تکنیکال بیت کوین 9 اردیبهشت

تحلیل تکنیکال بیت کوین 9 اردیبهشت

زمان مطالعه 3 دقیقه

بیت کوین پنج شنبه و جمعه را حوالی سطح قیمت ۲۹٬۰۰۰ دلار سپری کرد. این در حالی بود که بازار سهام آمریکا علی‌رغم انتشار آمار نه چندان دلگرم‌کننده اقتصاد کلان در پنجشنبه و جمعه، صعودی بود و شاخص S&P 500 به مقاومت محلی خود در سطح ۴۲۰۰ نزدیک می‌شود. به نظر می‌رسد بازارهای دارایی‌های پرریسک به این موضوع که افزایش احتمالی نرخ بهره در چهارشنبه احتمالا آخرین افزایش نرخ یا اصطلاحا Rate Hike است واکنش مثبت نشان داده است. در این پست به تحلیل تکنیکال بیت کوین 9 اردیبهشت می پردازیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 9 اردیبهشت

انتشار آمار داده‌های شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) آمریکا که مهم‌ترین رویداد کلان هفته گذشته بود، تاثیر چندانی بر بازارها نداشت چرا که آمار منتشر شده مجموعا مطابق با انتظار بازار بود. آمار PCE مرکزی ماه به ماه برای ماه مارچ که ساعت ۴ عصر جمعه منتشر شد، مطابق انتظارها برابر ۰.۳٪ بود.

همچنین در ۴ عصر پنجشنبه آمار تولید ناخالص داخلی (GDP) برای فصل اول ۲۰۲۳ در آمریکا منتشر شد که انتظارات را برآورده نکرد. رشد GDP در سه ماهه اول ۲۰۲۳ در آمریکا نسبت به سه ماهه مشابه در سال قبل، ۱.۱٪ بود در حالیکه انتظار می‌رفت ۱.۹٪ باشد. همچنین رشد GDP در سه ماهه اول ۲۰۲۳ کندتر از سه ماهه گذشته (۲.۶٪) بود. بعضی تحلیل‌گران این موضوع را نشانه‌های اولیه بروز Recession تلقی کرده‌اند.

تکنیکال بیت کوین 9 اردیبهشت

تکنیکال بیت کوین 9 اردیبهشت

بنابر این نکته مهم‌تر چهارشنبه شب، سخنرانی جروم پاول در ساعت ۱۰ است که در مورد شرایط اقتصاد آمریکا و سیاست‌های فدرال رزرو صحبت خواهد کرد و سیگنال‌هایی که به بازار میفرستد می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. بسیاری از کارشناسان معتقدند این افزایش احتمالا آخرین افزایش نرخ بهره خواهد بود و در جلسه خردادماه FOMC روند افزایشی نرخ بهره که از مارچ ۲۰۲۲ آغاز شد، متوقف می‌شود.

بیت کوین در ۲۶ آپریل  یک کندل دوجی با شدو‌های طولانی تشکیل داد که نشان‌دهنده عدم قطعیت میان گاوها و خرس‌ها در مورد جهت حرکت بعدی بازار است. با این حال این عدم قطعیت در ۲۷ آپریل با بسته شدن کندل روزانه بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸٬۶۱۹ دلار) به نفع گاوها کاهش یافت.

تکنیکال بیت کوین 9 اردیبهشت

تکنیکال بیت کوین 9 اردیبهشت

خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت را به پایین‌تر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند در حالی که گاوها تلاش می‌کنند این سطح حمایت را حفظ کنند. اگر گاوها دست بالا را به دست آورند، تلاش خواهند کرد منطقه مقاومت بالادستی بین ۳۱٬۰۰۰ دلار تا ۳۲٬۴۰۰ دلار را به چالش بکشد. این منطقه احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها خواهد بود.

در غیر این صورت، اگر قیمت کاهش یابد و به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان‌دهنده منفی شدن احساسات و برداشت سود از رالی اخیر است. در این صورت قیمت بیت کوین ممکن است حمایت قوی موجود در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۷٬۶۵۷ دلار) را دوباره آزمایش کند. از دست رفتن این حمایت و بسته شدن کندل روزانه پایین این سطح می‌تواند راه را برای آزمایش سطح ۲۵٬۲۵۰ دلار باز کند.

cointelegraph

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی