برای مدتی، دارندگان ایپ کوین (APE) شاهد کاهش قابل توجه قیمت این توکن بودند. عملکرد ۳۶۵ روزه APE افت ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد. در این پست به تحلیل تکنیکال ایپ کوین ۶ مهر ۱۴۰۲ می پردازیم.

تحلیل تکنیکال ایپ کوین ۶ مهر ۱۴۰۲

با این حال، تیم Santiment معتقد است که به زودی جهت منفی روند قیمتی این توکن ممکن است تغییر کند و دارندگان آن می‌توانند دوباره نفس راحتی بکشند.

تحلیل آنچین با استفاده از شاخص نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV)، نشان می‌دهد که APE منطقه خطر را ترک کرده و در حال نزدیک شدن به منطقه فرصت است.

با مقایسه ارزش بازار و ارزش واقعی یک دارایی، MVRV می‌تواند برای درک ارزش منصفانه یک رمزارز مورد استفاده قرار گیرد. از این رو، Santiment برای نتیجه‌گیری، اختلاف قیمت و تعداد تراکنش‌های فعال (price-DAA divergence) را نیز در معادله وارد می‌کند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

برای کسانی که با این مفهوم آشنا نیستند، اختلاف قیمت و تعداد تراکنش‌های فعال (price-DAA divergence) یک اختصار است که ارتباط عملکرد قیمت با تعداد آدرس‌های فعال روزانه (Daily Active Addresses یا DAA) را نشان می‌دهد.

به عنوان یک ارزیابی از فعالیت کلی شبکه، DAA یک نشان‌گر بسیار مهم است که برای تعیین ارزش یک رمزارز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در زمان نوشتن این خبر، این شاخص به ۵۷.۳۱ درصد افزایش یافته است. هرچند هنوز تئوری مشخصی وجود ندارد که یک پیش‌بینی بهینه را پیشنهاد دهد، اما وضعیت فعلی به یک نقطه ورود اشاره می‌کند. این بدان دلیل است که DAA علائم صعودی را از خود نشان داده، در حالی که قیمت کاهش یافته است.

تحلیل تکنیکال ایپ کوین ۶ مهر
تحلیل تکنیکال ایپ کوین ۶ مهر

از طرفی، به گفته تیم‌ Coinglass، فاندینگ ریت ۸ ساعته ایپ کوین برابر با ۰.۰۰۷۳ درصد بود. فاندینگ ریت، پرداخت‌هایی است که بین معامله‌گران موقعیت‌های خرید و فروش‌ انجام می‌شود. منفی بودن این نرخ نشان می‌دهد که معامله‌گران دیدگاه نزولی نسبت به یک ارز دیجیتال دارند.

با این حال، مثبت بودن فاندینگ ریت ایپ کوین به این معنی است که معامله‌گران دیدگاه صعودی نسبت به این ارز دارند.

تحلیل تکنیکال ایپ کوین ۶ مهر
تحلیل تکنیکال ایپ کوین ۶ مهر

در این میان، دارندگان در سود ایپ کوین ۷۰۵۰۰۰ نفر بودند که توسط حجم معاملات روزانه آنچین نشان داده شده است.

تحلیل تکنیکال ایپ کوین ۶ مهر
تحلیل تکنیکال ایپ کوین ۶ مهر

اگر APE تسلیم خواسته‌های معامله‌گران و داده‌های تاریخی شود، تعداد دارندگان در ضرر کاهش می‌یابد. با این حال، APE به افزایش فشار خرید نیاز دارد تا وضعیت خرید کم خود را خنثی کند و قیمت آن افزایش یابد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید