تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه 7 دقیقه

حفظ قیمت بیت کوین در محدوده 26000 دلار می تواند فرصت های معاملاتی خوبی برای 5 ارز دیجیتال برتر که این هفته باید زیر نظر داشته باشید، را ایجاد کند. در این پست به تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

بیت کوین در آخر هفته در یک حرکت بدون ورند نوسان داشت. کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، در پست اخیر خود در X (توییتر سابق) گفت که نوسانات بیت کوین به پایین ترین حد سه سال اخیر کاهش یافته است. او گفت که این اتفاق می تواند دیدگاه مثبت و منفی را در میان معامله گران ایجاد کند. اگر بخواهیم دیدگاه مثبت را در نظر بگیریم، این بدان معناست که نهنگ‌ها موقعیت‌های خود را حفظ کرده‌اند و از نظر دیدگاه منفی سرمایه گذاران جدید به دلیل بی اعتمادی به بازار ورود پیدا نمی کنند!

نوسانات بدون روند همچنان سرمایه گذاران را در مورد تشخیص روند بعدی احتمالی گیج می کند. در این رابطه، نظرات مثبتی از سوی تحلیلگران جی‌پی مورگان وجود داشت که می‌گفتند روند نزولی بیت‌ کوین ممکن است به پایان رسیده باشد. آنها معتقدند که کاهش سود باز (open interest) به قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو نشان می دهد که لیکویید شدن معاملات خرید (Long) به پایان رسیده است.

همانطور که بیت کوین تصمیم می گیرد حرکت بعدی خود را انجام دهد، آلت کوین های انتخابی نشانه هایی از قدرت را دارند. اگر نوسانات بیت کوین به سمت نزولی برود، ممکن است این آلت کوین ها سقوط کنند، اما اگر بیت کوین روند صعودی را در پیش بگیرد یا در یک حرکت بدون روند یا همان رنج معامله شود، ممکن است یک فرصت معاملاتی کوتاه مدت ارائه دهند.

تحلیل بیت کوین (BTC) ۶ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین در 26 آگوست یک الگوی کندل inside-day را تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها در مورد حرکت جهت دار بعدی است.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

میانگین متحرک نمایی نزولی 20 روزه (27222 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه فروش بیش از حد، نشان می دهد که خرس ها قدرت را در دست دارند. با این حال، بعید است که گاوها بدون مبارزه تسلیم شوند. آنها سعی خواهند کرد با تمام توان از سطح 24800 دلار دفاع کنند.

اگر خریداران با خرید بیت کوین قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار دهند، جفت BTC/USDT ممکن است بهبود قوی تری را آغاز کند. این می تواند شرایط را برای افزایش احتمالی میانگین متحرک ساده 50 روزه (28888 دلار) فراهم کند.

اگر خرس ها بخواهند موقعیت خود را تقویت کنند، باید قیمت را به زیر 24800 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، این جفت می تواند روند نزولی را تا 20000 دلار آغاز کند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال کاهش است و RSI نزدیک به منطقه خنثی در چارت چهار ساعته قرار دارد. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به زیر 25700 دلار کاهش یابد، این جفت ممکن است به 25166 دلار و سپس به 24800 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر این جفت بالاتر از میانگین های متحرک حفظ شود، این نشان می دهد که گاوها فشار فروش را کنترل کرده اند. یک مقاومت جزئی در 26,314 دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این، جفت می تواند به 26,610 دلار و بعداً به 26,833 دلار صعود کند.

تحلیل تن کوین (TON) ۶ شهریور ۱۴۰۲

ارز TON در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که با شکست کامل می شود و بالای 1.53 دلار بسته می شود.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

شیب تدریجی متحرک نمایی 20 روزه (1.38 دلار) و RSI در ناحیه مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر خریداران با خرید ارز TON قیمت را به بالای 1.53 دلار برسانند، جفت TON/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را به سمت هدف الگوی 1.91 دلار آغاز کند.

خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد از سطح 1.53 دلار محافظت کنند و قیمت را به زیر میانگین های متحرک بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند به 1.25 دلار و در نهایت به 1.15 دلار کاهش یابد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که سطح 1.53 دلار ممکن است مانعی سخت برای شکست باشد. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از متحرک نمایی 20 روزه عقب نشینی کند، این نشان می دهد که گاوها با افت جزئی خرید می کنند. این می تواند شانس شکست بالای 1.53 دلار را بهبود بخشد. این جفت ممکن است تا 1.70 دلار افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می دهد که معامله گران سودی نزدیک به 1.53 دلار رزرو می کنند. سپس ممکن است این جفت به SMA 50 روزه و متعاقباً به 1.33 دلار کاهش یابد.

تحلیل مونرو (XMR) ۶ شهریور ۱۴۰۲

بازگشت شدید قیمت مونرو از خط روند صعودی برای دومین بار در چند روز گذشته نشان می دهد که گاوها به شدت از سطح دفاع می کنند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

جفت XMR/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (148 دلار) برسد که احتمالاً به عنوان یک مانع بزرگ عمل می کند. اگر گاوها از این سطح قدرت خود را از دست ندهند، احتمالا قیمت به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش می یابد. سپس این جفت ممکن است به SMA 50 روزه (157 دلار) صعود کند، که می تواند شرایط را برای ورود خرس ها مطلوب کند.

اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه به شدت کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ادامه می دهند. سپس این جفت می تواند خط روند صعودی را دوباره تست کند. برخورد های پی در پی با این سطح حمایت باعث ضعیف تر شدن قدرت آن می شود. اگر این سطح به سمت پایین شکسته شود، جفت ممکن است به 125 دلار و سپس به 115 دلار سقوط کند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک در نمودار چهار ساعته قرار دادند، که نشان می دهد ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. مقاومت قوی در 150 دلار وجود دارد، اما اگر این سطح کاهش یابد، جفت ممکن است به 160 دلار برسد. افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده یک مزیت جزئی برای کسانی است که برای خرید ارز مونرو اقدام کرده اند.

اولین نشانه ضعف شکست و نزدیک شدن به زیر میانگین های متحرک خواهد بود. این می تواند قیمت را به بالا خط روند صعودی بکشاند. شکست زیر این حمایت می تواند جفت ارز را به 125 دلار کاهش دهد.

تحلیل منتل (MNT) ۶ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

ارز MNT از زمانی که در 20 جولای به 0.60 دلار رسید، در یک روند نزولی قوی قرار داشته است. الگوی کندل روزانه در 25 آگوست نشان می دهد که خریداران در تلاش برای به دست گرفتن قدرت هستند. جفت MNT/USDT می تواند ابتدا تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.45 دلار) افزایش یابد که سطح مهمی است و باید مراقب آن بود. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، جفت می‌تواند تا سطح 38.2% فیبوناچی اصلاحی 0.48 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی صعودی جزئی به فروش خود ادامه می‌دهند. این می تواند منجر به تست مجدد پشتیبانی در 0.41 دلار شود. اگر این سطح شکسته شود، جفت ممکن است تا 0.35 دلار کاهش یابد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت را به بالا تر از میانگین‌های متحرک رسانده اند، اما در تلاش برای شروع یک رالی صعودی قدرتمند هستند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و ممکن است در سطوح بالاتر چالشی ایجاد کنند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک شکسته شود، نشان دهنده مزیت برای خرس ها خواهد بود که احتمال شکست به زیر 0.41 دلار را افزایش می دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، نشان دهنده این است که گاوها در حال خرید با کاهش قیمت هستند. سپس این جفت ارز ممکن است تا 0.47 دلار و متعاقباً به 0.52 دلار صعود کند.

تحلیل ارز کوانت (QNT) ۶ شهریور ۱۴۰۲

ارز کوانت در 17 آگوست از حمایت قوی 95 دلار بازگشت و در 26 آگوست از میانگین متحرک بالاتر رفت. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح بالاتر است.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

گاوها سعی خواهند کرد حرکت را حفظ کنند و قیمت را به سمت خط روند نزولی سوق دهند. این سطح احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها خواهد بود. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (101 دلار) بازگردد، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش به خرید با هر کاهش جزیی است.

این می تواند احتمال صعود به بالای خط روند نزولی را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت QNT/USDT می تواند یک رالی را تا 120 دلار آغاز کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس ممکن است جفت به سطح حمایت 95 دلار کاهش یابد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

تحلیل ارزهای دیجیتال ۶ شهریور

میانگین متحرک در نمودار چهار ساعته افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها در حال بازگشت هستند. این جفت می‌تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره مقاومت سختی داشته باشند.

در جهت نزولی، انتظار می رود میانگین های متحرک به عنوان پشتوانه های قوی عمل کنند. استراحت و بسته شدن زیر SMA 50 روزه نشان می دهد که بهبودی ممکن است به پایان رسیده باشد. ممکن است جفت به 98 دلار سقوط کند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی