تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه 5 دقیقه

بیت کوین پس از مدت‌ها انتظار بالاخره حرکت خود را آغاز کرد اما ناحیه محدود به رنج خود را در جهت نزولی شکست. در حال حاضر، بازار قیمت بیت‌ کوین و اکثر آلت‌کوین‌های مهم تحت فشار فروش شدیدی قرار دارند و نمودارها نشان می‌دهند این فشار فروش هنوز کامل نشده است. در این پست به تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

قیمت از یک ناحیه باریک محدود به رنج معمولا با شکست قوی از آن خارج می شود و این همان اتفاقی است که در ۱۷ آگوست برای بیت کوین رخ داد. قیمت بیت کوین به شدت سقوط کرد و منجر به لیکویید شدن یک میلیارد دلار از معاملات مشتقه شد که بزرگ‌ترین میزان لیکوییدی از زمان سقوط صرافی FTX در سال ۲۰۲۲ است.

مشخص کردن دلیل خاصی برای این فشار فروش دشوار است، اما تحلیلگران بر این باورند که سردرگمی ناشی از شایعه فروش ۳۷۳ میلیون دلار از بیت کوین‌های شرکت اسپیس اکس (SpaceX) متعلق به ایلان ماسک، ممکن است یکی از محرک‌های احتمالی این اتفاق باشد.

به هر دلیلی، ریزش قیمت شروع شده است. سوال اصلی بعدی که سرمایه‌گذاران را نگران می‌کند این است که قیمت بیت کوین چقدر می‌تواند پایین بیاید؟ بسیاری از تحلیلگران دیدگاه نزولی داشته و انتظار دارند بیت کوین در کوتاه مدت به روند ریزشی خود ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم ۲۸ مرداد 

قیمت اتر در ۱۶ آگوست کاهشی شد و به زیر سطح حمایت ۱٬۸۱۶ دلار رسید که نشان می‌دهد خرس‌ها کنترل بازار را به دست گرفته‌اند.

شتاب فروش در ۱۷ آگوست افزایش یافت و قیمت ETH به زیر سطح حمایت مهم ۱٬۶۲۶ دلار سقوط کرد. خریداران در این افت قیمت خرید کردند، اما برای بازگشت قیمت با چالش مواجه هستند. این امر نشان‌دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سقوط شدید قیمت اتر، اندیکاتور RSI را وارد قلمروی اشباع فروش کرده است که نشان می دهد ممکن است در کوتاه مدت فروش بیش از حد رخ داده باشد. بنابراین، ممکن است اتریوم در چند روز آینده شاهد تثبیت یا بهبود قیمت باشد. این امر می‌تواند قیمت اتر را در کوتاه مدت در محدوده بزرگی بین ۱٬۶۲۶ تا ۲٬۰۰۰ دلار نگه دارد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت ۱٬۵۵۰ دلار سقوط کند، این دیدگاه باطل خواهد شد. در این صورت، مسیر برای کاهش احتمالی تا ۱٬۳۶۸.۳۹ دلار باز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB 

قیمت BNB در ۱۶ آگوست الگوی مثلث متقارن را به سمت پایین شکست و کندل تایید آن بسته شد که نشان می‌دهد خرس‌ها بر گاوها غلبه کرده‌اند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

فروش در ۱۷ آگوست افزایش یافت و قیمت BNB به زیر سطح حمایت ۲۲۰ دلار سقوط کرد. اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای این سطح برگردانند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت BNB را به هدف الگوی مثلث (به اندازه ارتفاع مثلث، حدود ۱۷٪) در ۱۹۶ دلار و سپس به ۱۸۳ دلار کاهش دهند.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۲۰ دلار برگردانند، بازگشت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۲۳۶ دلار) امکان‌پذیر خواهد بود. شکست و عبور از این سطح نشان می‌دهد کاهش قیمت به زیر ۲۲۰ دلار احتمالا یک تله خرسی بوده است. این امر می‌تواند قیمت BNB را برای مدتی طولانی در محدوده ۲۲۰ تا ۲۶۵ دلار نگه دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت XRP

قیمت XRP در ۱۷ آگوست به زیر سطح ۰.۵۶ دلار سقوط کرد که نشان‌دهنده ادامه فشار فروش از سوی خرس‌ها است.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

سقوط قیمت XRP، کل سود رالی صعودی که در ۱۳ جولای اتفاق افتاده بود را پس گرفت. با این حال، یک نکته مثبت این است که گاوها با کاهش قیمت در نزدیکی منطقه حمایت قوی ۰.۴۱ تا ۰.۴۵ دلار خرید کرده‌اند.

احتمالا بازیابی قیمت به سطح ۰.۵۶ دلار و سپس به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۰.۶۱ دلار) به بن بست خواهد رسید. اگر قیمت از این منطقه ریجکت شده و کاهش یابد، نشان می‌دهد خرس‌ها در رالی‌ها فروشنده هستند. این اتفاق ممکن است حمایت ۰.۴۱ دلار را در معرض خطر شکست قرار دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو ۲۸ مرداد 

قیمت کاردانو در ۱۷ آگوست به زیر الگوی کانال نزولی سقوط کرد که نشان می‌دهد شتاب فروش شتاب افزایش یافته است.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

گاوها با موفقیت از حمایت مهم ۰.۲۴ دلار محافظت کردند که نشان‌دهنده خرید قوی در سطوح پایین‌تر است. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به این کانال برگردانند. اگر آن‌ها موفق به انجام این کار شوند، قیمت ADA تلاش خواهد کرد تا به خط مقاومت (سقف) کانال صعود کند.

این افزایش قیمت احتمالا آسان نخواهد بود، زیرا گاوها در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۰.۲۸ دلار) با فشار فروش روبرو خواهند شد. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، احتمال دارد دوباره حمایت قوی در ۰.۲۴ دلار آزمایش شود. شکست قیمت به زیر این سطح، نشانه از سرگیری روند نزولی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا ۲۸ مرداد 

قیمت سولانا در ۱۶ آگوست به زیر میانگین‌های متحرک و روز بعد به زیر خط حمایت ۲۲.۳۰ دلار رسید.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل ارزهای دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

گاوها در تلاش هستند تا روند بهبود قیمت را آغاز کنند که احتمالا در میانگین‌های متحرک با مقاومت روبرو خواهند شد. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (خط آبی در نمودار بالا، ۲۳.۵۳ دلار) ریجکت شده و کاهش یابد، احتمال سقوط به ۱۸ دلار و در نهایت به ۱۴ دلار افزایش می‌یابد.

برعکس، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک قرار دهند، نشان می‌دهد شکست به زیر ۲۲.۳۰ دلار احتمالا یک تله خرسی بوده است. در این صورت، قیمت SOL به سمت محدوده ۲۶ تا ۲۷.۱۲ دلار افزایش خواهد یافت.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت