توقف فعالیت بایننس در کانادا

توقف فعالیت بایننس در کانادا

زمان مطالعه < 1 دقیقه

صرافی بایننس اعلام کرد به‌خاطر سیاست‌های جدید کانادا درمورد استیبل کوین‌ها و محدودیت‌های مربوط به سرمایه‌گذاران، از این کشور خارج می‌شود. در این خبر به بررسی توقف فعالیت بایننس در کانادا می پردازیم.

توقف فعالیت بایننس در کانادا

صرافی بایننس اعلام کرده است که فعالیت خود در کشور کانادا را به‌خاطر محیط نظارتی چالش‌برانگیز آن متوقف می‌کند. این صرافی تأکید کرده است:

ما امید زیادی به صنعت بلاکچین کانادا داشتیم. متأسفانه بایننس به‌خاطر سیاست‌های جدید کانادا درمورد استیبل کوین‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری در آن‌ها نمی‌تواند به فعالیت خود در این کشور ادامه دهد.

گفتنی است که مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) در ماه فوریه دستورالعمل‌های جدیدی را برای صرافی‌های ارز دیجیتال منتشر و اعلام کردند که این پلتفرم‌ها نمی‌توانند خدمات مربوط به خرید یا سپرده‌گذاری استیبل کوین‌ها را بدون تأیید قبلی CSA به مشتریانشان ارائه کنند.

بایننس هم در روز جمعه اعلام کرد که نمی‌تواند از قوانین جدید تبعیت کند؛ اما همچنان امیدوار است که بتواند به همکاری خود با قانون‌گذاران کانادایی برای توسعه یک چهارچوب نظارتی در بازار ارزهای دیجیتال ادامه دهد.

طی یک سال گذشته، سخت‌گیری‌های قانون‌گذاران آمریکای شمالی نسبت به صرافی بایننس افزایش یافته و این پلتفرم معاملاتی هم فعالیت‌های خود را در این منطقه کاهش داده است. در ابتدای سال ۲۰۲۳ بایننس اعلام کرده بود که ممکن است روابط خود را با شرکای تجاری آمریکایی‌اش قطع کند.

گفتنی است که چانگ‌پنگ‌ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل صرافی بایننس، شهروند کانادا است و این صرافی اعلام کرده که خروج از کانادا بار احساسی و معنوی زیادی برای آن داشته است.

coindesk

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت