بیت کوین برای چهارمین روز متوالی سقوط کرد تا یک الگوی تکنیکال نزولی نشان دهد که قیمت آن ممکن است به زیر 25000 دلار برسد. در این پست به بررسی تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت می پردازیم.

شارژ کیف پول بیت کوین 

تحلیل تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت

قیمت بیت کوین سه روز متوالی کاهش یافته است زیرا معامله گران بسیاری از عوامل نزولی از جمله کارمزد تراکنش های بالاتر و سیگنال های نزولی برای بازارهای ریسک پذیر از سوی سرمایه گذار افسانه ای مانند وارن بافت را ارزیابی می کنند.

قیمت بیت کوین در 9 می به زیر 27500 دلار رسید که 8 درصد نسبت به بالاترین قیمت محلی 29850 دلاری که سه روز پیش ثبت شد کاهش داشت. علاوه بر این، این افت با افزایش حجم معاملات همراه بود، که نشان می‌دهد این حرکت یک افزایش قیمتی به همراه دارد.

تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت
تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت

اما آیا این یک روند نزولی کوتاه مدت خواهد بود یا فضای بیشتری برای سقوط وجود دارد؟ بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

تشکیل الگو سروشانه در چارت بیت کوین و احتمال سقوط به 25 هزار دلار

قیمت بیت کوین در کوتاه مدت ممکن است به زیر 25000 دلار سقوط می کند. هدف نزولی بر اساس الگوی سر و شانه بیت کوین (H&S) است که توسط قله در بالای سطح حمایت یکسان تایید شده است. قله میانی که “سر” نامیده می شود، بلندتر از دو قله دیگر – شانه چپ و راست – است که تقریباً از نظر ارتفاع برابر هستند.

تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت
تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت

به عنوان یک قاعده تحلیل تکنیکال، یک شکست قاطع به زیر سطح حمایت سر و شانه نزدیک به 27500 دلار می تواند قیمت را به اندازه حداکثر ارتفاع الگو، یعنی فاصله بین سر و سطح حمایت، کاهش دهد.

این احتمال کاهش قیمت بیت کوین به 24750 دلار تا ژوئن را افزایش می دهد که حدود 10 درصد کمتر از سطح قیمت فعلی است.

علاوه بر این، تحلیلگر مستقل بازار Cold Blooded Shiller پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین طی دو روز آینده به 25000 دلار کاهش یابد که یک مقاومت هفتگی سابق بود.

تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت
تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت

این تحلیلگر در توییتی نوشت: من هنوز فکر می‌کنم که اگر این ساختار را بشکند، خیلی سریع (24 تا 48 ساعت) به سمت سطح هفتگی حرکت می‌کند.

قیمت 27500 دلار یکی از نقاط دفاعی بالقوه بهتر برای BTC است، اما بازار کریپتو بسیار ضعیف معامله شده است.

برعکس، یک بازگشت با حجم بالا از خط حمایت الگو سروشانه می‌تواند رالی نزولی را باطل کند. در این صورت پس از بازیابی قیمت دوباره به 30000 دلار می رسد.

انتشار داده های CPI در ماه آوریل

قیمت بیت کوین در روزهای منتهی به انتشار داده های تورم ایالات متحده در 10 می کاهش یافته است. بر اساس گزارش بلومبرگ، شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (CPI) که غذا و انرژی را در نظر نمی گیرد، در ماه آوریل می تواند نزدیک به 5.5 درصد باشد که این تقریباً مشابه ماه قبل است.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت
تکنیکال بیت کوین 20 اردیبهشت

این انتشار مداوم CPI به این معنی است که فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره خود ادامه دهد تا تورم را به هدف مطلوب خود یعنی 2 درصد کاهش دهد.

نرخ‌های بهره بالاتر تمایل سرمایه‌گذاران به دارایی‌های با بازده صفر مانند بیت‌کوین را کاهش می‌دهد. این یک عامل اساسی است که با هدف قیمت H&S برای BTC/USD همانطور که در بالا ذکر شد، همخوانی دارد.
با این وجود، جروم پاول، رییس فدرال رزرو هفته گذشته گفت که افزایش نرخ بهره را در ماه ژوئن متوقف خواهند کرد تا بررسی کنند که چگونه اقتصاد ایالات متحده به نرخ های بهره بالاتر و بحران جاری بخش بانکی واکنش نشان داده است.

او احتمال کاهش نرخ را رد کرد، علیرغم اینکه داده‌های آتی صندوق‌های فدرال رزرو احتمال حداقل پنج کاهش نرخ را بیان می‌کند – یک سیگنال خرید بالقوه برای سرمایه‌گذاران بیت‌کوین – بین ماه می 2023 تا ژانویه 2024.

اقتصاد دانان بلومبرگ:

جروم پاول، رییس فدرال رزرو، در نشست ماه می FOMC گفت که ممکن است نرخ‌ها از قبل «به اندازه کافی محدود کننده» باشند – اما او به زمان بیشتری برای مشاهده تحولات نیاز دارد تا بتواند به آن قضاوت اعتماد کند. نه CPI آوریل و نه انتشار PPI اطمینان‌ بخش نیستند، و انتظار می‌رود که هر دو نرخ تورم را افزایش دهند.

cointelegraph

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید