تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه 2 دقیقه

پس از افزایش چشمگیر ۲۱ درصدی در ۱۵ روز آخر ژوئن، قیمت بیت کوین در حدود یک ماه گذشته وارد مرحله تثبیت شده و در محدوده ۳۱،۵۰۰ دلار تا ۲۹،۶۵۰ دلار در حال نوسان بوده است. با توجه به سه بار افزایش و بازگشت قیمت بیت کوین از هر دو سطح، این سطوح قیمتی بسیار قابل‌توجه هستند. در نتیجه این نوسانات قیمتی، ما شاهد ظهور یک الگوی مگافون (megaphone) در نمودار بیت کوین هستیم که به نوسانات فزاینده و یک تغییر روند بالقوه، اشاره دارد. در این پست به تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱ مرداد ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱ مرداد ۱۴۰۲

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با رد قیمت‌های پایین‌تر، در محدوده ۲۹،۸۹۳ دلار، یعنی نزدیک به حمایت، معامله می‌شود.

تکنیکال بیت کوین ۱ مرداد

تکنیکال بیت کوین ۱ مرداد

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل قیمت بسته شدن هر نوسان در مرحله تثبیت، الگویی از اوج‌های بالاتر را نشان می‌دهد. جالب توجه است که مشاهدات مشابهی را می‌توان هنگام بررسی قیمت بسته شدن هر کندل نزولی در نزدیکی باند حمایت، انجام داد. از این مشاهدات، آشکار است که پرایس اکشن بیت کوین یک الگوی مگافون را تشکیل داده است.

الگوی مگافون به افزایش نوسانات و همچنین، به احتمال معکوس شدن روند اشاره دارد. در اصل، این الگو یک برگشت احتمالی نزولی را برای قیمت بیت کوین پیش‌بینی می‌کند. با این حال، رد قیمت‌های پایین‌تر در قیمت بیت کوین نشان‌دهنده یک احیای بالقوه صعودی است. چنین شرایطی می‌تواند منجر به یک نوسان جدید در مرحله تثبیت یا احتمالاً یک بریک آوت صعودی شود.

اگر بریک آوت صعودی اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین می‌تواند به سطح ۳۲،۹۵۷ دلار برسد. در مقابل، اگر بیت کوین نتواند بالای ۲۹،۶۴۲ دلار باقی بمانند، قیمت آن ممکن است تا ۲۷،۹۲۵ دلار سقوط کند.

قیمت بیت کوین که در میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه پشتیبانی می‌شود، به دلیل ظهور الگوی ستاره صبحگاهی، به احتمال زیاد برگشت صعودی اشاره دارد. علاوه بر این، در نمودار روزانه، میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ در یک شکل صعودی همسو می‌شوند.

از طرفی، خط شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان‌دهنده واگرایی نزولی در طول مرحله تثبیت است. با این حال، این شاخص در خط مرکزی حمایت می‌شود که نشان‌دهنده یک بازگشت صعودی بالقوه است.

امتیاز 5/5 - از 9 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT