به دنبال حکم اخیر دادگاه مبنی بر اوراق بهادار نبودن توکن XRP، علاقه تریدرها به این توکن افزایش یافته است. چنین اتفاقی باعث شده تا حجم معاملاتی هفتگی XRP تنها چند روز پس از صدور حکم از بیت کوین پیشی بگیرد. در این پست به بررسی حجم معاملاتی هفتگی XRP در تیرماه می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

بررسی حجم معاملاتی هفتگی XRP در تیرماه

بر اساس گزارش روز گذشته پلتفرم تحلیل بلاکچین کایکو (Kaiko)، از زمان صدور حکم دادگاه حجم معاملات ریپل ۶۱٪ افزایش یافته است. علاوه بر این، روز گذشته ریپل با ۲۱٪ حجم معاملات در ۱۰ روز گذشته، جلوتر از بیت کوین (۲۰٪) و اتریوم (۸٪) بیشترین حجم معاملاتی جهانی را به خود اختصاص داده بود.

به دنبال حکم اختصاری دادگاه، قیمت XRP به بالاترین سطح ۱۵ ماه اخیر صعود کرد و حجم معاملاتی آن نیز به اوج ۱۰ ماهه رسید. به گفته پلتفرم کایکو، علیرغم افزایش حجم معاملاتی ریپل، حجم معاملاتی کلی در بازار رمزارزها کماکان کم است و حجم معاملاتی آلت کوین‌ها نیز رشد محسوسی را تجربه نکرده است.

مارکت کپ ریپل تنها چند ساعت پس از صدور حکم، ۲۱.۲ میلیارد دلار افزایش یافت و از رتبه هفتم، به رتبه چهارم بزرگترین ارزهای دیجیتال بازار رسید. علاوه بر این، اضافه شدن دوباره XRP به فهرست معاملاتی صرافی‌های آمریکایی به افزایش حجم معاملاتی این توکن کمک شایانی کرد.

بر اساس گزارش کایکو، حمایت قوی بین‌المللی از ریپل باعث شد تا پس از شکایت کمیسیون بورس در سال ۲۰۲۰، ریزش چندان زیادی را تجربه نکند.

در این گزارش آمده است:

نکته جالب در مورد XRP این است که دعوی حقوقی و حذف شدن از فهرست معاملاتی صرافی‌ها در آن زمان تاثیر منفی زیادی بر قیمت یا حجم معاملاتی نگذاشت.

جالب است بدانید پس از شکایت کمیسیون بورس آمریکا از ریپل در سال ۲۰۲۰، دو صرافی آپ بیت (Upbit) و بیت هامب (Bithumb) در کره جنوبی حدود ۴۶۷ میلیارد دلار از این توکن را معامله کردند. بایننس نیز در آن زمان بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار از تراکنش‌های مربوط به XRP را پردازش کرد.

بر اساس این گزارش، احتمال اعتراض کمیسیون بورس به حکم اختصاری اخیر وجود دارد. با این حال، برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل معتقد است نتیجه نهایی باز هم به نفع ریپل خواهد بود.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید