اصطلاحات کارت های اعتباری

اصطلاحات کارت های اعتباری را بشناسید

زمان مطالعه 3 دقیقه

ستفاده از کارت‌های اعتباری مزایای بسیاری دارد و شرکت‌های بزرگی نظیر مسترکارت و پی پال و … انواع کارت‌های اعتباری را برای کاربران ارائه داده‌اند. نکته‌ای که وجود دارد این است که شما باید نکات مربوط به نگهداری از کارت‌های اعتباری را به خوبی بدانید و همچنین با اصطلاحات کارت های اعتباری آشنا شوید تا بتوانید به درستی از آن‌ها استفاده کنید. در این مقاله با اول پرداخت همراه شوید تا شما را با اصطلاحات کارت های اعتباری آشنا کنیم.

آیا تا کنون به این مشکل در مورد صورتحساب‌های مالی کارت‌های اعتباری خود برخورد کرده‌اید که متوجه برخی از اصطلاحات موجود بر در صورتحساب نشوید؟ آیا می‌دانید اگر با این اصطلاحات به خوبی آشنا نشوید مدیریت حساب‌های شما دشوار خواهد بود؟ پس توصیه می‌شود اصطلاحات کارت های اعتباری را که در ادامه برای شما آورده‌ایم را به دقت مطالعه کنید تا با آن‌ها به خوبی آشنا شوید.

با اصطلاحات کارت های اعتباری آشنا شوید

در این بخش از مقاله برخی از اصطلاحاتی را که ممکن است در صورتحساب کارت‌های اعتباری خود با آن مواجه شوید را برای شما بیان خواهیم کرد.

هزینه سالانه (Annual Fee)

یکی از اصطلاحات کارت های اعتباری ، Annual Fee یا هزینه‌ی سالانه است. این هزینه عبارتست از هزینه‌ای که به صورت سالانه برای استفاده از مزایای کارت اعتباری باید بپردازید. برخی آن را هزینه‌ی عضویت یا هزینه‌ی مشارکت می‌نامند. هزینه‌ی سالانه استفاده از کارت‌های اعتباری از 15 دلار تا 300 دلار متغیر است. اما حالت ایده آل برای شما این است که از کارت‌هایی استفاده کنید که دارای هزینه‌ی سالانه نمی‌باشد.

نرخ درصد سالانه یا APR

این نرخ هزینه‌ی تعیین شده برای افرادی است که وام گرفته‌اند. یکی از اصطلاحات کارت های اعتباری APR می‌باشد که ممکن است APR های متفاوتی برای شما در نظر گرفته شود با توجه به مواردی مختلف.

میانگین موجودی روزانه (Average Daily Balance)

از تقسیم میزان مانده حساب روزانه شما بر چرخه‌ی صورت حسابتان، میانگین مانده روزانه تعیین می‌شود.

میانگین انتقال (Balance Transfer)

این اصطلاح کارت های اعتباری عبارتست از انتقال مبلغی غیرنقدی از یک کارت به کارت دیگر.

اصطلاحات کارت های اعتباری
اصطلاحات کارت های اعتباری

محدودیت اعتبار (Credit Limit)

این اصطلاح یکی از مهم‌ترین اصطلاحات کارت های اعتباری است که تعیین کننده‌ی حداکثر میزان مجاز برای وام گرفتن در کارت اعتباری‌تان می‌باشد.

هزینه‌ی مالی (Finance Charge)

این اصطلاح کارت های اعتباری عبارتست از هزینه‌ای که باید بپردازید برای استفاده از کارت‌های اعتباری. این هزینه برای نقل و انتقال موجودی‌های مختلف متفاوت است.

دوره‌ی بهره وری (Grace Period)

این دوره معمولا بین 20 تا 30 روز است از زمان دریافت وام تا زمان پرداخت که هیچ هزینه‌ای برای آن در نظر گرفت نشده است.

هزینه‌ی دیرکرد (Late Fee)

اگر از سررسید تاریخ پرداخت خود مدت زمانی بگذرد، هزینه‌ای برای آن باید بپردازدی تحت عنوان هزینه‌ی دیرکرد. که این هزینه معادل 30 تا 35 دلار در ماه می‌باشد.

حداقل پرداخت (Minimum Payment)

حداقل پرداخت (Minimum Payment) یکی دیگر از اصطلاحات کارت های اعتباری است. حداقل مبلغی که می‌توانید بپردازید تا حساب تان از حالت غیرفعال خارج شود. این مبلغ معدل است با 2 درصد ماند حساب شما. برای این منظور حساب شما باید دارای موجودی معادل مبلغ پرداختی به علاوه دو درصد اضافه‌تر باشد.

هزینه برای استفاده بیش از حد مجاز

اگر بیش از حد اعتبار کارت اعتباری خود از آن استفاده کردید، باید برای آن هزینه‌ای را بپردازید.

مواردی که گفته شد از مهم‌ترین اصطلاحات مربوط به کارت‌های اعتباری می‌باشد که دارندگان کارت‌های اعتباری باید آن‌ها را بدانند تا بتوانند به درستی کارت اعتباری خود را مدیریت کند و با مشکلی در این رابطه مواجه نشوند.

دوستان با دانستن این اطلاعات از این زمان به بعد هرگاه صورتحساب کارت اعتباری خود را دریافت کردید، با خواندن آن با هیچ مسئله یا مشکل پیچیده‌ای مواجه نخواهید شد و با دید بهترین برای پرداخت هزنیه‌ها وانجام تراکنش‌ها تصمیم گیری خواهید کرد.

امتیاز 5/5 - از 2 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT