرفتن شاخص جریان پول چایکین (CMF) در محدوده مثبت ۰٫۱۵ نشان می‌دهد که گاوها هم می‌توانند به برتری برسند.

شکستن سطح مقاومت ۰٫۰۶۶۴ دلار توسط گاوها می‌تواند باعث شود که خریداران سطوح ۰٫۰۷۰۰ تا ۰٫۰۷۳۲ را هدف قرار دهند. از سوی دیگر، شکستن حمایت ۰٫۰۶۲۲ دلاری توسط خرس‌ها، این سناریو را باطل می‌کند و فروشندگان می‌توانند منطقه قیمتی ۰٫۰۵۵۵ دلار را هدف قرار ‌دهند.

نسبت معاملات لانگ و شورت دوج کوین در بازار آتی

تحلیل دوج کوین سپتامبر ۲۰۲۳
تحلیل دوج کوین سپتامبر ۲۰۲۳

داده‌های مربوط به نسبت معاملات لانگ و شورت دوج کوین منتشرشده توسط پلتفرم Coinglass، حاشیه باریکی را بین موقعیت‌های لانگ و شورت نشان می‌دهد. طبق این داده‌ها، معاملات لانگ ۵۰٫۶ درصد از قراردادهای باز و معاملات شورت ۴۹٫۴ درصد از قراردادهای باز را به خود اختصاص داده‌اند.

این امر نشان می‌دهد که عملکرد قیمت DOGE می‌تواند به هر دو طرف تغییر کند، و معامله‌گران باید قبل از باز کردن موقعیت‌های جدید به احساسات کلی بازار توجه کنند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید