ارزش بازار توکن BRC-20 بیت کوین در هفته گذشته شاهد افزایش 600 درصدی بوده است و حجم تراکنش‌های آن از تراکنش‌های استاندارد BTC در شبکه پیشی گرفته است.

توکن BRC-20 بیت کوین

استاندارد توکن BRC-20 بیت کوین به جدیدترین ترند در اکوسیستم کریپتو تبدیل شده است؛ به ویژه پس از افزایش قیمت میم‌کوین PEPE در ماه های اخیر. در مجموع 8500 توکن مختلف با استفاده از استاندارد BRC-20 ساخته شده است که اکثر این توکن‌های BRC-20 را میم‌کوین‌ها تشکیل می‌دهند؛ مانند PEPE و Memetic (MEME). استاندارد BRC-20 یک استاندارد توکن آزمایشی در بیت کوین است.
اگرچه استاندارد توکن BRC-20 از ERC-20 الگوبرداری شده است، اما اساساً با همتای مبتنی بر اتریوم خود متفاوت است. توکن‌های BRC-20 از قراردادهای هوشمند استفاده نمی‌کنند. این استاندارد همچنین نیازمند یک کیف پول بیت‌کوین برای تولید و معامله این توکن‌ها است.
استاندارد BRC-20 به دست یک تحلیلگر آنچین به نام Domo به طور ناشناس در اوایل ماه مارس ایجاد شد. هدف این بود که امکان صدور و انتقال توکن‌های قابل تعویض در بلاکچین بیت کوین را فراهم کند.
ارزش بازار توکن‌های BRC-20 طی ماه گذشته افزایش یافته و در حال حاضر به 120 میلیون دلار رسیده است که افزایش 600 درصدی در هفته گذشته را نشان می‌دهد.
تراکنش‌های BRC-20 روی بلاکچین بیت‌کوین در ماه می ۲۰۲۳ به گونه‌ای بود که تعداد آنها بیشتر از ۵۰٪ تعداد تراکنش‌های بیتکوین در همان بازه زمانی بوده‌ است. یعنی این تعداد به‌ طور چشمگیری بیشتر از تعداد تراکنش‌های بیتکوین معمولی بوده‌ است.
حجم تراکنش‌های BRC-20 در تاریخ 1 می با رسیدن به 366,000 تراکنش به اوج خود رسید و تعداد کل تراکنش‌ها در شبکه 2.36 میلیون تراکنش بود.
همراه با افزایش تراکنش‌های BRC-20، کارمزد تراکنش‌ها به دلیل فعالیت توکن‌های جدید افزایش یافته است. از زمان آغاز به کار این استاندارد در اواخر ماه آوریل، این شبکه 109.7 بیت کوین اضافی در کارمزد تراکنش برای ماینرها ایجاد کرده است.

cointelegraph

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید