آیا آموزش دادن را دوست دارید؟ آیا به زبان انگلیسی علاقه مند هستید ؟ آیا تا به حال به آموزش دادن زبان انگلیسی اندیشده اید؟ چنانچه علاقه مند هستید تا به عنوان معلم زبان انگلیسی، به آموزش این زبان به عنوان زبان دوم (ESL) و یا به عنوان یک زبان خارجی (EFL) بپردازید، می بایست در این زمینه مهارت کافی به دست آورید. برای این منظور سالانه دوره های متنوعی برگزار می شود تا نیروهای متخصص در این زمینه برای تدریس آماده شوند. مدرک سلتا (CELTA)  (Certificate in English Language Teaching to Adults) – یکی از این دوره های آمادگی برای آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان است که توسط سیستم ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج ارائه شده است و کلاس های آن به صورت پاره وقت و تمام وقت نیز برگزار می شود. پس در این مقاله با اول پرداخت همراه باشید.

مدرک سلتا (CELTA) برای چه کسانی مناسب است؟

مدرک سلتا (CELTA) برای داوطلبانی طراحی شده است که آموزش زبان انگلیسی را در گذشته بسیار کم تجربه کرده اند و یا برای افرادی که تجربه تدریس را به صورت عملی نداشته اند و یا برای کسانی مناسب است که مایلند مدرک آموزش زبان انگلیسی بین المللی داشته باشند. داوطلبان می بایست حداقل توانمندی لازم برای شرکت در این دوره را داشته باشند که عبارتست از : مدرک آیلتس با نمره ی 7.5 و یا حداقل نمره ی C1 از مرجع زبان مشترک اروپا -(Common European Framework of Reference for Languages) –CEFR

مدرک سلتا (CELTA) ، تاکید بر تمرین تئوری و عملی، هر دو با هم را دارد. همانطور که گفتیم کلاس ها به صورت پاره وقت و تمام وقت نیز برگزار می شوند که کلاس های تمام وقت کلا در 4 الی 5 هفته بر گزار می شود. این دوره یک دوره ی ارزیابی پیوسته است. شرکت کنندگان در طول دوره ارزیابی می شوند و در نهایت این ارزیابی ها منجر به دریافت درک می شود.

داوطلبانی که دوره را با موفقیت به پایان برسانند، می توانند در زمینه های مختلف آموزش زبان انگلیسی در سراسر جهان به تدریس بپردازند.

مدرک سلتا (CELTA)

در دوره ی آموزشی برای دریافت مدرک سلتا (CELTA) شما قادر خواهید بود تا :

 • در کلاس هایی با کمترین تعداد شرکت کنندگان، آموزش ببینید (این تعداد معمولا از 12 نفرتجاوز نمی کند) تا امکان یک آموزش متمرکز برای شما فراهم شود.
 • فرصت آموزش عملی پیدا کنید. به این معنا که این فرصت برای شما فراهم می شود تا در کلاس، تدریس را تمرین کنید.
 • از کتابخانه ی CELTA استفاده نمائید.

مطالب آموزش داده شده در دوره سلتا (CELTA)

علاوه بر سمینارها و ورکشاپ هائی که برگزار می شود، یکی از مهم ترین مزایای این کلاس ها این است که برای شما این امکان فراهم می شود تا در زمان های خاصی از تایم کلاس به زبان انگلیسی، آموزش دادن را تمرین کنید.

مدرک سلتا (CELTA)
مدرک سلتا (CELTA)

سرفصل های آموزشی سلتا (CELTA)

 • روش های ارائه و تمرین زبان انگلیسی
 • تکنیک های تصحیح
 • برنامه ریزی درس
 • مدیریت کلاس
 • استفاده از تکنولوژی در یک درس

نحوه ی ارزیابی سلتا (CELTA)

هیچ آزمون نهایی برای ارزیابی شرکت کنندگان وجود ندارد. به طور کلی نحوه ی ارزیابی عبارتست از:  

 • ارزیابی توانائی برنامه ریزی  و نحوه ی تدریس
 • ارزیابی توانایی انتقال آنچه شما در کلاس درس آموخته اید
 • آگاهی از نقاط قوت و ضعف شما در تدریس
 • مشارکت در جلسات و دریافت بازخورد
 • انجام تکالیف مشخص شده مربوط به کلاس درس

در درس، برنامه ریزی و تدریس، شما با عده ای از شرکت کنندگان دیگر کار می کنید تا به طور روزانه درس پس دهید و در زمینه ی تدریس در سطوح مختلف، تجربه کسب نمائید. در مدت زمانی که جهت آموزش این درس برای شما در نظر گرفته شده است، شما شخصا حدود 6 ساعت تمام به آموزش 8 درس متفاوت می پردازید.

دوره ی آموزشی سلتا (CELTA) برای افرادی مناسب است که یا به تازگی فارغ التحصیل شده اند، یا قصد تغییر شغل خود را دارند، و یا مایلند تا صلاحیت رسمی و بین المللی در این زمینه پیدا کنند و یا قابلیت های خود را ارتقا بخشند. این دوره در کشورهای مختلفی برگزار می شود که در ادامه مهم ترین کشورهای برگزار کننده را برای شما عزیزان ذکرخواهیم کرد.

کشورهای برگزار کننده ی دوره ی آموزشی سلتا

فرانسه انتخاب بسیاری از دانشجویان برای شرکت در این آزمون می باشد. به علت اینکه در کشور فرانسه اجازه ی کار کردن به مدت 20 ساعت در هفته داده میشود، گزینه ی مناسبی برای دریافت مدرک سلتا و سپس شروع کار و تدریس می باشد. در کشور اسپانیا، افراد بومی که به تدریس زبان انگلیسی مسلط باشد کم است. بنابراین این کشور گزینه ی مناسبی برای داوطلبان تدریس زبان انگلیسی، خواهد بود. کشور اسپانیا به شدت به جذب مربیان دارای مدرک بین المللی سلتا علاقه مند است. ضمنا هزینه ی زندگی در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپائی ارزان تر می باشد.

انگلیس، نیوزیلند، کره جنوبی، برزیل، چین و… نیز از جمله کشورهای برگزار کننده سلتا می باشند.

خدمات اول پرداخت

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ، ثبت نام آزمون های دانشجویی ، پرداخت هزینه هاست، شارژ حساب وب مانی،فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.


پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید