تکنیکال سولانا 24 اردیبهشت

تحلیل تکنیکال سولانا 24 اردیبهشت

زمان مطالعه 2 دقیقه

خریداران سولانا در تاریخ ۵ می توانستند با شکستن سطح ۲۲.۴ دلار ساختار قیمت را صعودی کنند. اما پس از این اتفاق، بازار کلی ارز دیجیتال وارد روند نزولی شد. در این پست به تحلیل تکنیکال سولانا 24 اردیبهشت می پردازیم.

تحلیل تکنیکال سولانا 24 اردیبهشت

این روند نزولی پس از آن رخ داد که قیمت بیت کوین (BTC) از سطح ۲۹،۶۰۰ دلار ریجکت شد،‌ چنانکه در هفته گذشته شاهد زیان‌های بزرگی در BTC و SOL بودیم. در زمان نگارش این مقاله، قیمت سولانا شاهد یک اصلاح صعودی بود، اما آیا این ارز دیجیتال می‌تواند روند نزولی خود را بشکند؟

تحلیل تکنیکال سولانا 24 اردیبهشت

تحلیل تکنیکال سولانا 24 اردیبهشت

در صورتی که یک کندل چهار ساعته بالای سطح ۲۱.۳۳ دلار بسته شود، ساختار قیمت SOL باری دیگر صعودی خواهد شد. این در حالی است که اندیکاتور RSI به بالای محور میانی خود بازگشته و مومنتوم صعودی قوی را در ۴۸ ساعت گذشته نشان داده است.

با این حال، اندیکاتور OBV در حال تشکیل سقف‌های پایین‌تر بوده است. این امر بیانگر آن است که با وجود جهش قیمت از سطح ۱۹.۸ دلار، حجم خرید برای آغاز روند صعودی کافی نیست. در عوض، این احتمال وجود دارد که فروشندگان بار دیگر قیمت را پایین بیاورند.

برای سولانا در روزهای آینده دو سطح اهمیت زیادی دارد؛ یکی سطح مقاومت ۲۱.۳۳ دلار و دیگری ۲۲.۵ دلار.

سطح دومی مهم‌تر است زیرا در یک FVG (گپ ارزش منصفانه –رنگ سفید) و همچنین در یک اوردر بلاک نزولی چهار ساعته (رنگ قرمز) قرار دارد. بنابراین، تست مجدد این ناحیه می‌تواند قیمت را تا هدف ۱۹.۸ دلار بیاورد.

تحلیل تکنیکال سولانا 24 اردیبهشت

تحلیل تکنیکال سولانا 24 اردیبهشت

بهره باز یا سود باز (Open Intrest) از ۸ مه در یک روند کاهشی تدریجی به سر می‌برد، اما معامله‌گران در ۲۴ ساعت گذشته این روند را تغییر دادند. همانطور که از افزایش بهره باز و رشد قیمت پس از صعود سولانا به بالای ۲۰.۵ دلار پیداست، سوداگران بازار تمایل داشتند تا قیمت‌های بالاتری برای خرید (Bid) سولانا ‌بپردازند.

ضمن اینکه فاندینگ ریت (Funding Rate) مثبت و رو به افزایش است و نشان می‌دهد که پوزشن‌های لانگ (Long) بر بازار غالب هستند. روی هم رفته، این شاخص‌ها نشان می‌دهند که سولانا شانس خوبی برای صعود به بالای ۲۱.۳۳ دلار دارد. اما عبور از ناحیه مقاومتی ۲۲ الی ۲۲.۵ دلار بعید به نظر می‌رسد.

ambcrypto

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی