رمزارز لایت کوین (LTC) اخیراً شاهد رشد قیمت قابل توجهی بوده، و در 15 سپتامبر، از خط مقاومت نزولی رهایی یافته است. در این پست به تحلیل لایت کوین ۳۰ شهریور ۱۴۰۲می پردازیم.

تحلیل لایت کوین ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

تجزیه و تحلیل بازه زمانی روزانه لایت کوین یک چشم‌انداز صعودی ارائه می‌دهد. در 15 سپتامبر، قیمت با موفقیت از خط مقاومت نزولی که به مدت 74 روز پابرجا بود، خارج شد. چنین شکست‌های قیمتی اغلب نشان‌دهنده پایان یک روند نزولی و شروع یک مسیر صعودی جدید است.

چیزی که این شکست را برای سرمایه‌گذاران حتی قانع‌کننده‌تر می‌کند، حرکات قیمتی است که منجر به آن می‌شود. بین 17 اوت و 11 سپتامبر، لایت کوین یک کف دو قلو، یک الگوی بازگشتی کلاسیک صعودی را تشکیل داد. این الگو با یک واگرایی صعودی در شاخص قدرت نسبی (RSI) همراه بود که با خط سبز نشان داده شده است.

تحلیل لایت کوین ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل لایت کوین ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

شاخص قدرت نسبی به عنوان یک شاخص مومنتوم حیاتی برای معامله‌گران عمل نموده، و به ارزیابی اینکه آیا یک دارایی به قلمرو اشباع خرید یا فروش رسیده است، کمک می‌کند. وقتی شاخص قدرت نسبی بالاتر از سطح 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوهای بازار اختیار حرکات قیمتی را دارند. برعکس، شاخص قدرت نسبی زیر سطح 50 نشان‌دهنده احساسات نزولی است.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی در حال افزایش است و به مرز 50 نزدیک می‌شود. با این حال، آنچه بیشتر قابل توجه است، واگرایی صعودی در شاخص قدرت نسبی است که همزمان با شکل‌گیری الگوی کف دو قلوی صعودی است.

این واگرایی نشان می‌دهد که علی‌رغم کاهش قیمت‌ها، افزایشی در شتاب حرکات قیمتی وجود داشته که اغلب نوید‌دهنده رشدهای صعودی قابل توجهی است.

سطوح مقاومتی و حمایتی کلیدی لایت کوین

اگر لایت کوین به مسیر صعودی خود ادامه دهد، احتمال افزایش قابل توجه 25 درصدی قیمت وجود دارد، که احتمالاً قیمت را به ناحیه مقاومت 78 تا 85 دلاری سوق خواهد داد. با این حال، نظارت دقیق بر بازار بسیار مهم است.

از جنبه نزولی، اگر احساسات صعودی سرمایه‌گذاران نسبت به لایت کوین تضعیف شود، سطح حمایتی برای زیر نظر گرفتن، در 62.50 دلار وجود دارد. کاهش قیمت به زیر این سطح حمایتی نشان می‌دهد که شکست واقعی نبوده، و می‌تواند منجر به کاهش 12 درصدی شود و لایت کوین را به سطح حمایتی 55 دلاری سوق دهد.

تحلیل لایت کوین ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل لایت کوین ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

تحلیل لایت کوین در نمودار 6 ساعته نیز از چشم‌انداز صعودی این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. نمودار نشان می‌دهد که قیمت لایت کوین با موفقیت از یک خط مقاومت نزولی کوتاه‌مدت خارج شده و حرکت فعلی رو به بالا را شروع کرده است.

علاوه بر این، این شکست منجر به احیای سطح حمایتی افقی 62.50 دلاری شد. از سوی دیگر، شاخص قدرت نسبی در بازه زمانی 6 ساعته هم به بالای سطح 50 رسیده است و در حال حاضر این خط را به عنوان سطح حمایتی تأیید می‌کند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید