یک ابزار دسترسی از راه دور جدید کشف شده که می‌تواند هکرها را قادر سازد تا سیستم‌های عامل اپل را به خطر بیاندازند. طبق گزارش‌ها، این ابزار می‌تواند به مهاجمان در سرقت اطلاعات شخصی و ارزهای دیجیتال کمک کند.ابزار HVNC را نصب نکنید !

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال 

ابزار HVNC 

یک ابزار هک به نام HVNC (رایانه شبکه مجازی پنهان) توسط هکرهای روسی در دارک وب به فروش می‌رسد. این پایگاه خبری با استناد به گزارش شرکت امنیت سایبری Guardz می‌گوید که این ابزار به طور خاص برای دسترسی کامل مهاجمان به مک‌ها طراحی شده است.
طبق گزارش‌ها، این ابزار از آوریل امسال در دسترس بوده، بدون درخواست مجوز از کاربر اجرا می‌شود و روی طیف گسترده‌ای از نسخه‌های macOS آزمایش شده است.
شرکت Guardz خاطرنشان کرد که ابزار HVNC بسیار پیچیده است و در حالت مخفی کار می‌کند. به این معنی که، اکثر ابزارهایی که برای محافظت از مک طراحی شده‌اند، آن را تشخیص نمی‌دهند. این ابزار به طور خاص برای سرقت رمزارزها طراحی نشده، اما هنگامی که هکر، سیستمی را به خطر انداخت، انجام این کار بسیار آسان خواهد بود.
برای جلوگیری از خطرات چنین ابزارهایی، کارشناسان امنیتی توصیه کرده‌اند که مک‌ها را با آخرین نسخه سیستم عامل به روز نگه دارید. لازم به ذکر است که ابزار HVNC فقط روی مک‌های دارای نرم‌افزار macOS Venture 13.2 یا قدیمی‌تر کار می‌کند.
این ابزار جدیدترین تهدید برای نرم افزار اپل است که علاقه‌مندان در طول تاریخ ادعا کرده‌اند که در برابر ویروس‌ها و بدافزارها مصون است. پیش‌تر، محققان SlowMist هم نسبت به حملات فیشینگی که دستگاه‌های اپل و دارندگان رمزارز را هدف قرار می‌داد، هشدار داده بودند. در ماه فوریه نیز، یک بدافزار کریپتوجکینگ به نام XMRig در سراسر اکوسیستم اپل گسترش یافت و رمزارزها را سرقت کرد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید