هک شدن صرافی Remitano

هک شدن صرافی Remitano

زمان مطالعه < 1 دقیقه

پس از هک صرافی کوینکس و سرقت تقریباً ۵۴ میلیون دلار از آن، یک صرافی رمزارزی دیگر به نام Remitano هم معاملات مشکوکی را تجربه کرد و بیش از ۲٫۷ میلیون دلار از کیف پول گرم آن خارج شد. در این خبر به بررسی هک شدن صرافی Remitano می پردازیم.

هک شدن صرافی Remitano

طبق گزارش‌ها، صرافی Remitano در تاریخ ۱۴ سپتامبر برداشت‌های زیادی را تحت شرایط مشکوک تجربه کرد که تیم بعداً تأیید کرد که هک بوده است. در مجموع ۲٫۷ میلیون دلار ارز دیجیتال از طریق این حمله برداشته و به آدرسی بدون سابقه قبلی ارسال شد. با این حال، تتر به سرعت وارد عمل شد و توانست با مسدود کردن یکی از آدرس‌های هکر و ۱٫۴ میلیون دلار، از بخش قابل‌توجهی از دارایی‌ها محافظت کند.

روز بعد و در ۱۵ سپتامبر، Remitano این حمله را تأیید کرد و اعلام کرد، تیم مدیریت امنیت ما یک نقض داده از یک منبع شخص ثالث را کشف کرد که برخی از اطلاعات حساس ما را به خطر انداخته بود. در نتیجه، مقدار کمی وجوه از کیف پول‌های گرم صرافی از طریق برداشت‌های غیرمجاز به کیف پول‌های مشکوک منتقل شد.
این صرافی ادعا کرد که وجوه کاربران «از این حادثه تحت تاثیر قرار نگرفته» و انتظار دارد که سپرده‌ها و برداشت‌ها ظرف ۴۸ ساعت دوباره در دسترس باشد. به گفته این تیم، سپرده‌ها و برداشت‌های بیت‌کوین، بیت‌کوین کش و لایت‌کوین هنوز عملیاتی هستند، اما ممکن است شبکه‌های دیگر در دسترس نباشند.
در سال ۲۰۲۳ تعداد زیادی هک صرافی کریپتو رخ داده که منجر به افشای کلیدهای خصوصی و سرقت وجوه شده است. مقامات ایالات متحده ادعا می‌کنند که این حملات توسط گروه هکری لازاروس که با دولت کره شمالی ارتباط دارد، انجام شده‌‌اند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی