بر اساس توییتی که اخیراً توسط شرکت امنیتی PeckShield منتشر شده، مجموعه‌ای از کلاهبرداری‌های راگ پول (rug pull) با راه‌اندازی تقریباً 24 میم کوین اسکم در 10 روز گذشته، در حال فعالیت هستند. در این پست به بررسی معرفی 24 ارزدیجیتال کلاهبرداری می پردازیم.

معرفی 24 ارزدیجیتال کلاهبرداری

از جمله این توکن‌های کلاهبرداری می‌توان به USACOIN ،MONKEYS ،ERDR ،Magneto ،STARK ،TINDER و POPCAP، اشاره کرد. در این میان، دو میم کوین به نام‌های FROGS و LADYBOY هم در این لیست وجود دارند که به نظر می‌رسد با میم کوین‌های Pepe (PEPE) و Milady Meme Coin (LADYS) که در ماه گذشته محبوبیت زیادی به دست آورند، شباهت دارند.

طبق توییت PeckShield، یک توکن کلاهبرداری به نام SEI نیز چند ساعت پیش ایجاد شده بود، اما به تازگی نقدینگی آن حذف شده است. کلاهبردارانی که آن را ساختند، با تامین 5.19 ETH از صرافی OKX اقدام به پامپ توکن خود و جذب معامله‌‎گران جدید کردند. اما پس از جذب سرمایه، استخر نقدینگی را تخیله کردند.
تیم PeckShield همچنین از جدیدترین توکن کلاهبرداری به نام BEREAL نام برده است. این شرکت با توییتی مبنی بر اینکه «قربانی آن نشوید»، به جامعه کریپتو هشدار داده است.
حدود 10 روز پیش نیز، تیم PeckShield از ایجاد 10 میم کوین توسط کلاهبرداران در عرض سه روز خبر داده بود. از جمله این توکن‌ها، توکنی به نام BOBO بود که در عرض چند ساعت ایجاد شد و پس از خریدهای بزرگ از سوی سرمایه‌گذاران، نقدینگی آن حذف شد و افراد سرمایه خود را از دست دادند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید