عرضه اولیه سهام ریپل

عرضه اولیه سهام ریپل

زمان مطالعه 2 دقیقه

پس از نزدیک به سه سال مبارزه قانونی، دادگاه ایالات متحده، ارز دیجیتال XRP را یک دارایی دیجیتال غیر اوراق بهادار اعلام کرد. این تصمیم یک پیروزی قابل‌توجه برای ریپل، جامعه XRP و صنعت گسترده‌تر ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. در این پست به بررسی برنامه عرضه اولیه سهام ریپل می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

عرضه اولیه سهام ریپل

حال و پس از پیروزی اخیر ریپل، گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال عرضه اولیه سهام (IPO) این شرکت افزایش یافته است. در همین راستا، چهره‌های برجسته در جامعه کریپتو معتقدند از آنجایی که ریپل بر یک مانع مهم در برابر قانون‌گذاران ایالات متحده غلبه کرده و به دنبال آن، بسیاری از صرافی‌های رمزارزی بزرگ دوباره XRP را به لیست دارایی‌های خود اضافه کرده‌اند، هدف بعدی این شرکت، تلاش برای IPO خواهد بود.
به گفته کارشناسان، با رفع ابهامات نظارتی پیرامون XRP، یک IPO فرصتی را برای شرکت ریپل فراهم می‌کند تا از نفوذ فزاینده خود استفاده کرده و عملیات خود را بیشتر گسترش دهد. یک IPO می‌تواند هجوم سرمایه قابل‌توجهی را برای ریپل به همراه داشته باشد و اعتبار آن را به عنوان یک نهاد تنظیم‌شده افزایش دهد. همچنین، این احتمال وجود دارد که با این اقدام، طیف وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران، از جمله نهادهایی که به دلیل نگرانی‌های نظارتی در مورد ورود به فضای کریپتو محتاط بودند، بیشتر جذب این صنعت شوند.
در حالی که ریپل به طور رسمی، عرضه اولیه سهام شرکت خود را تایید نکرده، برد گارلینگهاوس، مدیرعامل ریپل، پیش‌تر به عرضه عمومی بالقوه این شرکت اشاره کرده بود. جان دیتون، وکیل مشهور جامعه XRP هم در مصاحبه‌ای در ماه ژوئن گفته بود که سهام ریپل ممکن است یک سال پس از پیروزی کامل، عمومی شود. دیتون در آن زمان همچنین استدلال کرده بود که در نتیجه این اقدام، ارزش ریپل می‌تواند به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.
با این حال، توجه به این نکته هم ضروری است که عمومی شدن یک شرکت از طریق IPO، مستلزم الزامات نظارتی و قانونی مختلفی است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی