علت هک صرافی کوینکس

علت هک صرافی کوینکس

زمان مطالعه 2 دقیقه

صرافی کوینکس (CoinEx) مستقر در هنگ کنگ، فاش کرده که علت این که هکرها موفق به سرقت حدود 70 میلیون دلار از این صرافی شدند، به خطر افتادن کلیدهای خصوصی بوده است. علی‌رغم ضرر قابل توجه، کوینکس ادعا می‌کند که این مبلغ تنها درصد کمی از کل دارایی‌های تحت مدیریت این صرافی را تشکیل می‌دهد، و زیان کاربران آسیب‌دیده به طور کامل جبران خواهد شد. در این مطلب به بررسی علت هک صرافی کوینکس می پردزایم.

علت هک صرافی کوینکس

کوینکس توضیح داد که این نقض امنیتی به یک کلید خصوصی به خطر افتاده برای کیف پول‌های داغ آن نسبت داده شده که برای ذخیره دارایی‌های این صرافی و انجام واریزها و برداشت‌ها استفاده می‌شود. در پاسخ به این نقض، کوینکس خدمات برداشت خود را به حالت تعلیق درآورد تا از ضررهای بیشتر جلوگیری نماید، آسیب‌پذیری‌های سیستم را اصلاح کرده و دارایی‌های باقی‌مانده را از کیف‌پول‌های داغ آسیب‌دیده منتقل کند.

کوینکس در حال حاضر در حال انجام تحقیقاتی درباره هویت هکرها است و برخی از شرکت‌های امنیتی بلاکچین پیشنهاد می‌کنند که گروه لازاروس کره شمالی ممکن است مسئول این نفوذ باشد. کوینکس حتی چندین خطوط ارتباطی با هکرها را در تلاش برای دستیابی به یک راه‌حل مهیا کرده است.همچنین، این صرافی برنامه‌هایی را برای از سرگیری تدریجی خدمات برداشت ظرف هفت روز کاری مشخص کرده، و به طور فعال در حال کار بر روی ساخت و استقرار یک سیستم کیف پول جدید و قوی برای دارایی‌های مختلف در زنجیره‌های بلاکچینی مختلف است.

هکرهای کره شمالی چندین سال است که در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت دارند و مسئول برخی از بزرگترین سرقت‌ها در این صنعت هستند. فعالیت‌های آن‌ها توجه کارشناسان امنیت سایبری و شرکت‌های تجزیه و تحلیل بلاکچین را به خود جلب کرده است، به طوری که تخمین‌ها از ارزش ارزهای دیجیتال سرقتی توسط آنها تنها در سال ۲۰۲۳ از صدها میلیون دلار فراتر رفته است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی