با استفاده از ابزارهای موسیقی هوش مصنوعی به عنوان دستیار و نه رقیب، می توانید منحنی یادگیری و زمان تولید را کاهش دهید و در نهایت موسیقی خود را ارتقا دهید. هوش مصنوعی برای میکس آهنگ را در ادامه بشناسید.

مانند بسیاری از بخش‌های دیگر، هوش مصنوعی مرزهای ابزارهای نرم‌افزاری را در صنعت موسیقی پیش می‌برد. افزونه ها و خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی بیشتر و بیشتر در حال ظهور هستند، از تغییرات خودکار EQ تا تسلط کامل بر یک آهنگ.

نحوه و شکلی که در آن از این ابزارها استفاده می کنید می تواند یادگیری و خلاقیت شما را غنی کند یا به طور بالقوه رشد شما را دچار رکود کند. ما برخی از بهترین ابزارهای میکس و مسترینگ هوش مصنوعی را که می توانید برای بهبود خلاقیت های موسیقی خود استفاده کنید، مرور خواهیم کرد.

بهترین ابزارهای ترکیبی هوش مصنوعی

بیایید برخی از بهترین ابزارهای ترکیبی هوش مصنوعی را که می توانند گردش کار شما را بهبود بخشند مرور کنیم.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

1.Neutron 4

نوترون 4 توسط iZotope مجموعه‌ای از جلوه‌های اختلاط را در ماژول‌های اجزای خود ارائه می‌دهد که شامل یک EQ شیک، کمپرسور، تحریک‌کننده، دروازه و شکل‌دهنده گذرا است. نکته قابل توجه در این چهارمین تکرار نوترون، نمای دستی آن است که از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند.

Assistant View برای تسهیل تغییرات سریع طراحی شده است که به طور قابل توجهی کیفیت صوتی صدای شما را افزایش می دهد. این می تواند انواع سازهای متمایز مانند درام، گیتار یا آواز را شناسایی کند و جلوه های سفارشی مناسب را برای آن نوع ساز اعمال کند. Assistant View همچنین در توانایی تطبیق لحن صدای شما با مراجع با ویژگی Target Library خود می درخشد.

به طور کلی، Neutron 4 و Assistant View آن می توانند پیشنهادات ترکیبی ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهند. اینها می توانند به عنوان راه حل های سریع و ابزاری برای یادگیری عمل کنند. همچنین می توانید دستیار صوتی Nectar 4 AI iZotope یا Ozone 11 را برای دستیار مسترینگ هوش مصنوعی آن بررسی کنید.

2.هوش مصنوعی برای میکس آهنگ Smart EQ 3

Smart EQ 3 توسط Sonible به این افتخار می کند که اولین EQ هوشمند چند مسیری در جهان است. با موتور هوش مصنوعی خود، می تواند محتوای فرکانس صدای شما را در چند ثانیه متعادل کند.

Smart EQ 3 پردازش متقابل هوشمندی را ارائه می دهد که از فیلترهای هوش مصنوعی برای رفع سریع عدم تعادل تونال استفاده می کند. دارای یک رابط خوب طراحی شده با گره های فرکانس همه کاره است که به شما (و هوش مصنوعی) درجه بالایی از انعطاف پذیری و کنترل در قرار دادن فیلترها و پارامترهای EQ را می دهد.

در حالی که پیشنهادات مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند نشان دهنده استفاده موثر EQ باشد، ممکن است بخواهید نحوه استفاده از EQ را برای درک بهتر عملکرد این افزونه (و سایر ابزارهای EQ) بررسی کنید.

Sonible همچنین این بسته هوشمند را برای کسانی که به دنبال پلاگین های ساخته شده در همین راستا هستند ارائه می دهد. این بسته شامل ریورب هوشمند، کمپرسور هوشمند 2، محدود کننده هوشمند و دروازه هوشمند است. اگر به دنبال سرعت بخشیدن به گردش کار خود در این زمینه ها هستید، افزونه های هوشمند Sonible را امتحان کنید.

3. Overdrive Essentials

Overdrive Essentials توسط Fazertone با سایر ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در این لیست متفاوت است. به جای خودکارسازی هوشمندانه فرآیندهای اختلاط/مسترینگ، از قابلیت‌های شبکه‌های عصبی بلادرنگ برای تولید شبیه‌سازی‌های سخت‌افزاری با وفاداری بالا استفاده می‌کند.

این منجر به 9 شبیه‌سازی سخت‌افزاری با کیفیت بسیار بالا از چرخ دنده‌های اعوجاج محبوب می‌شود. می توانید با دانلود نسخه ی نمایشی این افزونه ها با ویژگی های محدود، آنها را به صورت رایگان امتحان کنید. طراحان صدا و نوازندگان گیتار بیشترین بهره را از این پدال‌های اعوجاج مبتنی بر هوش مصنوعی خواهند برد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اعوجاج صدا، انواع مختلف اعوجاج صدا و زمان استفاده از آنها را بررسی کنید.

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

بهترین ابزارهای تسلط بر هوش مصنوعی

همانطور که ما بهترین موتورهای مسترینگ آنلاین هوش مصنوعی را پوشش می دهیم، به یاد داشته باشید که هر سایت یک پیش نمایش رایگان از مسیر تسلط یافته شما ارائه می دهد. برای دانلود نسخه مستر، یا باید یک بار هزینه پرداخت کنید یا به یک طرح اشتراک بپیوندید.

نکته دیگری که هنگام ارزیابی کیفیت آهنگ‌های تسلط بر هوش مصنوعی باید در نظر داشته باشید این است که گوش‌های انسان به طور خودکار بلندتر فکر می‌کنند که بهتر است. برای ارزیابی دقیق تر آهنگ مستر شده، سعی کنید هنگام مقایسه، حجم اصلی را با نسخه اصلی مطابقت دهید. این به شما کمک می کند تا متوجه بهبودهای واقعی در کیفیت و انسجام صدا شوید، نه فقط بلندی صدا.

4.هوش مصنوعی برای میکس آهنگ LANDR

سرویس مسترینگ هوش مصنوعی ارائه شده توسط LANDR یکی از بهترین ها در این تجارت است. این یک رابط براق و گزینه هایی برای اصلاح بیشتر سبک مورد نظر آهنگ تسلط یافته شما فراهم می کند.

می‌توانید برای طعم‌های صوتی متمایز از میان گرم، متعادل یا باز انتخاب کنید و صدای کم، متوسط ​​یا زیاد را برای استاد تنظیم کنید. پیش نمایش رایگان تنها به شما امکان می دهد به یک حلقه کوتاه از آهنگ خود گوش دهید، اما باید متوجه برخی تفاوت ها فراتر از بلندی صدا شوید. کادر Volume Match را علامت بزنید و بین اصلی و Master تغییر دهید تا واقعاً تفاوت‌های ظریف‌تر را بشنوید.

LANDR طیف وسیعی از خدمات مانند توزیع را ارائه می دهد و شامل انواع طرح های قیمت گذاری برای هر یک از خدمات خود است. با توجه به مسترینگ، می‌توانید مسترینگ فوری را برای نتایج سریع یا ابزارهای مسترینگ اضافی به دست آورید تا با برنامه‌های استودیو یا استودیو پرو همه‌شمول آن، لمس شخصی اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید LANDR را برای انتخاب نمونه های بدون حق امتیاز بررسی کنید.

اگر به دنبال صداهای جدید هستید، به بهترین وب سایت ها نگاه کنید تا نمونه هایی را بیابید.

5. eMastered

موتور مسترینگ آنلاین توسط eMastered شاید نزدیک‌ترین رقیب LANDR باشد. به خود می بالد که توسعه دهندگانش تولیدکنندگان برنده گرمی هستند و نتایج صوتی آن را ناامید نمی کند.

در حالی که به تطبیق پذیری و پتانسیل ویرایشی که LANDR ارائه می دهد نمی رسد، می توانید شدت تسلط بر انواع کنترل ها، از جمله EQ و فشرده سازی را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید برای تأثیرگذاری بیشتر و اصلاح مسیر فرآیند تسلط هوش مصنوعی، یک آهنگ مرجع انتخابی خود اضافه کنید.

کنترل‌های متنوع و رابط کاربری بصری، فرآیند آپلود آهنگ، مسترینگ و تسلط مجدد آهنگ شما (با هر گونه ویرایش) را به فرآیندی ساده و روان تبدیل می‌کند.

6.هوش مصنوعی برای میکس آهنگ Amuse

Amuse خود را به عنوان یک شرکت همه کاره برای هنرمندان مستقل معرفی می کند که هم خدمات توزیع موسیقی و هم خدمات مسترینگ هوش مصنوعی را ارائه می دهد. Amuse به شما این امکان را می دهد که قبل از تصمیم گیری در مورد دانلود و پرداخت آن استاد (اگر در یکی از مدل های پولی آنها مشترک نشده اید) به تمام طول آهنگ تسلط بر هوش مصنوعی گوش دهید.

استفاده از سرویس مسترینگ هوش مصنوعی آن آسان است و تنها با چند کلیک می توان آن را امتحان کرد. سادگی آن جذابیت اصلی آن است زیرا فاقد کنترل های بیشتر است که به شما امکان می دهد ویژگی های خاصی از استاد را تغییر دهید. به طور کلی، نتایج مناسبی را با قیمت ارزان تر نسبت به رقبای خود ارائه می دهد.

آیا باید از ابزارهای میکس و مسترینگ هوش مصنوعی استفاده کنید؟

استفاده از هوش مصنوعی در هر اثر موسیقی می تواند یک موضوع قطبی باشد. از یک طرف، می تواند به طور یکپارچه جایگزین بسیاری از کارهای سختی که معمولاً تولیدکنندگان را از جرقه خلقت دور می کند، شود. از سوی دیگر، وابستگی به میانبرهای هوش مصنوعی می‌تواند یادگیری را محدود کرده و نقش مهندس اختلاط/مستر انسان را به چالش بکشد.

در حالی که نقش مهندسان ماهر صدا در تولید موسیقی بسیار مهم است، ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مزایای متعددی را ارائه می‌کنند که ارزش توجه دارد. یکی از مزایای آن سرعت بی نظیری است که افزونه های هوش مصنوعی می توانند داده های صوتی را یاد بگیرند و پردازش کنند. ثبات خستگی ناپذیر آنها نیز می تواند یک مزیت باشد. اگر سرگرمی یا سرگرمی شما تولید موسیقی است، افزونه‌های هوش مصنوعی می‌توانند راهی عالی برای دسترسی به گزینه‌های میکس و مسترینگ با درجه بالا بدون اتلاف وقت یا منابع شما باشند.

بزرگترین مزیت بالقوه پلاگین های هوش مصنوعی توانایی آنها در تحریک یادگیری و بهبود به جای محدود کردن آن است. اغلب، مهندسان خبره صدا مستقیماً در تولید ابزارهای میکس و مسترینگ هوش مصنوعی نقش دارند. این بدان معنی است که خرد آنها که به سختی به دست آورده اند تا حدی به عنوان داده وارد شده است.

ترکیب مناسب انسان و ماشین را پیدا کنید

اکنون که پیشرفته‌ترین فناوری موسیقی شامل ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی می‌شود، هر موسیقی‌دان و مهندس باید تعادل مناسبی را برای ادغام هوش مصنوعی پیدا کند تا رشد را به جای محدود کردن تحریک کند. از Neutron 4، Smart EQ 3 یا باندل هوشمند Sonible برای پیشنهادات ترکیبی سریع هوش مصنوعی برای بهبود ترکیبات خود استفاده کنید. و Overdrive Essentials را برای شبیه‌سازی هوش مصنوعی با کیفیت بالا از سخت‌افزار اعوجاج امتحان کنید.

سپس، هنگامی که ترکیب شما انجام شد، پیش نمایش یا تولید یک استاد استاندارد صنعتی را با LANDR، eMastered، یا Amuse در نظر بگیرید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید