ظاهراً پلتفرم معاملاتی Poloniex به مشتریان خود در مناطق تحریم‌شده اجازه داده بود که بیش از 15 میلیون دلار در مدت تقریباً 6 سال تراکنش داشته باشند. در این پست به بررسی جریمه Poloniex به دلیل همکاری با ایران می پردازیم.

جریمه Poloniex به دلیل همکاری با ایران

پلتفرم معاملاتی Poloniex LLC که زمانی به صرافی‌ای که به دست جاستین سان تأسیس شده معروف بود، با وزارت خزانه‌داری به توافقی برای تسویه بیش از 7 میلیون دلار برای نقض تحریم‌های ادعایی رسید.
همان‌طور که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا در روز دوشنبه اعلام کرد، صرافی پولونیکس با پرداخت 7,591,630 دلار برای نقض تحریم‌ها علیه کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه از ژانویه 2014 تا نوامبر 2019 موافقت کرد.
ظاهراً این صرافی به کاربران کشورهای تحریم‌شده اجازه داده بود که در معاملات دارایی دیجیتال، از جمله معاملات، سپرده‌‌گذاری و برداشت‌ها، با دارایی‌هایی بالغ بر 15،335،349 دلار شرکت کنند.
این تخلفات در حالی رخ دادند که پولونیکس اطلاعات کاملی برای شناسایی موقعیت جغرافیایی مشتریانش از جمله اطلاعات تأیید هویت (KYC) و آدرس‌های IP داشت.
در سند منتشرشده توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که Poloniex به ۲۳۲ نفر در چندین حوزه که مورد تحریم‌های OFAC قرار دارند، این خدمات را ارائه داده و در نتیجه، به اجرایی شدن کامل چندین برنامه تحریمی OFAC آسیب زده است.
علاوه بر صرافی‌های متمرکز، وزارت خزانه‌داری ماه گذشته گزارشی را منتشر کرد که در آن منابع مالی بازارهای غیرمتمرکز را به دلیل استفاده بالقوه آنها در پولشویی و نقض تحریم‌ها، به عنوان یک تهدید امنیت ملی معرفی کرد.

cryptopotato

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید