نمودار قیمت چین لینک (LINK) در تایم فریم‌های روزانه و هفتگی نشانه‌های صعودی را نشان می‌دهد و این ارز دیجیتال در تلاش است تا پس از عبور از مقاومت استاتیک، سطح مقاومت داینامیک بلندمدت را هم بشکند. اگرچه چین لینک در بلندمدت صعودی به نظر می‌رسد، اما در کوتاه‌مدت ممکن است شاهد یک اصلاح قیمت باشد. این احتمال با عرضه پروتکل CCIP در روز گذشته تقویت نیز شده است و هدف ۲۳ دلاری برای آن فعال شده است. در این پست به تحلیل تکنیکال چین‌ لینک ۲۸ تیر می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال چین‌ لینک ۲۸ تیر

قیمت چین لینک با عبور از یک سطح مقاومتی بلندمدت، علائم صعود را نشان می‌دهد. این ارز دیجیتال اکنون در تلاش است تا از مقاومت داینامیک بلند مدت (خط روند نزولی در تایم فریم هفتگی) نیز عبور کند.

در حالی که نمودار در بلندمدت نشان می‌دهد قیمت LINK در نهایت این خط مقاومت را هم خواهد شکست، تایم فریم کوتاه مدت خبر از یک اصلاح قیمت می‌دهد.

تلاش‌ LINK برای شکست مقاومت بلند مدت
تحلیل تکنیکال در تایم فریم هفتگی نشان می‌دهد قیمت LINK از ماه می ۲۰۲۱ به زیر خط روند نزولی (مقاومت داینامیک) سقوط کرده است. این کاهش منجر به نزول به کف قیمت در ۴.۷۵ دلار در ۵ ژوئن ۲۰۲۳  شد.

به هر حال، قیمت بلافاصله این منطقه را پس گرفت و آن را به سطح حمایت خود تبدیل کرد. به این ترتیب، شکست قبلی به عنوان یک انحراف (دایره سبز) یا همان شکست جعلی (Fake Breakout) در نظر گرفته می‌شود. چنین حرکاتی اغلب با یک حرکت تند در جهت دیگر دنبال می‌شوند؛ همان‌طور که تاکنون برای LINK اتفاق افتاده است.

در حال حاضر، قیمت LINK برای چهارمین بار (آیکون‌های قرمز) در تلاش برای خارج شدن از مقاومت داینامیک بلند مدت است که حدود ۷۹۰ روز وجود داشته است. شکست این خط و بسته شدن کندل هفتگی قیمت بالای آن نشان می‌دهد اصلاح قیمت تمام شده و روند صعودی جدیدی آغاز شده است.

تحلیل تکنیکال چین‌ لینک ۲۸ تیر
تحلیل تکنیکال چین‌ لینک ۲۸ تیر

RSI هفتگی از حرکت صعودی پشتیبانی می‌کند اما هنوز احتمال شکست خط روند نزولی را تایید نمی‌کند. معامله‌گران از RSI به عنوان یک اندیکاتور مومنتوم برای تعیین شرایط بازار در وضعیت اشباع خرید یا اشباع فروش استفاده می‌کنند و به کمک آن تصمیم می‌گیرند که آیا یک دارایی را انباشت کنند یا بفروشند.

اگر RSI بالاتر از ۵۰ و روند صعودی باشد، گاوها کنترل را در دست دارند، اما اگر این عدد زیر ۵۰ باشد، قدرت در دست خرس‌ها خواهد بود. با اینکه این اندیکاتور در حال افزایش است و بالای ۵۰ قرار دارد، برای تایید صعود، باید کندل قیمت بالای خط روند نزولی بسته شود.

در تایم فریم هفتگی اگر روند نزولی با شکست این خط روند به پایان برسد، می‌توان هدف قیمتی ۲۳ دلاری (سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی اصلاحی شکل گرفته در روند نزولی از ۵۲ تا ۴.۷ دلاری LINK) را برای چین‌لینک متصور بود.

پیش‌بینی قیمت چین لینک؛ چه زمانی LINK صعود خواهد کرد؟

تایم فریم‌های روزانه و هفتگی هر دو خبر از صعود قیمت داده و نشان می‌دهند قیمت چین لینک به زودی به بالاترین سقف محلی خود خواهد رسید. نظریه امواج الیوت نیز از این احتمال پشتیبانی می‌کند.

تحلیلگران تکنیکال، برای تعیین جهت یک روند از تئوری امواج الیوت استفاده می‌کنند که شامل مطالعه الگوهای قیمتی طولانی مدت و روانشناسی سرمایه‌گذاران است.

از ۱۰ ژوئن، به نظر می‌رسد قیمت یک حرکت صعودی ۵ موجی را آغاز کرده است که نشانه شروع یک روند صعودی است. با این حال، این نمودار نشان می‌دهد در حال حاضر قیمت در موج پنجم و در واقع آخرین موج لگ اول این صعود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال چین‌ لینک ۲۸ تیر
تحلیل تکنیکال چین‌ لینک ۲۸ تیر

بنابراین، اگر شمارش امواج صحیح باشد، اتمام موج آخر، افت قیمت قابل توجهی را در کوتاه مدت به دنبال خواهد داشت.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

RSI روزانه از افزایش مداوم قیمت پشتیبانی می‌کند زیرا بالای ۵۰ قرار دارد و به سمت بالا در حال حرکت است.

برای تعیین شیب افزایش و جهت روند، می‌توان یک نمودار سهمی را ترسیم کرد که تمام کف‌های قیمتی اخیر را به هم متصل می‌کند. بنابراین، تا زمانی که این سهمی برقرار باشد روند صعودی است.

تحلیل تکنیکال چین‌ لینک ۲۸ تیر
تحلیل تکنیکال چین‌ لینک ۲۸ تیر

در مقابل، شکست سهمی به سمت پایین احتمالا منجر به بازگشت قیمت لینک به سمت ۶ دلار خواهد شد. لازم به ذکر است که این شکست سناریوی بلندمدت صعودی را باطل نمی‌کند بلکه ممکن است تنها چند هفته آن را به تاخیر بیندازد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید