تحلیل بیت کوین قبل و بعد هاوینگ ۲۰۲۴

تحلیل بیت کوین قبل و بعد هاوینگ ۲۰۲۴

زمان مطالعه 3 دقیقه

وب سایت Pantera Capital معتقد است که بیت کوین در طول چرخه هاوینگ چهار ساله بعدی خود نزدیک به 150000 دلار معامله خواهد شد. در این پست به بررسی تحلیل بیت کوین قبل و بعد هاوینگ ۲۰۲۴ می پردازیم.

خرید و فروش آنی بیت کوین

تحلیل بیت کوین قبل و بعد هاوینگ ۲۰۲۴

در جدیدترین “Blockchain Letter” که در 22 آگوست منتشر شد، مدیران مدیریت دارایی‌های کریپتو پیش‌ بینی‌های صعودی قیمت BTC خود را برای سال 2024 و پس از آن دو برابر کردند.

Pantera Capital استدلال می کند که عملکرد قیمت بیت کوین به شدت به چرخه های هاوینگ آن بستگی دارد و با انجام شدن هاوینگ چهارم بیت کوین که قرار است در دوازده ماه آینده اتفاق بیفتد، این شرکت شرط بندی کرده است که روندهای تاریخی ادامه خواهد داشت.

بیت کوین از نصف شدن پاداش هر بلاک در یک چرخه نزولی و صعودی تمایل دارد که مدت زمان تقریباً برابری داشته باشد، که تعداد بیت کوین پرداختی به استخراج کنندگان در هر بلاک را تا 50 درصد کاهش می دهد.

بیت کوین از لحاظ تاریخی 477 روز قبل از هاوینگ به پایین ترین سطح خود رسیده است، مراحل فشرده سازی را طی کرده و سپس به سمت بالا منفجر شده است.

رالی های صعودی بعد از هاوینگ به طور متوسط 480 روز بوده است – از هاوینگ تا اوج چرخه گاوی بعدی.

همان تئوری نشان می دهد که پایین ترین سطح بازار نزولی در سال 2022 کف قیمت بیت کوین بوده است.

پانترا ادامه داد: “اگر تاریخ تکرار می شد، قیمت بیت کوین باید در 30 دسامبر 2022 سقوط می کرد.”
با نگاهی به آینده، تا تاریخ دقیق هاوینگ بعدی بیت کوین، در آوریل 2024، این ارز دیجیتال ممکن است در حدود 35000 دلار معامله شود – قیمتی که هنوز در مسیر رسیدن به آن است.

با این حال، آنچه در 480 روز پس از آن اتفاق می‌افتد، چیزی بیشتر از یک چرخه صعودی است.

هاوینگ سال 2016 عرضه بیت کوین های جدید را تنها یک سوم نسبت به اولی کاهش داد و جالب اینجاست که دقیقا یک سوم تاثیر قیمت داشت. هاوینگ 2020 عرضه بیت کوین های جدید را نسبت به هاوینگ قبلی 43 درصد کاهش داد. Pantera اظهار داشت: این تاثیر 23 درصدی روی قیمت تاثیر داشت.

پس بنابراین:

انتظار می رود هاوینگ بعدی در 20 آوریل 2024 رخ دهد. از آنجایی که اکثر بیت کوین ها اکنون در گردش هستند، هر نصف تقریباً به اندازه نصف کاهش عرضه جدید خواهد بود. اگر تاریخ تکرار شود، در هاوینگ بعدی بیت کوین تا 35 هزار دلار قبل از هاوینگ و 148 هزار دلار بعد از آن افزایش می یابد.

480 روز از هاوینگ آوریل 2024 باعث می شود بیت کوین تا ژوئیه 2025 به بالاترین سطح تاریخی خود برسد.

تحلیل بیت کوین قبل و بعد هاوینگ ۲۰۲۴

تحلیل بیت کوین قبل و بعد هاوینگ ۲۰۲۴

انتظار افزایش 4.2 برابری قیمت بیت کوین

تنها Pantera نیست که پیش بینی می کند قیمت بیت کوین پس از سال آینده 6 رقمی می شود. از جمله پیش‌ بینی‌های خوش‌ بینانه می‌توان به پیش‌ بینی‌های مبتنی بر معیار “Lowest Price Forward” بیت‌کوین اشاره کرد که در این ماه نشان داد که BTC/USD تا سال 2026 از مرز 100000دلار عبور می‌کند.
برخی دیگر نیز معتقدند که بیت کوین صد هزار دلاری ممکن است، اما نه قبل از هاوینگ سال آینده.

تحلیل بیت کوین قبل و بعد هاوینگ ۲۰۲۴

تحلیل بیت کوین قبل و بعد هاوینگ ۲۰۲۴

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی