ما به تازگی در یک وبلاگ قبلی دیدیم که صنعت مد شروع به استفاده از چاپ سه بعدی کرده است. برای استفاده حداکثری از این فناوری، طراحان باید از نرم‌افزار مدل‌سازی سه‌بعدی برای ایجاد لباس‌ها و لوازم جانبی که می‌خواهند نمونه اولیه یا تولید کنند، استفاده کنند. نرم افزار طراحی لباس را در ادامه بشناسید.

خرید با ویزا کارت

از آنجایی که بسیاری از این ابزارهای نرم افزاری رندرهای خوبی ارائه می دهند، همچنین می تواند راه حلی عالی برای نشان دادن مدل های شما به مشتریان باشد. شما به مد دیجیتال علاقه دارید، اما نمی دانید از چه نرم افزار طراحی مد CAD باید استفاده کنید؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم!

در این پست وبلاگ ما پیوندی را خواهیم دید که از قبل بین صنعت مد و استفاده از چاپ سه بعدی وجود دارد. ما به شما نکاتی را برای انتخاب بهترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی برای مد ارائه می دهیم تا در طراحی لباس به شما کمک کند. سپس، شما حتی می توانید محصولات خود را به لطف خدمات چاپ سه بعدی ما پرینت سه بعدی کنید!

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

نرم افزار طراحی لباس: مد و چاپ سه بعدی

چرا باید از پرینت سه بعدی برای پروژه های مد استفاده کنید؟

پرینت سه بعدی به خوبی در صنعت مد استفاده می شود. به نظر می رسد تولید مواد افزودنی راه حل خوبی برای ایجاد طرح های پیچیده لباس هایی است که می توانیم در نمایش های مد مشاهده کنیم.

فناوری پرینت سه بعدی امکان انجام آزمایشات جدید، آزمایش روش های جدید تولید، مواد جدید و همچنین تولید لباس هایی با هندسه های پیچیده را فراهم می کند بدون اینکه تعجب کنید که چگونه می توان چنین چیزی را ایجاد کرد.

علاوه بر این، این تکنیک به شما این امکان را می دهد که بسیاری از پروژه های خود را سریعتر و ارزان تر از روش های سنتی ایجاد کنید. طراحی الگوها یک فرآیند مهم در مد است و این نرم افزارها روند طراحی شما را به طور جدی آسان می کنند. شما قادر خواهید بود نمونه های اولیه با کیفیت بالا را به لطف ساخت دیجیتال ایجاد کنید. این یک تکنیک دقیق است که به طرح سه بعدی که شما با نرم افزار مدل سازی سه بعدی ما ایجاد کرده اید جان می بخشد.

Jean-Marc Pedeboy، مدیرعامل Stratégies، یک شرکت توسعه‌دهنده نرم‌افزار CAD برای صنعت کفش، به Sculpteo توضیح داد: «استفاده از نرم‌افزار CAD و پرینت سه‌بعدی به شما امکان می‌دهد تا ۱۰ برابر قیمت یک نمونه اولیه را کاهش دهید. علاوه بر این، امروزه برندها مجبورند مجموعه‌های جدید را سریع‌تر ایجاد کنند و انجام این کار با روش‌های نمونه‌سازی سنتی غیرممکن است.

خلاقیت های چاپ سه بعدی برای تجارت مد تنها لباس نیستند. می توانید کفش ها، لوازم جانبی و جواهرات چاپ سه بعدی را پیدا کنید. جواهرات پرینت سه بعدی به لطف پرینت سه بعدی فلزی بسیار جالب می شوند، اکنون واقعاً دقیق هستند، با کیفیت خوب و پرداخت های مختلف که به شما امکان می دهد انگشترها، دستبندها یا آویزهای واقعاً خوبی داشته باشید. اگر به جواهرات پرینت سه بعدی علاقه دارید، بهترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی جواهرات را بررسی کنید.

مدل سازی سه بعدی برای صنعت مد

نرم افزارهای طراحی مد CAD به طور خاص برای چاپ سه بعدی ساخته نشده اند. حتی بدون استفاده از ساخت افزودنی، طراحان اکنون باید روی نرم افزارهای سه بعدی کار کنند. این نرم‌افزارهای سه‌بعدی امکان رندر و تجسم را می‌دهند، دقیقاً به همین دلیل است که برای این نوع جنبه‌های صنعت مد جالب است. این نرم افزارهای طراحی مد CAD همچنین برای ایجاد الگوهای کامل یا نشان دادن مدل ها به مشتریان مناسب هستند. به هر حال، سه بعدی برای طراحان مد حرفه ای بسیار جالب می شود.

مدل سازی سه بعدی اکنون برای طراحان بسیار جالب است. در واقع، دیجیتالی کردن نقاشی ها در صنعت مد ضروری است، اما این فرآیند طولانی و پرهزینه است. Jean-Marc Pedeboy می گوید: استفاده از CAD در مد باعث می شود در زمان و هزینه صرفه جویی کنید

بهترین نرم افزار طراحی مد CAD چیست؟

ممکن است بخواهید آثار، لباس ها، لوازم جانبی یا حتی کفش های خود را پرینت سه بعدی کنید. یا شاید شما فقط ابزاری برای ایجاد برخی رندرها می خواهید. پروژه شما هر چه که باشد، ما به شما کمک می کنیم تا نرم افزار طراحی مد CAD عالی را برای ایجاد پروژه خود بیابید.

نرم افزار CAD مخصوص طراحی مد ساخته شده است

نرم افزار طراحی لباس CLO

CLO 3D یک نرم افزار طراحی است که استفاده از آن واقعاً آسان است، با رابط بصری و آموزش های ویدیویی زیادی برای کمک به کاربران. این امکان دریافت رندر از الگوهای دو بعدی را فراهم می کند. شما می توانید تمام تکرارهایی را که می خواهید انجام دهید، نرم افزار به طور خودکار رنگ ها و بافت ها را روی قسمت های اضافه شده ایجاد می کند. 3D روش خوبی برای تجسم خوب از محصولات است، برای دیدن اینکه چگونه مناسب است، چگونه شبح است.

پست های مرتبط
معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

معرفی ۱۱ برنامه رایگان ادیت عکس برای مک
ادیت عکس برای مک

آیا نیاز به ویرایش ویدیو های خود دارید؟ در این مقاله به معرفی ویرایشگرهای ویدیوی مک که رایگان نیز هستند، بیشتر بخوانید

نرم افزار طراحی لباس TUKA 3D

Tuka3D یک نرم افزار طراحی مد سه بعدی با کاربری آسان است که توسط Tukatech توسعه یافته است. این نرم افزار شگفت انگیز به شما امکان می دهد مدل مناسب خود را اسکن کنید و آن را با گزینه های مختلف اندازه گیری های موجود تنظیم کنید. می‌توانید با یک مدل متحرک که می‌تواند حرکت کند، برقصد، بدود و غیره، جلسه فیتینگ مجازی ایجاد کنید. این نرم‌افزار سه بعدی واقعاً برای انجام نمونه‌سازی مجازی ساخته شده است و به شما امکان می‌دهد فقط برای یک محصول آزمایش‌های زیادی انجام دهید. این ابزار طراحی به طراحان کمک می کند تا به لطف نمونه لباس های مجازی، سریع و آسان کار کنند.

طراح شگفت انگیز

MarvelousDesigner نرم افزاری است که امکان ایجاد لباس های مجازی سه بعدی را فراهم می کند. با این پلتفرم، می توانید هر لباسی را بسازید، از پیراهن های ساده گرفته تا لباس ها یا کت و شلوارهای واقعاً دقیق و پیچیده. هدف MarvelousDesigner این است که فرآیند طراحی مد را با گزینه‌های زیاد و رندرهای واقعی، در دسترس‌تر کند. می توان روی بافت لباس کار کرد، بلکه روی جزئیات و اکسسوری ها هم کار کرد. علاوه بر این، این نرم افزار با بسیاری از نرم افزارهای سه بعدی دیگر سازگار است، بنابراین ویرایش مدل سه بعدی شما حتی آسان تر است. شما می توانید مدل های سه بعدی را از نرم افزارهایی مانند 3DS Max، Maya یا ZBrush وارد یا صادر کنید، که واقعا راحت است و مطمئنا روند طراحی شما را بهبود می بخشد.

Browzwear به شما کمک می کند تا طرح های خلاقانه ای برای مشتریان خود ایجاد کنید و به شما امکان می دهد حتی سریعتر کار کنید. Browzwear ماژول های مختلفی را ارائه می دهد:

VStitcher، راه حلی برای نمونه سازی مجازی سه بعدی. این خطاب به توسعه دهندگان، طراحان فنی و سازندگان الگو می باشد. این اجازه می دهد تا الگوهای دو بعدی را به مدل ها و نمونه های اولیه سه بعدی عالی تبدیل کنید.

لوتا، یک راه حل طراحی مد سه بعدی که به طراحان کمک می کند تا با آزادی کامل لباس بسازند. شما به راحتی می توانید بر روی ابزارهای Adobe مانند Photoshop یا Illustrator کار کنید و نقشه ها و الگوهای دو بعدی خود را با Lotta همگام کنید. این به شما کمک می کند تا محصولات خود را در هر تریم یا رنگی تجسم کنید.

این راه حل ها به شما کمک می کند تا با طراحان یا تولید کنندگان ارتباط موثرتری برقرار کنید.

سی دیزاین مد

C-Design Fashion به عنوان یک نرم افزار طراحی همه کاره ارائه شده است که چرخه عمر تولید لباس شما را ساده می کند. با این پلتفرم عالی، می توانید تمام لباس ها و ایده های مد خود را ایجاد، ویرایش، سازماندهی و به اشتراک بگذارید.

رومیان CAD

Romans CAD نرم افزاری است که برای صنعت کفش و تولید کالاهای چرمی ایجاد شده است. این نرم افزار مد CAD به ویژه برای ایجاد نمونه های اولیه کارآمد است، Romans CAD به طراحان این امکان را می دهد تا تمام تغییراتی را که شما نیاز دارید در محصولات شما با دقت زیادی انجام دهند. این یک برنامه کارآمد مبتنی بر ابر است که برای کار سریعتر و بهبود ارتباط بین طراحان و تولیدکنندگان ساخته شده است.

Jean-MarcPedboy برای ما توضیح داد: «این یک نرم‌افزار مبتنی بر ابر است. دنیای مد در حال تکامل است و برندها باید سریع‌تر کار کنند. Romans CAD ارتباطات و همکاری بهتری را برای افرادی که در صنعت کفش کار می کنند ارائه می دهد.

نرم افزار مدل سازی سه بعدی که منحصراً برای مد نیستند

به خاطر داشته باشید که لزوماً مجبور نیستید از یک نرم افزار طراحی مد CAD برای ساخت نمونه های اولیه مد یا محصولات نهایی خود استفاده کنید. نرم افزارهای سه بعدی واقعا کارآمدی در بازار وجود دارد که می توانید در صنعت مد نیز از آنها استفاده کنید. ما تعدادی از آنها را برای شما فهرست کرده ایم:

نرم افزار طراحی لباس : فیوژن 360

Fusion 360 یک نرم افزار طراحی است که توسط Autodesk توسعه یافته است. این یک نرم افزار مبتنی بر ابر است که به کاربران مختلف اجازه می دهد تا سریعتر با هم ارتباط برقرار کرده و کار کنند. این برنامه CAD واقعاً برای جان بخشیدن به ایده های طراحی شما خوب است، به همین دلیل است که می توانید از آن برای ایجاد اقلام مد مانند لباس، کفش یا لوازم جانبی استفاده کنید. دارای ابزارهای نرم افزاری پیشرفته ای است که امکان مدل سازی جامد، مدل سازی مش و مدل سازی پارامتریک را فراهم می کند.

از آنجایی که این نرم افزار مدل سازی سه بعدی جامعه بزرگی دارد، شما به راحتی راهنماها و آموزش های ویدئویی را پیدا خواهید کرد تا به شما در خلاقیت های خود کمک کنند. آموزش ما را بررسی کنید تا بدانید چگونه یک فایل سه بعدی برای پرینت سه بعدی با استفاده از Fusion 360 آماده کنید.

نرم افزار طراحی لباس: مایا

Maya یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی است که توسط Autodesk توسعه یافته است. مایا ابزارهای نرم افزاری پیشرفته ای دارد و طراحان حرفه ای در صنعت مد می توانند از آن استفاده کنند. اخیراً در وبلاگ چاپ سه بعدی خود دیدیم که این نرم افزار برای طراحی کارا عالی است. ایجاد شخصیت ها و همچنین حرکات لباس کارآمد است! بنابراین، اگر به دنبال نرم افزاری هستید که رندرهای شگفت انگیز ارائه دهد، می توانید از Maya استفاده کنید. این برنامه مدلسازی می تواند کاربردهای مختلفی حتی در دنیای مد داشته باشد، زیرا یک ابزار واقعا قدرتمند و چند ظرفیتی است.

برای تجربه بهتر، فراموش نکنید که می توانید Maya و MarvelousDesigner، یک نرم افزار طراحی مد CAD را که قبلا در این پست وبلاگ دیده بودیم، ترکیب کنید!

اگر می خواهید درباره مایا بیشتر بدانید، آموزش ما را بررسی کنید که به شما کمک می کند فایل خود را برای چاپ سه بعدی صادر کنید. این به شما امکان می دهد تا به راحتی از خدمات چاپ سه بعدی ما استفاده کنید.

ZBrush

ZBrush یک ابزار مدل سازی چشمگیر برای کار بر روی نقاشی و بافت است. کار با این نرم افزار CAD برای صنعت مد کاملا امکان پذیر است. در نظر داشته باشید که این نرم افزار ابزارهای پیشرفته ای دارد و مخاطبان آن کاربران با تجربه است. اگر به دنبال نرم افزاری برای دریافت رندرهای چشمگیر هستید، ZBrush نیز راه حل خوبی است.

در مورد مایا، فراموش نکنید که می‌توانید این نرم‌افزار را با MarvelousDesigner، یک نرم‌افزار طراحی مد CAD که قبلاً در این بالا درباره آن صحبت کردیم، ترکیب کنید!

علاوه بر این، ما با ZBrush شراکت داریم که به شما امکان می‌دهد فایل سه بعدی خود را مستقیماً در سرویس چاپ سه بعدی آنلاین ما آپلود کنید. واقعاً می تواند تجربه تولید افزودنی شما را بهبود بخشد!

کرگدن

Rhino یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی واقعا کارآمد است. می توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد و صنعت مد نیز از این قاعده مستثنی نیست. از آنجایی که این یک ابزار حرفه ای است، برای استفاده از آن و ایجاد الگوهای دقیق برای نمونه های اولیه یا محصولات نهایی خود باید تجربه داشته باشید. برای ایجاد طرح های چشمگیر با استفاده از الگوریتم های گرافیکی پیشرفته، می توانید از Rhino 3D با افزونه Grasshopper استفاده کنید.

اگر علاقه مند به ساخت جواهرات با مدل سازی سه بعدی هستید، می توانید از راینوگلد نیز استفاده کنید که مخصوص طراحی جواهرات است. همچنین اگر برای کار بر روی مدل سازی سه بعدی برای پرینت سه بعدی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید آموزش راینو ما را بخوانید.

همانطور که می بینید، اگر قصد دارید از یک نرم افزار CAD برای برنامه های مد استفاده کنید، گزینه های زیادی وجود دارد. امیدواریم نرم افزار طراحی مد CAD را پیدا کرده باشید که مناسب پروژه شما باشد، به شما در طراحی لباس و ایجاد الگوهای عالی کمک کند. اگر می‌خواهید نمونه‌های اولیه خود را پرینت سه‌بعدی کنید یا اگر می‌خواهید از ساخت افزودنی برای تولید اقلام مد خود استفاده کنید، می‌توانید طرح‌های سه بعدی خود را در سرویس چاپ سه بعدی آنلاین ما آپلود کنید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید