ریپل در دادگاه پیروز شد

ریپل در دادگاه پیروز شد

زمان مطالعه 2 دقیقه

آلت‌ کوین‌های بزرگ، از جمله ریپل(XRP)، سولانا (SOL)، کاردانو (ADA)، پالیگان (MATIC) و آلگوراند (ALGO)، پس از اینکه یک قاضی علیه برخی از ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رای داد، تا 66 درصد رشد را تجربه کردند. ریپل در دادگاه پیروز شد.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

ریپل در دادگاه پیروز شد

این حکم، طبقه‌بندی این این ارزهای دیجیتال را به عنوان یک اوراق بهادار زیر سوال می‌برد. ریپل، که پس از این حکم 68 درصد افزایش یافت، اخیراً توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در شکایت‌های رسمی در برابر صرافی‌های رمزارزی محبوب، از جمله بایننس و کوین بیس، مورد توجه قرار گرفت. روز پنج‌شنبه، قاضی، آنالیسا تورس حکم داد که ریپل لزوماً یک اوراق بهادار نیست؛ تصمیمی که به عنوان یک پیروزی برای ریپل و سایر رمزارزها تلقی می‌شود. به گفته رناتو ماریوتی، دادستان سابق بخش تقلب در اوراق بهادار و کالا در وزارت دادگستری ایالات متحده، حکم داده‌شده در دادگاه ریپل، ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار را که تقریباً هر رمزارزی را یک اوراق بهادار در نظر میگرفت و برخی دیگر از اقدامات اجرایی اخیر کمیسیون را بی‌اعتبار می‌کند.

با این حال، تورس حکم داد که برخی از ریپل‌های فروخته‌شده به منزله قراردادهای سرمایه‌گذاری هستند که آزمون هوی (Howey) را به راحتی قبول می‌شوند. آزمون هوی یک آزمون قانونی است که در ایالات متحده برای تعیین اینکه آیا یک تراکنش واجد شرایط قرارداد سرمایه‌گذاری است یا خیر، استفاده می‌شود. فروش ریپل به سرمایه‌گذاران نهادی به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط است و باید در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت می‌شد، اما فروش برنامه‌ای ریپل به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط نیست.

فروش برنامه‌ای که به عنوان تبلیغات برنامه‌ای نیز شناخته می‌شود، فرآیند خرید و فروش فضای تبلیغات دیجیتال با استفاده از فناوری خودکار، به جای مذاکره مستقیم بین خریداران و فروشندگان است. حکم روز پنجشنبه دادگاه به نفع ریپل، ممکن است اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه صرافی‌ها را پیچیده کند؛ زیرا نشان می‌دهد که مبادلات ارزهای دیجیتال در بازار آزاد ممکن است به عنوان فروش اوراق بهادار واجد شرایط نباشند. شایان ذکر است که این پرونده هنوز حل نشده است؛ زیرا قرار است که دستور جداگانه‌ای برای تعیین تاریخ اجرای آزمایشی این حکم صادر شود.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT