کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) مطابق انتظارات بازار، در جلسه ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۳ تصمیم گرفت تا نرخ بهره را در محدوده ۵٫۵۰-۵٫۲۵ درصد ثابت نگه دارد. در این مطلب به بررسی توقف افزایش نرخ بهره در آمریکا می پردازیم.

توقف افزایش نرخ بهره در آمریکا

مقامات فدرال رزرو گفتند که تورم همچنان بالاست، در حالی که نرخ بیکاری پایین مانده است. به همین دلیل، این کمیته اعلام کرد که به دنبال دستیابی به حداکثر اشتغال و تورم با نرخ ۲ درصد در بلندمدت است.

جان اوترز، سردبیر ارشد بلومبرگ، گفت که فعالان بازار این تصمیم را به‌عنوان یک مکث جنگ‌طلبانه از سوی FOMC در نظر گرفته‌اند.

در همین حال، قیمت بیت کوین در واکنش اولیه خود به اعلام نرخ فدرال رزرو، ثابت ماند. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در محدوده قیمتی ۲۷،۰۵۰ دلار معامله می‌شود که در ۲۴ ساعت گذشته، تنها ۰٫۲۵ درصد رشد دارد.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

در واکنش به این موضوع، مایکل ون ده پوپه، تحلیلگر بازار، اظهار داشت دیگر افزایش نرخ در آینده رخ نخواهد داد. او می‌گوید که این وضعیت به سود بیت کوین خواهد بود.

از طرفی، تحلیلگر محبوب، علی مارتینز، الگویی را منتشر کرده که از اواسط آوریل پدیدار شده است. بر اساس این الگو، هر زمان که شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ۴ ساعته به ۷۳٫۳۱ برسد، قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد.

در حال حاضر، با نزدیک شدن بیت کوین به خط روند نزولی مقاومت در ۲۷،۴۴۰ دلار، شاهد سناریوی مشابهی هستیم. در صورت اصلاح، قیمت بیت کوین به طور بالقوه می‌تواند به ۲۵،۲۰۰ دلار یا حتی پایین‌تر برسد و فرصتی بالقوه برای کسانی که به دنبال خرید در زمان کاهش قیمت هستند، ایجاد شود.

توقف افزایش نرخ بهره در آمریکا
توقف افزایش نرخ بهره در آمریکا

با این حال، مهم است که مراقب کندل ۴ ساعته هم باشیم که آیا بالای ۲۷،۴۴۰ دلار بسته می‌شود یا خیر. در صورتی که کندل قیمتی بالاتر از این سطح بسته شود، می‌تواند نشان‌دهنده احیای رالی صعودی باشد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید