با توجه به افزایش قیمت ارز دیجیتال ریپل (XRP)، بیت کوین هم در تاریخ ۱۳ ژوئیه فشار خرید شدیدی را تجربه کرد. با یک کندل قوی و صعودی، خریداران مقاومت قیمتی در محدوده ۳۱,۵۰۰ دلار را شکسته و معامله‌گران منتظر را برای ادامه روند صعودی وسوسه کردند. در این پست به تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۵ تیر ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۵ تیر ۱۴۰۲

با این حال، خریداران قادر به حفظ قیمت‌های بالاتر نبودند که این امر منجر به شکل گرفتن یک کندل قرمز قوی شد که چشم‌انداز صعودی را برای بیت کوین تضعیف می‌کند.

تکنیکال بیت کوین ۲۵ تیر
تکنیکال بیت کوین ۲۵ تیر

در تاریخ ۱۴ ژوئیه، قیمت بیت کوین یک کندل قرمز بلند را ثبت کرد که کندل خریدارانی را که برای شکستن مقاومت ۳۱,۵۰۰ دلاری استفاده شده بود، پوشش داد. کندل‌های فروشندگان سلاح‌های خریداران را نابود کرد و نشان داد که در حال حاضر سناریوی تله گاوی (Bull Trap) به وجود آمده که ممکن است فشار عرضه بیشتری را به همراه داشته باشد؛ زیرا خریداران عجول ممکن است لیکویید شوند.
بنابراین، قیمت بیت کوین دوباره وارد محدوده قیمتی ۳۱,۵۰۰ دلار تا ۲۹,۶۳۰ دلار شد. بیت کوین در حال حاضر در حدود ۳۰,۴۶۱ دلار معامله می‌شود، اما با فروش پایدار، می‌تواند ۲.۷۵ درصد دیگر کاهش یافته و به حمایت ۲۹,۶۳۰ دلاری برسد.
رفتار قیمت در حمایت مذکور بسیار حیاتی است تا بررسی شود که آیا فرایند بازیابی فعلی سالم است و یا بیت کوین ممکن است اصلاح قیمتی بیشتری را تا سطح ۲۸,۴۶۰ دلار تجربه کند.
شکست جعلی از سطح ۳۱,۵۰۰ این سطح را به عنوان یک منطقه عرضه بالا برجسته می‌کند. از طرف دیگر، اگر قیمت بیت کوین در روزهای آینده پایداری خود را در سطح ۲۹,۶۳۰ دلار نشان دهد، دارندگان بیت کوین ممکن است با یک روند جانبی طولانی مدت مواجه شوند. بنابراین، برای مشخص کردن روند بیت کوین در آینده، به یک شکست واقعی از محدوده، نیاز است.
بولینگر باند: باند بالا و پایین نشانگر BB که با حمایت و مقاومت الگو هم تراز شده‌اند، وزن بیشتری به آنها می‌دهند.
اندیکاتور همگرایی و واگرایی میانگین متحرک (MACD): وقتی شیب اندیکاتور MACD در وضعیت تلاقی منفی قرار داشته باشد، نشان می‌دهد که فروشندگان به طور فعال بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید