سوءاستفاده از نام پپه و خالق ترون

سوءاستفاده از نام پپه و خالق ترون

زمان مطالعه 2 دقیقه

با افزایش خبرهای پیرامون میم کوین پپه (PEPE)، حالا سر و کله کلاهبرداران هم پیدا شده است. در این پست به خبر سوءاستفاده از نام پپه و خالق ترون می پردازیم.

سوءاستفاده از نام پپه و خالق ترون

به گزارش شرکت امنیتی PeckShield، تنها در سه روز گذشته حداقل ۱۰ پروژه کلاهبرداری و راگ پول با نام مشابه این میم کوین‌ انجام شده است. میم کوین‌هایی مثل PEPEDOGE ،PEPEC ،WOW ،MEME ،FOUR ،NEWPEPE ،BENZ از جمله این موارد بوده‌اند.
تعداد سایت‌ها و اکانت‌های جعلی میم کوین پپه در توییتر نیز دائما در حال افزایش است. تکذیب ایردراپ‌ها، استیکینگ، ضرب توکن دیگر یا همکاری با دیگر پروژه‌ها، از جمله اخبار چند روز گذشته گروه تلگرامی انجمن رسمی پپه بوده است. در حالی که لیست شدن توکن PEPE در صرافی بایننس باعث افزایش قیمت شدید این پروژه شد، صرافی کوین‌بیس به کاربران در مورد ماهیت چالش‌برانگیز این رمزارز هشدار داده است.
خبر دیگری که پپه را بیش از پیش به حاشیه برد، سرمایه‌گذاری جاستین سان بر روی میم کوین‌ها بود. سان، خالق ترون و یکی از پرحاشیه‌ترین توسعه‌دهندگان کریپتوکارنسی است.

سوءاستفاده از نام پپه و خالق ترون

سوءاستفاده از نام پپه و خالق ترون

در ماه‌های گذشته بیت کوین نوسان‌های محدودی داشته و همین مساله، فرصت خودنمایی را برای میم کوین‌ها به وجود آورده است. در همین حال، سان به تازگی در توییتی اعلام کرده که به طور گسترده‌ای در حال فعالیت در دنیای میم کوین‌ها است. او اعلام کرد که آدرس عمومی کیف پولش را به اشتراک می‌گذارد. وعده داده که سود حاصل از این معاملات را صرف امور خیریه خواهد کرد!

البته سان به کاربران هشدار داده که شخصاً تمام زیان‌های احتمالی ناشی از این معاملات را متحمل می‌شود و فعالیت‌های او تضمین‌کننده اعتبار میم کوین‌ها یا لیست شدن آنها در صرافی‌های رمزارزی Huobi و Poloniex نخواهد بود. با این حال، کلاهبرداران زیادی میم کوین‌های خود را به آدرس عمومی کیف پول سان ارسال می‌کنند تا بدین ترتیب، اعتبار و جایگاه پروژه خود را ارتقا دهند. در چنین شرایطی، برخی از کاربران ناآگاه تصور می‌کنند که یک شخصیت برجسته این میم کوین‌ها را خریداری کرده است، در حالی که او صرفا آدرس کیف پولش را به اشتراک گذاشته و توسعه‌دهندگان میم کوین‌ها به طور داوطلبانه توکن‌های خود را به کیف پول افراد مشهور انتقال داده‌اند.

beincrypto

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی