وضعیت بیت کوین در ایران

وضعیت خرید و فروش بیت کوین در ایران

زمان مطالعه 3 دقیقه

در بین 1,650 ایرانی که از آن ها در یک گروه تلگرامی پارسی نظرسنجی به عمل آمده، 25 درصدشان بین 500 تا 3,000 دلار در یک ماه با کار کردن در زمینه رمزارز کسب درآمد کرده اند. نتیجه این نظرسنجی که توسط کمپانی Gate Trade انجام و منتشر شده، تا حدودی وضعیت بیت کوین در ایران را نشان می دهد.

بیش از یک سوم پاسخ دهندگان به این نظرسنجی، 35 درصد، درآمد خود را از راه استخراج بدست آورده اند در حالی که 58 درصد از این افراد با مبادله از طریق صرافی ها یا به صورتی فردی به درآمد رسیده اند.

این نظرسنجی نشان دهنده رشدی قوی در صنعت استخراج و وضعیت خوب بیت کوین در ایران است و 70 درصد از پاسخ دهندگان علاقه مندی خود را نسبت به یادگیری بیشتر درباره کسب و کار استخراج رمزارز در محل زندگی خود، نشان داده اند.

ایرانیان چگونه معاملات رمزارزی انجام می دهند؟

بازار رمزارز در ایران در حال تغییر مکان از پلتفرم های صرافی جهانی به صراف های محلی و ماینر هاست؛ چرا که اکثر صرافی های متمرکز که برای فعالیت در آن ها نیاز به احراز هویت است، ارائه خدمات به کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. حدودا 83 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفته اند که این جامعه نیاز برای رشد نیاز به دسترسی ساده تری به صرافی ها دارد.

در همین حین، سخنگوی Gate Trade به کوین دسک گفته است که بسیاری از ایرانی ها با استفاده از VPN و خرید مدارک شناسایی خارجی در بازار سیاه تحریم ها را دور می زنند.

وضعیت مشابه در سایر مناطق

جیمی سانگ، توسعه دهنده و مدرس بیت کوین، به کوین دسک گفته است که پیشرفت های شبیه به این را در سایر نقاط هم دیده است.

در چین، گروه هایی برای تریدر ها در [پیام رسان] ویچت وجود دارد چرا که آن ها دسترسی مستقیم به صرافی ها ندارند.

من همچنین چیز هایی درباره قیمت های غیر واقعی بالا در آرژانتین می شنوم؛ برای مثال چون اقتصاد با مشکلاتی روبروست. … چیزی که ما برای همه این مناطق می خواهیم، چه وضعیت آشفته ای داشته باشند یا نه، این است که مردم آن ها امکان سرمایه گذاری دارایی های خود و کسب درآمد از طریق آن و ساخت چیز های دیگر را داشته باشند.

جیمی سانگ – توسعه دهنده و مدرس بیت کوین

دور افتادگی کاربران ایرانی از جامعه جهانی باعث شده تا فاکتور های جهانی از جمله قیمت دلار، بازار طلا یا حتی بازار سهام تاثیر زیادی روی بازار بیت کوین در داخل ایران نگذارد. تا 60 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که این شرایط خارجی تاثیر کمی در سرمایه گذاری آن ها بر روی بیت کوین داشته است. بیشتر پاسخ دهندگان به این نظرسنجی برای طولانی مدت بیت کوین نگه داشته اند و هدفشان این است که بیشتر از یک سال آن را نگه دارند.

وضعیت بیت کوین در ایران
وضعیت بیت کوین در ایران

وضعیت بیت کوین در ایران از نگاه یک تجربه شخصی

همین موضوع در رابطه با توسعه دهنده بلاک چین ساکن تهران به نام محمود اسکندری هم صدق می کند. او بیت کوین نگه داری می کند و در کار تبدیل رمزاز های مختلف به عنوان شغل دوم است و برای دانشجویان ایرانی که خارج از کشور درس می خوانند، به منظور پرداخت هزینه هایشان، بیت کوین می فرستد.

امروز برای من واضح است که افراد بیشتری از بیت کوین استفاده می کنند. بیت کوین هنوز تاثیر آنچنانی روی زندگی مردم ایران نداشته ولی کاربرد آن در بیت مردم در حال گسترش است و من این را می توانم ببینم.

محمود اسکندری

حدودا 29 درصد از پاسخ دهندگان بیش از 5,000 دلار در رمزارز سپرده گذاری کرده اند و که اکثر آن هم بیت کوین است.


کوین دسک در سال 2018 از بازدیدکنندگان خود نظرسنجی در زمینه میزان سپرده گذاری در بیت کوین کرد که نتیجه نشان داد که بیشتر افرادی که در بیت کوین سپرده گذاری کرده اند در آمریکا و اروپا بوده اند اما حالا مشخص شده که ایرانیان ثروت بیشتری را به بیت کوین تبدیل کرده اند.

اگر چه 63 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی کوین دسک بیش از 5,000 دلار در رمزارز ها سرمایه گذاری کرده اند، ایرانیان روی هم رفته سرمایه گذاری عظیم تری داشته اند.

[تقاضا برای بیت کوین] در اقتصاد های آشفته نسبت به اقتصاد های جهان اولی بیشتر احساس می شود. چنین پدیده ای انتظار می رود چرا که آن ها تاثیر نوسانات را بیشتر احساس می کنند.

جیمی سانگ – توسعه دهنده و مدرس بیت کوین

خدمات اول پرداخت

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ، ثبت نام آزمون های دانشجویی ، پرداخت هزینه هاست، شارژ حساب وب مانی،فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.

امتیاز 5/5 - از 4 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT