توکن OPENAI جعلی است

هشدار : توکن OPENAI جعلی است

زمان مطالعه < 1 دقیقه

توکن OPENAI جعلی است .حساب کاربری میرا موراتی (Mira Murati)، مدیر ارشد شرکت اوپن‌ ای‌آی (OpenAI)، در روز پنجشنبه هک شد و برای تبلغ یک طرح کلاهبرداری با نام توکن جعلی OPENAI از آن استفاده شد.

توکن OPENAI جعلی است

توییت مربوط به این کلاهبرداری تقریبا به مدت ۱ ساعت منتشر شد و قبل از حذف آن، ۸۰,۰۰۰ بازدیدکننده داشت. در توییت مذکور آدرسی بود که کاربران را با وعده دریافت توکن جعلی OPENAI به یک وب‌سایت فیشینگ می‌فرستاد. شایان ذکر است اوپن‌ای‌آی هیچ توکنی با این نام صادر نکرده است.
این وب‌سایت شدیدا شبیه به یک پروژه واقعی به نام چین جی‌پی‌تی (ChainGPT) بود. چین جی‌پی‌تی یک ربات هوش مصنوعی است که برای به‌اشتراک‌گذاری داده‌های مربوط به صنعت رمزارزها و بلاکچین راه‌اندازی شده است.
با این وجود، نسخه کپی‌شده تفاوت‌های کوچکی با وب‌سایت اصلی داشت. برای مثال، در این نسخه از کاربران خواسته می‌شد که کیف پول ارز دیجیتال خود را متصل کنند تا در نهایت، هکرها بتوانند توکن‌های بی‌همتا و توکن‌های مبتنی بر استاندارد «ERC-20» آن‌ها را به سرقت ببرند.

بخش نظرات توییت موراتی هم محدود شده بود و به همین خاطر کاربران نمی‌توانند به دیگران هشدار دهند. اگرچه این توییت تاکنون حذف شده؛ موراتی هیچ بیانه‌ای در این زمینه منتشر نکرده است.

گزارش‌های وب‌سایت «اسکم اسنفیر» نشان می‌دهد که این هک توسط کلاهبرداری به نام پینک درینر (Pink Drainer) انجام شده و از این کلاهبرداری توانسته است ۱۱۰٬۰۰۰ دلار از کاربران به سرقت ببرد. گفتنی است که او از ۳۰ مه (۹ خرداد) تاکنون، ۱.۸ میلیون دلار دارایی را از بیشتر از ۵۰۰ قربانی دزدیده است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *