تحلیل قیمت میم کوین ها ۱۴ اسفند

تحلیل قیمت میم کوین ها ۱۴ اسفند

زمان مطالعه 2 دقیقه

جدیدترین داده‌های پلتفرم کوین گکو (CoinGecko) نشان می‌دهند که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از ۲.۵ تریلیون دلار فراتر رفته است. در این پست به تحلیل قیمت میم کوین ها ۱۴ اسفند می پردازیم.

تحلیل قیمت میم کوین ها ۱۴ اسفند

در تاریخ ۴ مارس ۲۰۲۴، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از ۲.۵ تریلیون دلار فراتر رفت. این نقطه عطف مهم نشان‌دهنده رشد چشمگیر این بازار در سال‌های اخیر است.

برای مقایسه، در نظر بگیرید که در اواخر سال ۲۰۲۰، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۸۰۰ میلیارد دلار بود. این افزایش چشمگیر در ۴ سال نشان‌دهنده سرعت شگفت انگیز رشد این صنعت نوظهور است.

تحلیل قیمت میم کوین ها ۱۴ اسفند

تحلیل قیمت میم کوین ها ۱۴ اسفند

در بحبوحه این اتفاق مهم، رایان سلکیس (Ryan Selkis)، مدیرعامل مساری (Messari)، اعلام کرده که ارزش بازار میم کوین‌ها به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. این رقم از بسیاری بخش‌های نوظهور دیگر، مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، شبکه زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز یا دپین (DePIN) و صرافی‌ها، فراتر رفته است.

اکثر ارزهای دیجیتال در بازار کریپتو طی هفته گذشته با افزایش قیمت مواجه شده‌اند. این افزایش قیمت به افزایش ارزش کل بازار نیز کمک کرده است. در این میان، قیمت میم کوین‌هایی مانند پپه (PEPE) در هفت روز گذشته حدود ۳۷۰ درصد افزایش داشته است. قیمت دوج کوین (DOGE) نیز در مدت زمان مشابه بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است.
در میان ارزهای دیجیتال برتر نیز، اتریوم این هفته مجددا افزایش قیمت داشته و توانسته ۱۲.۵۱ درصد افزایش را برای خود به ثبت برساند. این در حالی است که قیمت بیت کوین در هفت روز گذشته ۲۴.۴ درصد افزایش یافته است.

افزایش ارزش بازار کریپتو با افزایش ورود سرمایه به ETFها

انتظار می‌رود که با ورود ارائه‌دهندگان بیشتر صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین، نقدینگی بیشتری به بازار کریپتوکارنسی‌ها سرازیر شود. این امر به احتمال زیاد منجر به افزایش بیشتر ارزش کل بازار نیز خواهد شد.

تحلیل قیمت میم کوین ها ۱۴ اسفند

تحلیل قیمت میم کوین ها ۱۴ اسفند

در ۲۹ فوریه، گزارش شد که دو شرکت بزرگ مالی، مریل لینچ (Merrill Lynch- وابسته به بانک آمریکا) و ولز فارگو (Wells Fargo)، قصد دارند صندوق‌های ETF بیت کوین را برای مشتریان خود عرضه کنند. از طرفی، گمانه‌زنی‌هایی در رابطه با تایید صندوق ETF اسپات اتریوم در ماه می وجود دارد و به همین دلیل، فعالان بازار با دقت قیمت اتریوم را رصد می‌کنند.

معمولا افزایش قیمت یک ارز دیجیتال منجر به افزایش متناظر در ارزش بازار آن می شود. شاخص ارزش بازار با ضرب کردن قیمت فعلی ارز دیجیتال در عرضه در گردش آن به دست می‌آید.

beincrypto

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT