شاخص MVRV برای اتریوم

بررسی شاخص MVRV برای اتریوم | باقی ماندن ETH در “محدوده فرصت”

زمان مطالعه 2 دقیقه

درست قبل از این که جهش 10 درصدی قیمت رخ دهد، ETH به سطوح شدید “اشباع فروش” رسید. بعد از جهش 10 درصدی قیمت اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال، تحلیلگر Santiment یک شاخص درون زنجیره ای بازار را ارائه داد که نشان می دهد این دارایی در حال حرکت به “محدوده فرصت” (Opportunity Zone) می باشد. اما این به چه معنا است؟ در این مقاله به بررسی شاخص MVRV برای اتریوم و باقی ماندن ETH در “محدوده فرصت” می پردازیم.

بررسی شاخص MVRV برای اتریوم

محدوده های فرصت و فروش توسط شاخص MVRV مشخص می شوند. این شاخص نسبت مجموع ارزش بازار یک دارایی به ارزش درک شده آن را ارائه می دهد. به کمک این شاخص، معامله گران می توانند تشخیص دهند که آیا یک دارایی بیش از حد خرید یا فروش می شود یا خیر.

شاخص MVRV برای اتریوم

شاخص MVRV برای اتریوم

مادامی که هر معامله ای در بازار کریپتو، ریسک هایی را هم به دنبال خواهد داشت، شاخص هایی مانند MVRV میزان ترند فعلی را نشان می دهد. هر زمان که آن دسته از هولدرهای اتریوم که میزان زیادی از این دارایی را در اختیار دارند، بیش از حد معمول اقدام به فروش دارایی خود کنند، شاخص MVRV تمایل به کاهش سریعتر پیدا می کند و تعین می کند که آیا جایی برای ریکاوری وجود خواهد داشت یا خیر.

قرار گرفتن Ethereum در محدوده فرصت 

با توجه به شاخص MVRV که اکنون در منفی 10 درصد حرکت می کند، اتریوم توسط هولدرهای بزرگ، شدیداً با اشباع فروش مواجه گردیده است و در حال حرکت “محدوده فرصت” می باشد؛ ناگفته نماند که با توجه به سابقه بازار، این یک نشانه دقیق از کف قیمت محلی بوده است.

در حالی که این شاخص می تواند تریدر ها را به سمت معکوس شدن کوتاه مدت ترند راهنمایی کند، MVRV به منظور ارائه سیگنال بلند مدت بازار طراحی نشده است. پیش از افزایش 10 درصدی، این شاخص به پایین ترین سطح 4 ماهه خود رسید.

آخرین باری که شاخص MVRV به منفی 10 درصد رسیده بود، در آغاز ماه میلادی جاری بود.

شاخص MVRV برای اتریوم

شاخص MVRV برای اتریوم

در زمان انتشار این خبر در یو تودی، معاملات اتر با قیمت 4,025 دلار انجام می گیرد. با توجه به داده های نمودارها، اتر از تاریخ 1 دسامبر (10 آذر) در یک روند نزولی محلی کوتاه مدت در حال حرکت است.

منبع: یو تودی

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی