سقوط کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

سقوط کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به میزان ۹۰ درصد

زمان مطالعه 2 دقیقه

در ۷ می ۲۰۲۳، حدود ۵۰۰ هزار تراکنش تاییدنشده در شبکه بیت کوین انباشت شد که ترافیک بسیار زیادی برای این شبکه محسوب می‌شود. خوشبختانه این شلوغی تا حد زیادی رفع شده و کارمزد شبکه نیز کاهش پیدا کرده و به کمتر از ۵ دلار رسیده است. در حال حاضر، حدود ۳۰۰ هزار تراکنش در انتظار تایید در شبکه وجود دارد و ۱۸۵ بلاک برای پردازش این تراکنش‌ها باید استخراج شوند. در این پست به بررسی سقوط کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به میزان ۹۰ درصد می پردازیم.

سقوط کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

شبکه بیت کوین در ماه‌های اخیر با چالش تامین بلاک برای پردازش تراکنش‌ها مواجه بوده است. ترافیک تراکنش‌ها در هفته گذشته به علت استقبال بسیار زیاد از بستر Ordinal برای توسعه NFT و شبکه BRC20 برای معامله این توکن‌ها و نیز رالی صعودی میم کوین‌ها، افزایش شدیدی داشت.

سقوط کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

سقوط کارمزد تراکنش‌های بیت کوین

هرچه ترافیک تراکنش‌ها کمتر شود، کارمزدهای شبکه هم کاهش خواهد یافت و بالعکس. در زمان اوج شلوغی در روزهای گذشته، کارمزد تراکنش تا ۳۱ دلار هم پیش رفت. با این حال، در ساعات گذشته این کارمزد به حدود ۳ دلار برگشته که نشان‌دهنده افت ۹۰ درصدی است. تراکنش‌ها با اولویت پایین حتی با کارمزد ۲.۲۳ دلاری هم پردازش می‌شوند. میانگین مدت ‌زمان پردازش تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین هم حدود ۹ دقیقه بوده است.

امروز هش ریت جهانی بیت کوین ۳۴۲ اگزاهش بر ثانیه (EH/S) است. برآوردها نشان می‌دهند که احتمال افزایش این شاخص طی هفت روز آینده نسبتا زیاد است. انتظار می‌رود که هش ریت بیت کوین در ۱۸ ماه می حدود ۰.۱ تا ۱.۹۴ درصد افزایش پیدا کند.

news.bitcoin

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی