در سال جاری، ریپل (XRP) پس از پیروزی قانونی در برابر کیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. این پیروزی، علاقه سرمایه‌گذاران ریپل را دوباره برانگیخت و این ارز دیجیتال را با حجم معاملات بیش از 150 میلیارد دلار، به پرحجم‌ترین و پرمعامله‌ترین آلت‌ کوین در سال تبدیل کرد. در این پست به معرفی پرمعامله‌ترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۳ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

پرمعامله‌ترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۳

پس از ریپل، آلت کوین‌هایی مانند سولانا (SOL)، دوج کوین (DOGE)، بایننس کوین (BNB) و پالیگان (MATIC)، نیز حجم بالایی در معاملات خود دارند.

پرمعامله‌ترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۳
پرمعامله‌ترین ارزهای دیجیتال ۲۰۲۳

در مقابل افزایش حجم معاملات ریپل، حجم معاملات بیت کوین نزدیک به 27 درصد کاهش یافته است، که پایین‌ترین سطح از آوریل است و نشان‌دهنده تغییر در احساسات بازار به سمت آلت کوین‌ها است. افزایش حجم معاملات ریپل به دلیل افت اخیر حجم بیت کوین بوده و به عنوان محرکی برای افزایش حجم معاملاتی در سایر ارزهای دیجیتال عمل می‌کند. علی‌رغم کاهش اصلاح قیمتی بازار، ریپل در ماه اخیر 38 درصد، و از ابتدای سال تا به امروز بیش از 100 درصد رشد کرده است؛ و تقریباً 10 میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کرده است.

با این حال، قیمت ریپل هم در بحبوحه ریزش گسترده‌تر بازار کاهش یافته است؛ زیرا سرمایه‌گذاران چشم به جلسه آینده فدرال رزرو (FOMC) دوخته‌اند. پیش‌بینی افزایش 0.25 درصدی دیگر نرخ بهره توسط فدرال رزرو بر احساسات سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است. در یک محیط مالی با نرخ بهره بالا، ارزهای دیجیتال مانند ریپل ممکن است با چالش‌هایی مواجه شوند که باعث می‌شود برخی از سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های ایمن‌تر، مانند دلار سوق پیدا کنند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید