استخدام تصویرگر فریلنسر

نکاتی برای استخدام تصویرگر فریلنسر

زمان مطالعه 6 دقیقه

آیا به یک تصویر فانتزی برای مجله خود نیاز دارید؟ شاید یک نقاشی چشم نواز برای پست وبلاگ شما؟ استخدام تصویرگر فریلنسر  را در ادامه بررسی کرده ایم.

تصاویر برای جلب توجه مخاطبان عالی هستند و به عنوان همراهی عالی برای محتوای فیزیکی یا دیجیتال شما عمل می کنند. اما بسیاری از ما تصویرگر در لیست حقوق و دستمزد نداریم و بنابراین به فریلنسینگ به عنوان راه حل روی می آوریم.

پیدا کردن تصویرگر مناسب برای ارتقای کار شما بسیار مهم است.

مرحله 1: تفاوت بین Illustrator و طراح گرافیک را بدانید

 استخدام تصویرگر فریلنسر

استخدام تصویرگر فریلنسر

در حالی که تصویرگران و طراحان گرافیک معمولاً برای دیگری گیج نمی شوند، برخی از وظایف آنها با هم تداخل دارند و دانستن اینکه به کدام یک نیاز دارید ممکن است گیج کننده باشد.

تصاویر، آثار هنری فیزیکی یا دیجیتالی هستند که برای ارتقای یک نوشته یا کمک به ارائه یک ایده خاص ایجاد می‌شوند. به نقاشی روی جلد نیویورکر یا تصاویری که همراه با کتاب کودکان است فکر کنید.

طراحی گرافیک به طور کلی در استفاده از آن عملگراتر است، به این معنی که یک طرح معمولاً هدف بسیار خاصی دارد. اغلب برای برقراری ارتباط با یک برند یا پیام کلی شرکت استفاده می شود. این شامل مواردی مانند متن، فونت، رنگ و ساختار کلی برای برانگیختن یک احساس خاص است. برای راهنمای دقیق استخدام طراحان گرافیک آزاد اینجا را کلیک کنید.

با در نظر گرفتن این موارد، یک تصویرگر مستقل و یک طراح گرافیک برای نقش های بسیار متفاوت ساخته شده اند. تصویرگران معمولاً در مهارت های هنری خاصی مانند طراحی یا نقاشی آموزش دیده اند.

آیا به یک تصویرگر مستقل نیاز دارید؟ سپس قبل از شروع به جستجوی استعداد، باید جزئیات دقیق را مشخص کنید.

مرحله 2: دقیقاً آنچه را که می خواهید یا نیاز دارید تعیین کنید

تصویرگران یک داستان یا محتوای دیگری را بالا می برند. وقتی نوبت به همراهی کار خود می رسد، باید نحوه ارتباط آن را با تصویرگر بیابید.

قطعه شما در مورد چیست؟

این ممکن است بدیهی باشد، اما این اولین چیزی است که باید در هنگام استخدام تصویرگر به آن اطلاع داده شود. آیا یک مجموعه هنری NFT، گرافیک Twitch، یا تصاویر وبلاگ ایجاد می کنید؟ محتوای کار شما تصویرگر را در طول این فرآیند راهنمایی می کند و به او ایده می دهد که چه کاری باید انجام دهد.

شخصیت های دخیل چه کسانی هستند؟

این با داستان همراه است. اگر برای یک روایت نیاز به تصویر دارید، خوب است که با شخصیت‌های بازی ارتباط برقرار کنید تا تصویرگر هنگام ترسیم چیزی به نوعی مرجع باشد. همچنین زمینه بیشتری را فراهم می کند و خواندن دقیق تری از داستان شما ارائه می دهد.

لحن یا سبک شما چیست؟

شما نمی خواهید هنرمندتان چیزی بسازد که کاملاً با لحن داستان یا محتوای اصلی شما ناسازگار باشد. این چیزی است که اگر به درستی ارتباط برقرار نشود به راحتی می تواند اشتباه گرفته شود.

علاوه بر این، شما نمی خواهید یک نقاش رنگ روغن را برای جلد کتاب کودکان استخدام کنید. به طور مشابه، ممکن است نخواهید که یک کاریکاتوریست کودک برای مجله TIME تصویرسازی کند. با کاهش لحن و سبک خود از هر گونه سردردی جلوگیری کنید تا تصویرگر مستقل مجبور به حدس زدن یا ایجاد هرگونه تصور نادرست نباشد.

آیا مهلتی در نظر دارید؟

در حالی که این ارتباط چندانی با داستان یا لحن ندارد، ضرب‌الاجل‌ها به تصویرگر کمک می‌کنند بفهمند که چگونه می‌خواهند کارهای خاصی را انجام دهند و در چه چارچوب زمانی انجام می‌دهند. زمان همیشه مهم است و تصویرگر می‌تواند کار خود را در چارچوب زمانی شما ارائه دهد.

هرچه جزئیات بیشتری بتوانید تصویرگر ارائه دهید، بهتر است. برای صرفه جویی در وقت، خوب است که این موارد را قبل از هر اقدامی یادداشت کنید.

مرحله 3: مکان های قابل اعتماد برای استعدادها را پیدا کنید

 استخدام تصویرگر فریلنسر

استخدام تصویرگر فریلنسر

درست مانند هر پست شغلی دیگری، باید شروع به جستجوی نامزدها در شبکه خود کنید.

از اطراف بپرسید – آیا ناشر یا هنرمندی را می شناسید که تصویرگر مستقل قابل اعتمادی را بشناسد؟ دریافت ارجاع از این طریق ارزشمند است، تا زمانی که به فردی که به شما ارجاع داده است اعتماد کنید.

شاید شما به گروه های مختلف آنلاین تعلق داشته باشید که تصویرگران مستقل دیگری را می شناسند. یک موضوع در آن انجمن ها راه اندازی کنید تا نام یا توصیه های خاصی را برای هیئت های شغلی که نامزدهای قابل اعتمادی دارند، دریافت کنید.

البته، شما می توانید تعداد زیادی تصویرگر مستقل و حتی عالی را در وب سایت های فریلنسری بیابید. Fiverr همیشه یک منبع قابل اعتماد است، زیرا می توانید از فیلترهای آنها برای پیدا کردن هنرمندی که با نیازهای شما مطابقت دارد استفاده کنید. سایت‌های مستقل Illustrator مانند Minty نیز منابع قابل اعتمادی هستند.

صرف نظر از اینکه کدام گزینه را انتخاب می‌کنید، در نهایت با هر نامزدی تماس می‌گیرید تا پیشنهادی را بخواهید و احساس بهتری نسبت به استعدادهای آنها داشته باشید.

مرحله 4: نامزدها را محدود کنید و تماس برقرار کنید

از آنجایی که آثار هنری بسیار ذهنی هستند، باید زمانی را صرف نگاهی به مجموعه کارهای هر یک از نامزدهای احتمالی خود کنید تا تصمیم بگیرید که آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر. بسیاری از سایت‌های فریلنسری به شما امکان می‌دهند نمونه کارهای یک هنرمند را مشاهده کنید، که بینش خوبی در مورد توانایی انجام آن‌ها ارائه می‌دهد.

اگر نامزدها را از طریق تابلوهای شغلی یا سایت های فریلنسینگ پیدا کردید، از ابزارها و فیلترهای جستجوی آنها برای به دست آوردن استعداد مناسب استفاده کنید. کلمات کلیدی مانند “کتاب کودک” یا “جلد مجلات” می توانند جستجوی شما را محدود کنند.

اگر چند نامزد قوی پیدا کردید، شروع به تماس بگیرید. می‌توانید به آنها ایمیل بزنید یا اگر در یک سایت فریلنسری هستید، روی دکمه‌ای کلیک کنید تا با آنها تماس بگیرید یا درخواست پیشنهاد بدهید.

پیشنهاد چیزی شبیه به یک آگهی شغلی است که در آن از یک هنرمند می‌خواهید نمونه‌ای از کاری را که برای آن استخدام می‌کنید ایجاد کند. همه سایت‌های فریلنسری به شما اجازه انجام این کار را نمی‌دهند، اما این یک راه موثر برای دیدن کارهایی است که یک تصویرگر می‌تواند انجام دهد.

مرحله 5: جزئیات را مشخص کنید

 استخدام تصویرگر فریلنسر

استخدام تصویرگر فریلنسر

هنگامی که انتخاب های تصویرگر آزاد خود را به یک یا دو محدود کردید، وقت آن است که جزئیات کوچکتر کاری را که باید انجام دهید، کشف کنید. این ممکن است شامل مواردی مانند پرداخت‌ها یا جزئیات فنی بیشتری مانند قالب‌های فایل باشد.

پرداخت

شاید مهمترین جزئیات برای تصویرگر مستقل شما نحوه پرداخت آنها باشد. به احتمال زیاد، برای یک تصویر، هزینه ثابتی را پرداخت خواهید کرد، و اینکه چقدر هزینه می‌کنند به محدوده پروژه شما بستگی دارد.

اگر این یک نقاشی روی جلد ساده یا تصویر کوچک‌تر باشد، احتمالاً صدها هزینه کم خواهید داشت. کار پیچیده تر می تواند به هزاران دلار برسد. این امر مستلزم بحث و گفت‌وگوی زیادی با هنرمند است، اما یک مرحله ضروری برای فرآیند استخدام است.

حق چاپ

در برخی موارد، تصویرگران با حفظ حق چاپ، حقوق کار خود را به شما می دهند. در این حالت، هنرمند به شما کنترل نحوه استفاده از آثار هنری خود را می دهد و آنها آن را به هیچ مشتری دیگری نمی فروشند. با این حال، آنها این حق را برای خود محفوظ می دارند که کارهایی را که برای شما انجام داده اند، به عنوان مثال به مشتریان دیگر نشان دهند.

کپی رایت ممکن است بسته به پلتفرم فریلنسری که انتخاب می‌کنید متفاوت باشد، اما برای جلوگیری از هر گونه عارضه‌ای در آینده، بحث درباره این شرایط هرگز بد نیست.

فرمت های فایل و وضوح تصویر

جزئیات دیگری که باید بدانید فرمت فایل است. اگر درخواست اسکن و عکس دارید، فرمت و وضوح فایل بسیار متفاوت از زمانی است که درخواست طراحی داشته باشید.

این بخش نسبتاً فنی است، بنابراین مهم است که در مورد آن با نامزد خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز در طول تحویل اشتباه نمی شود.

امروز یک تصویرگر مستقل پیدا کنید و استخدام کنید

استخدام یک تصویرگر آزاد یا هر خالق مستقلی با استخدام سایر فریلنسرها کاملاً متفاوت است زیرا اساساً یک هنرمند را استخدام می کنید. درک کنید که نقش آنها کمک به شما در حل یک مشکل یا رفع نیاز از طریق فرآیند خلاقانه آنها است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه