در اقدامی پیشگیرانه، حساب توییتری ShibArmy scam alerts که به افشای کلاهبرداری‌ها و محافظت از جامعه شیبا اینو اختصاص داده شده، به دارندگان توکن SHIB در مورد حملات فیشینگی که در حال سرقت وجوه کاربران هستند، هشدار داده است. در این پست به بررسی ایمیل کلاهبرداری برای کاربران شیبا می پردازیم.

ایمیل کلاهبرداری برای کاربران شیبا

این حساب، تصویری از یک ایمیل کلاهبرداری به همراه یک پیام ادعایی از Metamask را با ارتش شیبا به اشتراک گذاشته است.

ایمیل کلاهبرداری برای کاربران شیبا
ایمیل کلاهبرداری برای کاربران شیبا

این ایمیل به‌صورت دروغین به اهداف حمله اطلاع می‌دهد که کیف پول آنها غیرفعال شده و از آنها می‌خواهد که کیف پول خود را قبل از یک تاریخ مشخص به‌روز کنند و اگر این کار انجام نشود، ایمیل تهدید به محدود کردن کیف پول می‌کند.

اما لازم به ذکر است که این ایمیل، یک ترفند کلاهبرداری است و کاربران باید از علائم هشداردهنده آگاه باشند و اقدامات احتیاطی را انجام دهند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند. اکثر حملات فیشینگ با یک لینک مخرب همراه هستند، بنابراین به‌احتمال زیاد، این ایمیل هم ممکن است حاوی چنین لینک‌های جعلی باشد.
در این هشدار، حساب ShibArmy از جامعه SHIB می‌خواهد که چنین ایمیل‌هایی را نادیده بگیرند؛ زیرا ممکن است وجوه کاربران را سرقت کنند. همچنین کاربران باید از کلیک بر روی لینک‌های ناشناس یا مشکوک خودداری کنند.

در عصر دیجیتالی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، متأسفانه ایمیل‌های کلاهبرداری بسیار رایج هستند و هدف از این پیام‌های کلاهبرداری، فریب قربانیان برای افشای اطلاعات شخصی و حساس یا انجام اقداماتی است که می‌تواند منجر به از دست دادن سرمایه آنها شود.

در اوایل سال جاری، تیم توسعه‌دهنده کیف پول MetaMask هم نسبت به حملات فیشینگی که کاربران آن را هدف قرار داده بود، هشدار داد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید