مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، تایید کرده است که وب سایت تتر به آدرس tether.io، در حال حاضر از یک حمله DDOS رنج می‌برد. تعداد درخواست ها برای ورود به وب سایت از ۲۰۰۰ به ۸،۰۰۰،۰۰۰ در هر پنج دقیقه در صبح شنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) افزایش یافت. نمودار زیر افزایش درخواست ها را نشان می‌دهد. در این خبر به بررسی حمله DDOS به تتر می پردازیم.

حمله DDOS به تتر
حمله DDOS به تتر

حمله DDOS به تتر

پست های مرتبط
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی

سقوط فعلی بازار رمزارزها، انواع شرکت های فعال در این حوزه را تحت تاثیر قرار می دهد. صرافی رمزارزها نیز بیشتر بخوانید

مرحله دوم خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر
خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر

افرادی که قصد پرداخت برای بلیط بازی های FIFA را دارند بایستی در نظر داشته باشند که پرداخت بلیط‌ های بیشتر بخوانید

آردوینو تایید کرد که این “حمله اکنون کاهش یافته است”، اما آنها حالت “تحت حمله” را فعال می‌کنند تا خطرات بیشتر را کاهش دهند. طبق گفته CTO تتر، حرکات امنیتی بیشتر “بر توانایی بازخرید تأثیر نمی گذارد”.

در حالت حمله

“من در حالت حمله هستم” یکی از ویژگی‌های سرویس مدیریت DNS Cloudflare است که از وب‌سایت‌ ها در برابر حملات DDOS محافظت می‌کند و کاربران را مجبور می‌کند تا یک مرحله اضافی برای دسترسی به وب‌سایت را انجام دهند. برای کاربران واقعی که وب‌سایت را از طریق یک مرورگر وب استاندارد مشاهده می‌کنند، این امر منجر به تاخیر چند ثانیه ای در زمانی که مرورگر چالش جاوا اسکریپت را تکمیل می کند، می‌شود.

اگر مرورگر نتواند چالش را کامل کند، ممکن است از کاربر خواسته شود که یک captcha را برای دسترسی به وب‌سایت تکمیل کند. با این حال، حملات DDOS اغلب با استفاده از سرورهای از راه دور انجام می‌شوند که از خارج از مرورگر درخواست هایی را به وب‌سایت می‌فرستند.

آردوینو همچنین تایید کرد که دلیل این مشکل این است که “تنظیم مقیاس خودکار کمی زمان می‌برد.” در این مورد، او به توانایی سرور پشتیبان وب‌سایت برای افزایش منابع در مقابله با افزایش غیرمنتظره تقاضا اشاره می‌کند.

اوایل روز شنبه، پائولو توییت کرد: «آخر هفته طولانی خواهد بود»، اما بعید است که این توییت به دلیل حمله به وب‌سایت تتر باشد.

منبع: cryptoslate 

امتیاز 5/5 - از 28 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید