یکی از روش‌های معروف کلاهبرداری، روشی موسوم به “پانزی” است که بر اساس طمع افراد بنا شده است. در این روش، سود پرداختی به اعضای پروژه از طریق پولی است که توسط افراد جدید وارد شده یا حتی توسط خود اعضا تأمین می‌شود. در این خبر به بررسی هشدار جدید انجمن بلاکچین ایران خرداد ۱۴۰۲ می پردازیم.

هشدار جدید انجمن بلاکچین ایران خرداد ۱۴۰۲

در اکثر پروژه‌هایی که از این روش استفاده می‌کنند، سودهای جذاب و اغلب ثابتی به افراد وعده داده می‌شود که با واریز پول اولیه توسط مالباختگان، آنها به عضویت در یک “طرح” یا داشتن یک “جایگاه” در پروژه دست پیدا می‌کنند.

در این پروژه‌ها، ممکن است برخی از افراد سودهایی نیز دریافت کنند، اما شخص کلاهبردار در یک لحظه، پروژه را به طور کامل متوقف خواهد کرد و دیگر دسترسی به سایت یا پروژه امکان‌پذیر نخواهد بود.

<yoastmark class=

اخیراً افرادی با تعدادی دنبال‌کننده (فالوئر) در شبکه‌های اجتماعی اقدام به معرفی این قبیل پروژه‌ها کرده‌اند. قطعاً مسئولیت و مالکیت پروژه به دست فرد معرفی‎کننده می‌باشد و مردم باید آگاه باشند که وعده‌های پرداخت سودهای بزرگ و ثابت در طول زمان، نشانه‌ای از پانزی بودن یک پروژه است و بهتر است قبل از ورود در مورد آن تحقیق کنند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید