در این مطلب قصد داریم به دیدگاه جی پی مورگان در مورد قیمت بیت کوین بپردازیم. استراتژیست های جی پی مورگان به رهبری نیکولاس پانیگیرتز اوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou) روز چهارشنبه در یادداشتی نوشتند:

با افزایش قیمت طلا به بالای ۲۰۰۰ دلار، ارزش طلاهایی که با اهداف سرمایه‌گذاری در خارج از بانک‌های مرکزی نگهداری می‌شود در حال حاضر حدود ۳ تریلیون دلار است. با این فرض که وزن بیت کوین در پورتفولیوی سرمایه‌گذاران خصوصی نظر حجم تعطیل شده یا سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر با طلا برابر باشد، این امر بر قیمت ۴۵٬۰۰۰ دلاری بیت کوین دلالت دارد.

دیدگاه جی پی مورگان در مورد قیمت بیت کوین

جی پی مورگان قیمت ۴۵٬۰۰۰ دلار را به عنوان سقف قیمت بیت کوین در نظر می‌گیرد که نشان‌دهنده پتانسیل رشد محدود این رمزارز فارغ از افزایش قیمت ناشی از دو برابر شدن هزینه‌های استخراج یا تولید است. به گفته جی‌پی مورگان، هاوینگ بیت کوین در آوریل یا می ۲۰۲۴ هزینه تولید بیت کوین را دو برابر می‌کند و به حدود ۴۰٬۰۰۰ دلار می‌رساند. استراتژیست های جی پی مورگان می‌گویند:

این به این دلیل است که هزینه تولید بیت کوین از لحاظ تاریخی به عنوان یک کف قیمت موثر عمل کرده است. در واقع، هاوینگ‌های قبلی در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ با سیر صعودی قیمت بیت‌کوین همراه بوده است.

هاوینگ بیت کوین رویدادی است که تقریبا هر چهار سال یک‌بار اتفاق می‌افتد، پاداش استخراج بلاک‌های جدید بیت‌کوین را به نصف کاهش می‌دهد و به طور موثر نرخ تولید بیت‌کوین‌های جدید را کاهش می‌دهد تا تورم را کنترل کرده و کمیابی بیت‌کوین را در طول زمان حفظ کند. هاوینگ بعدی بیت کوین باعث نصف شدن پاداش بلاک از ۶.۲۵ بیت کوین به ۳.۱۲۵ بیت کوین خواهد شد.

جی‌پی مورگان قیمت بیت‌کوین ۲۵٪ رشد در ۱۲ ماه آینده پیش‌بینی می‌کند، بازه زمانی که رویداد مورد انتظار هاوینگ در آن اتفاق خواهد افتاد.
دیدگاه جی‌پی مورگان نسبت به اتریوم
به گفته جی پی مورگان، اتر (ETH) ممکن است در آینده نزدیک با فشار فروش مواجه شود. این بانک گفت:

ما انتظار داریم که اتریوم در کوتاه‌مدت تا حدودی ضعیف‌تر از بیت کوین عمل کند.

به‌طورکلی، درحالی‌که سرکوب نظارتی، اختلال در شبکه‌های بانکداری کریپتو و عواقب مداوم ناشی از سقوط صرافی FTX هرگونه رشد بالقوه بیت کوین را محدود کرده است،‌ جی پی مورگان موضع محتاطانه خود را در مورد دارایی‌های دیجیتال حفظ می‌کند.

در حال حاضر بیت کوین در حوالی ۲۶٬۵۰۰ دلار و اتریوم با قیمت ۱۸۰۰ دلار معامله می‌شود.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید