هر دو Storyblock و Adobe Stock پلتفرم های عالی برای رسانه های بدون حق امتیاز هستند. بیایید ببینیم که آنها چگونه متفاوت هستند تا به شما در انتخاب کمک کنند. مقایسه Adobe Stock با Storyblocks را در ادامه بخوانید.

نقد کردن درآمد ارزی

از آنجایی که افراد بیشتری به دنبال تقویت عضلات خلاقانه خود به صورت آنلاین هستند، تقاضا برای تصاویر بدون حق امتیاز افزایش یافته است. امروزه خدمات زیادی برای انواع رسانه ها، از موسیقی گرفته تا جلوه های ویدئویی و صوتی، خواهید یافت.

Adobe Stock و Storyblock دو مورد از محبوب ‌ترین مکان‌ها برای یافتن تصاویر و صداهای بدون حق امتیاز هستند. اما چگونه آنها را با هم مقایسه می کنند و باید از کدام یک استفاده کنید؟ برای یافتن مطالعه را ادامه دهید.

مقایسه Adobe Stock با Storyblocks: قیمت گذاری

پست های مرتبط
محصول پرفروش خود را محبوب تر کنید و کیفیت فروش را بیشتر

پیش درآمد شاید بار و بارها از خود پرسیده باشید. چگونه می توانیم یک محصول پرفروش داشته باشیم؟ راه کار بیشتر بخوانید

sms را با خطی غیر از خط ایران دریافت کرده و ثبت نام شوید

مشکلات احراز هویت آیا تا به حال به فکر دریافت sms جهت احراز هویت برای سایت هایی که خدمات را بیشتر بخوانید

Adobe Stock و Storyblocks مدل های قیمت گذاری متفاوتی را اتخاذ می کنند. برای اینکه کارها را برای شما راحت‌ تر دنبال کنید، اجازه دهید آنها را به دو بخش تقسیم کنیم.

بلوک های داستانی

Storyblocks دارای یک مدل اشتراک ردیفی است. نقطه ورودی Starter است که 15 دلار در ماه هزینه دارد. با Starter، پنج بار دانلود ماهانه برای فیلم، موسیقی، عکس، وکتور و تصاویر با کیفیت بالا (HD) دریافت می‌کنید.

طرح دسترسی نامحدود Storyblocks یکی از محبوب ترین برنامه ها است. با این طرح، دانلودهای نامحدودی برای فیلم‌های K4 و HD دریافت می‌کنید—همراه با سایر دارایی‌هایی که قبلاً ذکر شد. همچنین الگوهایی دریافت می‌کنید که به شما در ایجاد ویدیو در Adobe After Effects کمک می‌کنند.

همچنین می توانید برنامه Pro را با 35 دلار در ماه دریافت کنید، از جمله افزونه Adobe Premiere Pro.

اگر بخشی از یک کسب‌وکار خلاق هستید، می‌توانید قیمت و قیمت اختصاصی برای آنچه نیاز دارید دریافت کنید.

Adobe Stock

مبلغی که در ماه برای Adobe Stock پرداخت می کنید بسته به عوامل مختلفی متفاوت خواهد بود. ابتدا، کشوری که در آن زندگی می کنید، قیمت پلتفرم را تعیین می کند. ثانیاً اینکه چقدر پرداخت می کنید بستگی به تعداد اعتبار خرید شما دارد.

هنگام استفاده از Adobe Stock، می توانید یک طرح اشتراک ماهانه یا بسته های اعتباری خریداری کنید. اشتراک 29.99 دلاری در هر ماه به شما 10 دارایی استاندارد در هر ماه می دهد، در حالی که طرح 49.99 دلاری 25 دارایی استاندارد یا سه ویدیوی HD را به شما می دهد.

در همین حال، بالاترین طرح ماهانه 199.99 دلار هزینه دارد و به شما امکان می دهد تا 750 دارایی استاندارد یا 25 ویدیوی HD را در ماه دانلود کنید.

قیمت های ذکر شده در بالا میانگین ماهانه زمانی است که شما سالانه پرداخت می کنید. وقتی ماهانه پرداخت می کنید، به ترتیب به 49.99 دلار، 69.99 دلار و 249.99 دلار تغییر می کنند.

Adobe Stock همچنین به شما این امکان را می دهد که اعتبار را بدون زمان بندی خریداری کنید. این موارد به شرح زیر است:

  • 5 اعتبار: 49.95 دلار
  • 16 اعتبار: 149.99 دلار
  • 40 اعتبار: 359.99 دلار
  • 80 اعتبار: 669.99 دلار
  • 150 اعتبار: 1200 دلار

شایان ذکر است که دارایی هایی که خریداری می کنید اعتبارات متفاوتی را به خود اختصاص می دهند. به عنوان مثال، یک ویدیوی HD هشت اعتبار و K4 هزینه 20 اعتبار دارد.

در دسترس بودن تصویر

هنگام انتخاب یک پلتفرم بدون حق امتیاز، باید تعداد تصاویر موجود را در نظر بگیرید.

Adobe Stock مجموعه عظیمی از تصاویر ثابت دارد که بیش از 200 میلیون آن در دسترس است. می‌توانید عکس‌هایی از ژانرهای متعدد، از جمله سفر، ورزش و تجارت پیدا کنید. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که تصویر مناسبی را دانلود کرده‌اید، می‌توانید پیش‌نمایش را قبل از خرید دریافت کنید.

به طور مشابه، Storyblock دارای طیف گسترده ای از تصاویر استوک است. با این حال، انتخاب آن به هیچ وجه به این بزرگی نیست. شما حدود 433000 تصویر در دسترس خواهید داشت.

در حالی که Storyblock به اندازه Adobe Stock تصاویر ندارد، همچنان می توانید از دسته های مختلف انتخاب کنید. به عنوان مثال می توان به غذا، فناوری و آب و هوا اشاره کرد.

در دسترس بودن ویدیو

شما وب‌سایت‌های تصویری استوک زیادی فراتر از Adobe Stock و Storyblock خواهید یافت، و بسیاری از مردم در واقع به جای آن برای محتوای ویدیویی به این پلتفرم‌ها می‌روند. و مانند تصاویر، این دو وب‌سایت رسانه‌ای بدون حق امتیاز از نظر انتخابی که می‌گیرید کمی متفاوت هستند.

Adobe Stock مجموعه ویدیویی عظیمی دارد، با بیش از 20 میلیون انتخاب. می‌توانید ویدیوهای استوک را با کیفیت HD و K4 با ژانرهای مختلف – از جمله سبک زندگی و سفر – در دسترس انتخاب کنید. علاوه بر ویدیوهای استاندارد، می توانید از موشن گرافیک و حلقه های ویدیویی نیز استفاده کنید.

Storyblock، مانند Adobe Stock، گزینش وسیعی از ویدئوها را در اختیار دارد. شما می توانید از بین بیش از یک میلیون انتخاب کنید. ویدیوهای HD و K4 را در ژانرهای مختلف مانند امور مالی و حمل و نقل خواهید دید.

برنامه های بین دستگاهی

اگر در حال حرکت محتوای بصری می‌سازید، ممکن است برنامه‌های قابل دانلود برای پلتفرم‌های بدون حق امتیاز خود را بخواهید. به عنوان مثال، Epidemic Sound یک برنامه برای دستگاه های iOS و Android دارد. آیا این مورد برای Adobe Stock و Storyblockها نیز صادق است؟

به طور خلاصه، Adobe Stock و Storyblock برنامه های تلفن همراه ندارند. در نتیجه، اگر می خواهید رسانه را مشاهده و دانلود کنید، باید به وب سایت آنها بروید.

سایر رسانه های موجود

عکس‌ها و ویدیوها عالی هستند، اما تنها چیزهایی نیستند که در Adobe Stock و Storyblock پیدا خواهید کرد. در زیر خلاصه ای از مواردی است که می توانید در هر یک از این پلتفرم ها پیدا کنید.

Adobe Stock

همانطور که ممکن است از شرکتی که برای کمک به خلاقان در زمینه های مختلف انتظار می رود، Adobe انواع رسانه های متعددی را در Adobe Stock گنجانده است. برای مثال، می‌توانید فونت‌هایی را پیدا کنید که به شما در ایجاد تصاویر بصری کمک کند، مانند پوستر. علاوه بر این، مجموعه ای از الگوها را نیز خواهید یافت.

Adobe Stock همچنین دارای بردارهای متعددی است که در چندین دسته پخش شده اند. هنرهای برداری را برای نشان دادن ماجراهای در فضای باز، به همراه موارد دیگر که فناوری را برجسته می‌کنند، پیدا خواهید کرد.

هنگامی که از Adobe Stock استفاده می کنید، می توانید اینفوگرافیک و موسیقی را نیز دانلود کنید.

بلوک های داستانی

Storyblock نیز اشکال مختلفی از رسانه در دسترس دارد. علاوه بر تصاویر، تصاویری را خواهید یافت که برای چندین سناریو مناسب هستند. علاوه بر این، می‌توانید پس‌زمینه‌های(یک گراندهای) متحرکی را دانلود کنید که به شما در ارائه بهتر داستان‌ها کمک می‌کند.

هنگام استفاده از Storyblock، می‌توانید جلوه‌های صوتی و سایر اشکال صوتی را نیز انتخاب کنید. علاوه بر این، می توانید طیف گسترده ای از بردارها را پیدا کنید.

تفاوت های بیشتر بین Adobe Stock و Storyblocks

قبل از اینکه این مقاله را به پایان برسانیم، بیایید به برخی دیگر از زمینه‌هایی که Adobe Stock و Storyblocks با یکدیگر متفاوت هستند نگاه کنیم.

پلاگین ها

هر دو Adobe Stock و Storyblocks پلاگین هایی ارائه می دهند، اما گزینه های آنها کاملاً متفاوت است.

بسته به طرحی که انتخاب می‌کنید، می‌توانید افزونه‌ای با Storyblocks برای Premiere Pro دریافت کنید. وقتی این را دارید، می‌توانید بدون نیاز به رفتن به وب‌سایت به تمام محتوای برنامه خود دسترسی داشته باشید.

Adobe Stock انتخاب بسیار بیشتری از گزینه های افزونه دارد. چندین پلاگین برای پلتفرم های Adobe متعددی مانند Photoshop، Lightroom و XD پیدا خواهید کرد.

Storyblocks Maker

وقتی فیلمی را از Storyblocks دانلود می‌کنید، می‌توانید از آن با نرم‌افزارهای ویرایش ویدیو مانند DaVinci Resolve و Premiere Pro استفاده کنید. با این حال، شما همچنین می توانید پروژه های ویدئویی خود را با Storyblocks Maker ایجاد کنید.

Storyblocks Maker یک ابزار ویرایش ساده است که به شما امکان می دهد ویدیوها را با فایل های موسیقی و موارد دیگر کنار هم قرار دهید. همچنین می توانید از این ابزار برای ایجاد حلقه های اینستاگرام و انواع دیگر محتوای رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

از کدام زبان ها می توانید در Adobe Stock و Storyblock استفاده کنید؟

Storyblocks و Adobe Stock همچنین از نظر زبان هایی که می توانید در هر پلتفرم استفاده کنید متفاوت هستند. در زمان نگارش، Storyblock فقط به زبان انگلیسی در دسترس است.

از طرف دیگر، می‌توانید در وب‌سایت Adobe Stock به چندین زبان پیمایش کنید. برخی از موارد موجود عبارتند از: انگلیسی، هلندی، آلمانی، کره ای و ایتالیایی.

مقایسه Adobe Stock با Storyblocks: انتخاب شما چیست؟

Adobe Stock و Storyblock هر دو مکان‌های عالی برای یافتن فیلم‌ها و تصاویر استوک بدون حق امتیاز هستند. Adobe Stock مقدار بیشتری محتوا برای انتخاب دارد – اما با توجه به اینکه این پلتفرم نسبت به Storyblock تثبیت شده است، تعجب آور نیست.

با این وجود، Storyblock هنوز یک پلتفرم بسیار مناسب است که می‌خواهید ویدیوهایی را برای YouTube B-roll و مواردی از این دست انتخاب کنید. بهترین انتخاب تا حد زیادی به آنچه در تلاش برای یافتن آن هستید و تعداد دفعات استفاده از این ابزارها بستگی دارد.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید