ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) پس از رسیدن به بالاترین سطح سالانه در ماه ژوئیه، کاهش قیمت قابل‌توجهی را تجربه کرد. در این پست به تحلیل قیمت لایت کوین ۱ شهریور ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی لایت کوین

تحلیل قیمت لایت کوین ۱ شهریور ۱۴۰۲

این کاهش، سطح افقی 100 دلار را به عنوان یک سطح مقاومتی قابل توجه برای لایت کوین برجسته کرده است. در حال حاضر، لایت کوین در نزدیکی یک خط حمایت صعودی بلندمدت است که از ژوئیه 2022 برقرار است.

سرنوشت لایت کوین، چه رشد کند و چه نزول، بستگی به این سطوح قیمتی دارد. روندهای قیمتی اخیر لایت کوین را بررسی کرده و بازه‌های زمانی هفتگی و روزانه را تجزیه و تحلیل می‌کنیم تا بینشی در مورد مسیر بالقوه آن ارائه دهیم.

بازگشت قیمت لایت کوین به سطح حمایتی بلند‌مدت

تجزیه و تحلیل جامع بازه زمانی هفتگی، یک چشم‌انداز نامطمئن را نشان می‌دهد که تحت تأثیر حرکت قیمت و شاخص‌های تکنیکال قرار دارد. حرکت اخیر قیمت حاکی از یک روند نزولی است؛ زیرا لایت کوین قادر به حفظ سطوح قیمتی بالای خود از ژوئیه نبود.

علی‌رغم اینکه لایت کوین برای مدت کوتاهی از مرز 100 دلار عبور کرد، به سرعت به زیر این سطح برگشت و 100 دلار را به عنوان یک سطح مقاومت سرسخت شناسایی کرد. چنین کاهش‌‌هایی به دنبال شکست‌های قیمتی ناموفق اغلب منجر به حرکت‌های روبه‌پایین قابل توجهی می‌شوند.

تحلیل قیمت لایت کوین ۱ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل قیمت لایت کوین ۱ شهریور ۱۴۰۲

قیمت فعلی لایت کوین حول خط حمایت صعودی است که برای 434 روز پایدار بوده است. با توجه به طولانی شدن مدت این خط روند، چه لایت کوین از آن بازگردد یا از آن عبور کند، می‌تواند به طور قابل توجهی بر مسیر آینده آن تأثیر بگذارد.

هفته گذشته، قیمت برای مدت کوتاهی به زیر این خط حمایت سقوط کرد، اما یک سایه قیمتی (Shadow) را تشکیل داد، که نشان‌‌دهنده فشار خرید در بازار است. در صورت شکسته شدن خط حمایتی، احتمال کاهش 25 درصدی تا سطح 50 دلاری وجود دارد. در مقابل، یک بازگشت موفقیت‌‌آمیز می تواند باعث افزایش 50 درصدی به سمت مقاومت 100 دلاری شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) هفتگی هم روند نزولی مداوم را نمایان می‌کند. شاخص قدرت نسبی به عنوان یک شاخص مومنتوم قیمتی عمل می‌کند. مقادیر بالای سطح 50 در یک روند صعودی، معمولاً حاکی از رشد بیشتر است، در حالی که مقادیر زیر سطح 50، خلاف آن را نشان می‌دهد.

اخیراً، شاخص قدرت نسبی به زیر 50 سقوط کرده که در طول انحراف قبلی (خط سبز)، یک واگرایی نزولی نشان می‌دهد. این واگرایی زمانی رخ می‌دهد که کاهش در مومنتوم با افزایش قیمت همراه باشد و فضای یک روند نزولی را بیشتر تقویت کند.

پیش بینی قیمت: ریزش لایت کوین ادامه خواهد داشت؟

در 2 اوت، لایت کوین سومین رویداد هاوینگ خود را تجربه کرد و پاداش بلاک را از 12.5 به 6.25 LTC کاهش داد. این رویداد، عرضه لایت کوین را کاهش می‌دهد، که معمولاً انتظار می‌رود قیمت آن را بالا ببرد.

با این حال، علیرغم تأثیر کاهش تورم به دلیل هاوینگ، قیمت لایت کوین در هفته بعد از رویداد کاهش یافت. این کاهش را می‌توان به دلیل آغاز فروش استخراج‌کنندگان نسبت داد.

تحلیل قیمت لایت کوین ۱ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل قیمت لایت کوین ۱ شهریور ۱۴۰۲

بازه زمانی روزانه تا حد زیادی یک چشم‌انداز نزولی را نمایان می‌کند. این کاهش مستمر منجر به شکست سطح حمایت افقی 70 دلاری شده و به طور بالقوه می‌تواند باعث کاهش قیمت به 50 دلار شود. علیرغم روند نزولی قیمت، شاخص قدرت نسبی روی سطح 23 قرار دارد که نشان‌دهنده رسیدن لایت کوین به قلمرو اشباع (دایره سبز) است. در واقع، شاخص قدرت نسبی از زمان سقوط بازار در مارس 2020 به این سطح نرسیده بود.

با این حال، برای اینکه روند صعودی از سر گرفته شود، قیمت باید سطح افقی 69 دلار را بازیابی کند.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید