تحلیل تکنیکال سولانا ۲۹ آذر

تحلیل تکنیکال سولانا ۲۹ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه 2 دقیقه

ارز دیجیتال سولانا (SOL) در حال حاضر در محدوده قیمتی ۷۶.۳۵ دلار معامله می‌شود. قیمت SOL نسبت به پایین‌ترین سطح اخیر خود در ماه گذشته در ۵۱ دلار، تقریبا ۵۰ درصد رشد کرده است. در این پست به تحلیل تکنیکال سولانا ۲۹ آذر ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال سولانا ۲۹ آذر ۱۴۰۲

علی‌رغم این رشد قیمتی، شتاب روند صعودی سولانا اخیرا تضعیف شده که احتمال تشکیل یک روند نزولی را افزایش می‌دهد.

یکی از شاخص‌های قابل‌توجهی که این شتاب ضعیف را منعکس می‌کند، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ۳ روزه SOL بوده که از ۹۰ به تقریباً ۷۳ کاهش یافته است. در واقع، این واگرایی نشان‌دهنده ضعف احتمالی در روند صعودی فعلی سولاناست.

تحلیل تکنیکال سولانا ۲۹ آذر

تحلیل تکنیکال سولانا ۲۹ آذر

یکی دیگر از جنبه‌‌های نگران‌کننده، واگرایی بین افزایش قیمت SOL و کاهش حجم معاملات ۳ روزه این ارز دیجیتال است. این واگرایی نیز همانند واگرایی بررسی‌شده در RSI، به ما می‌گوید که احتمال آغاز یک روند نزولی برای سولانا افزایش یافته است.

نوسانات قیمت سولانا در سطح حمایتی ۷۳ دلار که در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ به عنوان یک سطح حمایتی عمل می‌کرد، آرام شده است. جالب اینجاست که این حمایت تاریخی با سطح ۰.۲۳۶ فیبوناچی اصلاحی مطابقت دارد.

در صورت تداوم واگرایی‌های نزولی، هدف قیمتی پیش‌بینی‌شده برای سولانا تقریباً ۴۲ دلار است که نشان‌دهنده کاهش قابل‌توجه ۴۰ درصدی از سطح فعلی به سمت میانگین متحرک نمایی (EMA) ۵۰ در نمودار سه روزه است. این پیش‌بینی ممکن است تا ژانویه ۲۰۲۴ محقق شود.

با این حال، وضعیت سولانا شاید آنطور هم که به نظر می‌رسد، بد نیست.

یک تحلیلگر به نام Cold Blooded Shiller این واگرایی‌های نزولی را به‌ عنوان یک فرصت خرید می‌بیند. به گفته وی، نزول احتمالی، فرصتی را برای خرید در قیمت‌های پایین‌تر ارائه می‌کند. لازم به ذکر است که دیدگاه صعودی این تحلیل‌گر، با روند صعودی که هنوز برای سولانا حاکم است، همسو است.

تحلیل تکنیکال سولانا ۲۹ آذر

تحلیل تکنیکال سولانا ۲۹ آذر

روندهای تاریخی نشان می‌دهند که اصلاحات قبلی قیمتی SOL اغلب نزدیک به یک خط روند صعودی بوده که مانع از کاهش شدید قیمت شده است.

در نتیجه، اگر طبق پیش‌بینی‌ها، قیمت SOL به مرز ۴۰ دلار نزدیک شود، می‌توان انتظار بازگشت و رشد از این سطح را داشت. علاوه بر این، سطح ۰.۷۸۶ فیبوناچی در حدود ۵۵ دلار نیز می‌تواند به عنوان یک سطح حمایتی عمل کند.

در نتیجه، احتمال آغاز یک روند نزولی برای سولانا افزایش یافته که در صورت رسیدن قیمت SOL به سطوح پایین‌تر قیمتی، این احتمالات به واقعیت تبدیل می‌شوند. با این حال، اگر SOL بتواند بالاتر از سطوح حمایتی مذکور باقی بماند، احتمال افزایش قیمت سولانا به ۱۰۰ دلار در اوایل سال ۲۰۲۴ وجود دارد.

cointelegraph

امتیاز 5/5 - از 1 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی