فضای ذخیره سازی ابری

8 ارزان ترین ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری

زمان مطالعه 7 دقیقه

به دنبال ارزان‌ترین فضای ذخیره‌سازی ابری ممکن هستید؟ در اینجا بهترین گزینه های ذخیره سازی ابری اقتصادی برای 1 ترابایت، 100 گیگابایت و سایر سطوح وجود دارد. فضای ذخیره سازی ابری خود را انتخاب کنید.

چه به فضای ذخیره‌سازی ابری برای همگام‌سازی فایل‌ها در دستگاه‌ها علاقه‌مند باشید یا به دلیل اینکه فضای کافی در رایانه خود ندارید، منطقی است که به دنبال ارزان‌ترین فضای ذخیره‌سازی ابری باشید. پس از همه، چه کسی می خواهد بیش از نیاز پرداخت کند؟

ما به قیمت‌ها هم در هزینه مطلق و هم در هر گیگابایت (در ماه) نگاه می‌کنیم تا بتوانید بهترین را برای خود انتخاب کنید.

سخاوتمندانه ترین فضای ذخیره سازی ابری رایگان: Google Drive

فضای ذخیره سازی ابری

فضای ذخیره سازی ابری

قیمت: 15 گیگابایت به صورت رایگان

ارزان ترین فضای ذخیره سازی آنلاین مقرون به صرفه تر از رایگان نیست. اگر نمی‌خواهید پرداخت کنید (یا نمی‌توانید)، Google Drive بیشترین فضای ذخیره‌سازی را بدون هزینه با 15 گیگابایت سخاوتمندانه فراهم می‌کند.

با این حال، باید توجه داشته باشید که این فضای ذخیره سازی در حساب Google شما به اشتراک گذاشته شده است. بنابراین، اگر از Gmail یا Google Photos نیز استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که فضای ذخیره‌سازی شما سریع‌تر از آنچه می‌خواهید ناپدید می‌شود. اگر نگران کننده است، از یک حساب جداگانه برای Google Drive استفاده کنید.

وقتی فضای ذخیره‌سازی‌تان پر شد، به راهنمای ما برای آزاد کردن فضا در Google Drive تکیه کنید.

برای یکی دیگر از گزینه های ذخیره سازی ابری بدون هزینه، نگاهی به pCloud داشته باشید. این سرویس 3 گیگابایت فضای رایگان برای شروع ارائه می کند، اما می توانید با انجام کارهای ساده پس از ثبت نام، آن را به 10 گیگابایت افزایش دهید. این موارد شامل تأیید آدرس ایمیل، دانلود نرم افزار در رایانه و تلفن و فعال کردن آپلود خودکار عکس است.

بهترین فضای ذخیره سازی ابری بودجه: iCloud+

قیمت: 50 گیگابایت برای 0.99 دلار در ماه (0.0198 دلار در هر گیگابایت)

دسته بعدی ما فضای ذخیره سازی ابری اقتصادی است، به این معنی که کمترین قیمتی که می توانید برای هر مقدار فضای ذخیره سازی بپردازید (به غیر از رایگان). این تمایز مربوط به iCloud است، که تنها ارائه دهنده بزرگ ذخیره سازی ابری است که برنامه 50 گیگابایتی ارائه می دهد. قیمت آن به ازای هر گیگابایت یکی از بالاترین ها در لیست است، اما برای چنین مقدار کمی قابل انتظار است.

50 گیگابایت فضای زیادی نیست، اما یک دلار در ماه کمترین قیمت مطلقی است که برای ذخیره سازی ابری پیدا می کنید. این احتمالاً برای پشتیبان گیری از آیفون شما کافی است یا فضایی برای جابجایی فایل ها بین دستگاه ها در اختیار شما قرار می دهد. البته از آنجایی که محصول اپل است، برای کسانی که عمدتاً روی مک، آیفون و آی پد کار می کنند، مناسب است.

پرداخت هر گونه ارتقای طرح iCloud شما را به iCloud+ می رساند که شامل مواردی مانند Hide My Email و دامنه ایمیل سفارشی می شود. شما همچنین می توانید سهم خود را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید. و Apple One را فراموش نکنید، که فضای ذخیره سازی iCloud را با سایر اشتراک های اپل مانند Apple Arcade و Apple Music با قیمت کلی پایین تر همراه می کند.

ارزان‌ترین فضای ذخیره‌سازی ابری 100 یا 200 گیگابایتی: Google One

قیمت 100 گیگابایت: 1.99 دلار در ماه (0.0199 دلار در هر گیگابایت) یا 19.99 دلار در سال (0.0166 دلار در هر گیگابایت)

قیمت برای 200 گیگابایت: 2.99 دلار در ماه (0.01495 دلار در هر گیگابایت) یا 29.99 دلار در سال (0.0125 دلار در هر گیگابایت)

اگر 50 گیگابایت برای شما کافی نیست، یا از دستگاه‌های اپل استفاده نمی‌کنید، Google Drive (از طریق) Google One) ارزان‌ترین فضای ذخیره‌سازی ابری را برای مرحله بعدی فراهم می‌کند.

پست های مرتبط
خرید ریالی از وب سایت 3DOcean با استفاده از خدمات پی پال
خرید از وب سایت 3DOcean

3DOcean یکی دیگر از سایت های زیر مجموعه Envato Market است. 3DOcean وب سایتی است جهت فروش بهترین فایل ها برای ساخت گرافیک بازی های بیشتر بخوانید

آموزش های تجارتی در سایت skillcrush وپرداخت با پی پال
سایت skillcrush

شاید تا الان برای بسیاری از ما اتفاق افتاده باشید که تصمیم گرفته باشیم تجارتی را آغاز کنیم. در ابتدا بیشتر بخوانید

خرید از وب سایت های چینی معتبر و معرفی آن ها
خرید از وب سایت های چینی

وب سایت های چینی در زمینه ارائه محصولات و تجارت الکترونیک همچون علی بابا طرفداران زیادی در دنیا دارند؛ چرا بیشتر بخوانید

اگر به یک طرح 100 گیگابایتی علاقه دارید، می توانید با ثبت نام در یک طرح سالانه و پرداخت تنها 1.67 دلار در ماه، 16 درصد در قیمت ماهانه صرفه جویی کنید. در همین حال، با پرداخت سالانه، سطح 200 گیگابایتی فقط 2.50 دلار در ماه است.

همانطور که گفته شد، گوگل ارتقای فضای ذخیره سازی را از طریق برنامه Google One خود ارائه می دهد. شما آن را مستقیماً از طریق Google Drive خریداری نمی کنید. علاوه بر فضای ذخیره‌سازی اضافی، این سرویس همچنین امکان دسترسی به کارشناسان Google، گزینه افزودن اعضای خانواده به طرح شما، VPN Google، ویژگی‌های بیشتر در Google Photos و «مزایای اعضای اضافی» را نیز فراهم می‌کند.

این مزایای اضافی شامل تخفیف در هتل‌ها، به‌علاوه درصدی از خریدهای انجام‌شده در Google Store و VPN Android در صورت ارتقا به طرح 2 ترابایتی یا بالاتر است. این باعث می‌شود که بهترین فضای ذخیره‌سازی ابری برای کاربران سنگین سرویس‌های Google باشد. و اگر به فضای زیادی نیاز دارید، گزینه‌های ارتقای Google One تا 30 ترابایت می‌رسد.

در همین حال، چندین سرویس دیگر، از جمله OneDrive (از طریق Microsoft 365 Basic) و iCloud، طرح های 100 یا 200 گیگابایتی را با همان قیمت ارائه می دهند. Google One به دلیل ویژگی‌های اضافی آن در مجموع بهترین است، اما اگر به شدت درگیر اکوسیستم دیگری هستید، یکی از آن انتخاب‌ها ممکن است برای شما بهتر باشد.

ارزان ترین فضای ذخیره سازی ابری 500 گیگابایتی: pCloud

قیمت: 500 گیگابایت برای 4.99 دلار در ماه (0.00998 دلار در هر گیگابایت) یا 49.99 دلار در سال (0.00833 دلار در هر گیگابایت)

ما قبلاً طرح رایگان pCloud را اعلام کردیم، اما این تنها ارائه‌دهنده بزرگ ذخیره‌سازی ابری است که یک طرح 500 گیگابایتی ارائه می‌دهد. این اولین سطح ذخیره‌سازی است که در آن قیمت‌ها به زیر 0.01 دلار در هر گیگابایت کاهش می‌یابد و مقرون به صرفه‌تر است.

نکته قابل توجه این است که pCloud شما را به 500 گیگابایت ترافیک لینک مشترک محدود می کند، که زمانی استفاده می شود که مردم محتوا را از لینک های عمومی شما پخش یا دانلود می کنند. تا زمانی که در اصل از فضای ذخیره سازی ابری خود برای میزبانی فایل ها برای دسترسی دیگران استفاده نمی کنید، این نباید مشکلی ایجاد کند.

ما قبلاً pCloud را با Google Drive مقایسه کرده‌ایم، بنابراین برای اطلاعات بیشتر به آن نگاهی بیندازید. اگر واقعاً آن را دوست دارید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای یکبار آن را به یک طرح مادام العمر 500 گیگابایتی ارتقا دهید.

بهترین و ارزانترین فضای ذخیره سازی ابری 1 ترابایتی: مایکروسافت 365

فضای ذخیره سازی ابری

فضای ذخیره سازی ابری

قیمت: 1 ترابایت برای 6.99 دلار در ماه (0.00699 دلار در هر گیگابایت) یا 69.99 دلار در سال (0.00583 دلار در هر گیگابایت)

اگر از کاربران مایکروسافت آفیس هستید، بهترین ارزش در فضای ذخیره سازی ابری، طرح شخصی Microsoft 365 است. علاوه بر یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی ابری در OneDrive، نسخه‌های کامل آفیس را برای رایانه شخصی، مک و دستگاه‌های تلفن همراه خود دریافت می‌کنید. این شامل Word، Excel، PowerPoint و Outlook، به علاوه Access و Publisher فقط در ویندوز است.

اشتراک مایکروسافت 365 همچنین شامل 60 دقیقه مکالمه اسکایپ در ماه، علاوه بر پشتیبانی فنی مایکروسافت است. اگر به هر حال به آفیس علاقه مند بودید، این کار بیهوده ای است.

خانواده ها می توانند از طریق اشتراک خانواده Microsoft 365 ارزش حتی بهتری دریافت کنند. برای 9.99 دلار در ماه یا 99.99 دلار در سال، مزایای فوق را برای حداکثر شش نفر دریافت خواهید کرد. 1 ترابایت برای هر نفر برای شش نفر با قیمت سالانه فقط 0.00139 دلار در هر گیگابایت است، که تقریباً ارزان ترین فضای ذخیره سازی ابری است که می توانید پیدا کنید.

MediaFire قبلاً یک طرح 1 ترابایتی را با هزینه کمتر ارائه می کرد، اما پس از افزایش قیمت، دلیلی برای انتخاب آن نسبت به Microsoft 365 وجود ندارد.

ارزان ترین فضای ذخیره سازی ابری 2 ترابایتی: Sync.com

قیمت: 2 ترابایت برای 96 دلار در سال (0.004 دلار در هر گیگابایت)

Dropbox، Google Drive، iCloud، pCloud و Sync.com کمتر شناخته شده همگی یک طرح 2 ترابایتی ارائه می دهند. آنها از نظر قیمت نزدیک هستند، اما Sync.com برتری کمی دارد. قیمت آن با پرداخت سالانه به 8 دلار در ماه می رسد، در مقایسه با هزینه 10 دلاری ماهانه اکثر خدمات دیگر برای این مقدار فضای ذخیره سازی.

همانند pCloud، Sync بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد و ویژگی‌های قوی زیادی را ارائه می‌کند که ارزش دیدن را دارد. این طرح هیچ محدودیتی برای مقدار داده‌هایی که در ماه به اشتراک می‌گذارید قائل نمی‌شود و بازیابی 180 روزه فایل را در مقایسه با 30 روز برای pCloud ارائه می‌دهد.

اگر حتی به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارید، Sync همچنین یک طرح 6 ترابایتی جداگانه را با قیمت 240 دلار در سال ارائه می‌کند (این مبلغ 0.0033 دلار در هر گیگابایت است)

توجه داشته باشید که iDrive (به رغم نامش که به اپل وابسته نیست) یک طرح 5 ترابایتی با قیمت 79.50 دلار در سال و همچنین 10 ترابایت با قیمت 99.50 دلار در سال ارائه می دهد. این هزینه به طور قابل توجهی کمتر است. با این حال، iDrive بر روی پشتیبان گیری ابری متمرکز است، نه ذخیره سازی ابری. بنابراین، ما آن را در اینجا وارد نکردیم زیرا در همان دسته نیست. اگر به دنبال چیزی شبیه به آن هستید، به بهترین گزینه های پشتیبان گیری ابری نگاهی بیندازید.

ارزان ترین فضای ذخیره سازی ابر عظیم: MEGA.nz

فضای ذخیره سازی ابری

فضای ذخیره سازی ابری

قیمت 8 ترابایت: 22.06 دلار در ماه (0.00276 دلار در هر گیگابایت) یا 211.63 دلار در سال (0.00230 دلار در هر گیگابایت)

قیمت 16 ترابایت: 33.09 دلار در ماه (0.00207 دلار در هر گیگابایت) یا 317.45 دلار در سال (0.00172 دلار در هر گیگابایت)

اگر به حجم بسیار زیادی از فضای ذخیره سازی ابری نیاز دارید، ارزان ترین فضای ذخیره سازی ابری که پیدا می کنید در MEGA.nz است. این سرویس ذخیره سازی ابری قدیمی زمانی به دلیل ارائه 50 گیگابایت فضای رایگان شناخته شده بود. در حالی که دیگر این امتیاز را ندارد، بهترین ارزش را در سطوح بالای ذخیره سازی ارائه می دهد.

MEGA ممکن است به اندازه سرویس هایی مانند Dropbox از سطح آشنایی برخوردار نباشد، اما مطمئناً قابل استفاده است و ویژگی های خوبی ارائه می دهد. با توجه به اینکه Google One برای یک طرح 10 ترابایتی 99.99 دلار در ماه دریافت می کند، این قیمت ها برای عده معدودی که به آن نیاز دارند، دزدی است.

توجه داشته باشید که MEGA قیمت‌های خود را به یورو (19.99 یورو برای طرح 8 ترابایتی و 29.99 یورو برای 16 ترابایت) فهرست می‌کند، بنابراین هزینه‌های فوق از زمان نگارش تخمین زده می‌شوند.

بهترین و ارزان ترین فضای ذخیره سازی ابری برای فایل های شما

اکنون می‌دانید که ارزان‌ترین ارائه‌دهنده ذخیره‌سازی ابری در هر سطح کدام است. چه فقط به دنبال فضای اضافی در فضای ابری باشید یا به حجم عظیمی از فضای ذخیره سازی ابری مقرون به صرفه نیاز داشته باشید، می توانید خدمات مناسب برای نیازهای خود را بیابید.

در حالی که ما در اینجا عمدتاً روی قیمت تمرکز کرده‌ایم، مهم است که سهولت استفاده، مجموعه ویژگی‌ها و ادغام سرویس ذخیره‌سازی ابری خود را نیز در نظر بگیرید. ممکن است ارزش پرداخت چند دلار اضافی در ماه برای این مزایا را داشته باشد، در مقایسه با خدماتی که به راحتی در جریان کار شما قرار نمی گیرند.

گزینه های دیگر برای ذخیره سازی را نیز فراموش نکنید. خرید یک واحد NAS برای ساخت راه حل ذخیره سازی شبکه محلی خود می تواند هزینه کمتری نسبت به پرداخت هزینه ذخیره سازی ابری داشته باشد، به خصوص در دراز مدت.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *