اگر شما علاقه زیادی به پوشاک دارید و می خواهید یک بوتیک آنلاین در این حوزه راه اندازی کنید باید بدانید که داشتن بوتیک آنلاین یک ایده عالی ارتقای کسب و کارهای کوچک است. بوتیک آنلاین بدون سرمایه راه اندازی کنید.

با استفاده از این روش، شما می توانید هر سال از 294 میلیارد دلاری که مصرف کنندگان برای لباس خرج می کنند، درآمد فروش خود را به دست آورید.

نقد کردن درآمد ارزی

در ادامه این راهنما قصد داریم نحوه باز کردن یک بوتیک آنلاین بدون نیاز به هزینه های گزاف را مورد بررسی قرار دهیم. حتی اگر بودجه شما محدود باشد می توانید تمامی مراحل بازگشایی بوتیک، از کشف محصولات گرفته تا تبلیغ آنلاین آن را با سرعتی بی سابقه به انجام برسانید.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
فهرست محتوا پنهان کردن

بوتیک آنلاین بدون سرمایه: مدل کسب و کار خود را انتخاب کنید

یک مدل کسب و کار نحوه فروش لباس را از طریق بوتیک آنلاین توضیح می دهد. اگر می خواهید بدون صرف هزینه زیاد شروع به کار کنید لباس ‌های Dropshipping برای شما گزینه های عالی برای فروش خواهند بود. یک تأمین ‌کننده لباس dropshipping پیدا کنید، از تصاویر آن‌ها در فروشگاه خود استفاده کنید و پس از فروش هزینه آن را بپردازید. درواقع در این روش شما تنها مسئول بازاریابی هستید. مسئولیت انتخاب، بسته بندی و ارسال اقلام از بوتیک شما به مشتریان بر عهده تأمین کننده شما است.

سایر گزینه های مقرون به صرفه برای فروش عبارتند از:

 • لباس های دست دوز خود را بفروشید
 • برند خود را ایجاد کنید
 • برحسب تقاضا بر روی لباس ها طرح های مختلف چاپ کنید

محصولاتی که می خواهید بفروشید را انتخاب کنید

انتخاب نوع لباسی که می خواهید در بوتیک خود بفروشید به این معنی است که می توانید بوتیک خود را تنها برای فروش لباس هایی خاص راه اندازی کنید و برای فروش یک نوع خاص از لباس شناخته شوید. لباس هایی که می توانید انتخاب کنید عبارت اند از :

 • لباس های قدیمی
 • لباس نوزاد
 • لباس سگ
 • لباس سایز بزرگ
 • پست های مرتبط
  کسب درآمد اینترنتی را با بهترین 10 روش ممکن شروع کنید
  کسب و کار آنلاین

  کسب درآمد اینترنتی بهترین و پر درآمد ترین روش های عصر دیجیتال است.اول پرداخت برای شما ده کسب و کار بیشتر بخوانید

  آمازون بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا را چقدر میشناسید
  آمازون

  آمازون را جفری پرستون بیزوس (55 ساله) بنیان گذاری کرد است. جف بیزوس سال 1994 در شهر سیاتل در یک بیشتر بخوانید

 • لباس های گیاهی

هانا نش، مالک بوتیک آنلاین و یکی از بنیانگذاران لوسی نش، می ‌گوید: «بوتیک ما در فروش جواهرات با کیفیتی که برای پوشیدن با انواع لباس ها طراحی شده‌ اند، تخصص دارد. به جای خرید جواهرات که به صورت انبوه در کشور تولید می شوند، جواهرات ما منحصر به فرد هستند و برای هر لباسی متمایز می باشند.

ما همچنین بر کیفیت به جای کمیت تمرکز می کنیم و فقط بهترین مواد را انتخاب می کنیم و از صنعتگران ماهر برای تولید هر قطعه استفاده می کنیم. این توجه به جزئیات تضمین کننده این است که مشتریان ما می توانند حتی در طول سال های آینده نیز از جواهرات خود لذت ببرند.

بوتیک آنلاین بدون سرمایه: یک طرح تجاری و بازاریابی بنویسید

یک طرح کسب و کار بوتیک آنلاین، نحوه جذب مشتریان و کسب درآمد آنلاین فروشگاه شما را توضیح می دهد. شما می توانید از الگوی طرح کسب و کار رایگانی که در ادامه می آوریم، برای تجزیه و تحلیل نحوه برنامه ریزی شروع کسب و کار خود با حداقل سرمایه استفاده کنید :

 • توضیح ساختار کسب و کار خود
 • چگونه موجودی را تهیه می کنید
 • این که آیا به مجوز کسب و کار نیاز دارید
 • آیا نیاز به تأمین مالی دارید
 • رقبای شما چه کسانی هستند

میزان بودجه لازم برای موجودی، بازاریابی و تبلیغات پولی

در حالی که در حال برنامه ریزی هستید، مدتی را صرف ایجاد یک برنامه بازاریابی کنید که جزئیات بازار هدف شما و نحوه برنامه ریزی برای دستیابی به آنها را مشخص کند. برای این کار ابتدا از خود بپرسید که از کدام پلتفرم های بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده خواهید کرد؟ مشتری هدف شما با چه نوع محتوایی درگیر می شود؟ چگونه آنها را به بوتیک آنلاین خود هدایت می کنید؟ برای پاسخ به این سوالات از یک الگوی طرح بازاریابی رایگان استفاده کنید.

بوتیک آنلاین بدون سرمایه: یک برند ایجاد کنید

یک برند، بوتیک آنلاین شما را از بقیه متمایز می کند. شما باید آنچه را که می‌ فروشید و اینکه محصولات خود به چه کسی می ‌فروشید و چرا کسی باید از بوتیک شما بخرد را به صورت واضح برای خود تعریف کنید و آن را به برند خود تبدیل نمایید.

برای این کار می توانید موارد زیر را در نظر بگیرید :

 • یک نام تجاری
 • یک شعار
 • ارائه یک پیشنهاد با ارزش
 • ارزشهای اصلی

هویت بصری، از جمله لوگو، رنگ ها و فونت های حرفه ای

هر آنچه که می خواهید انتخاب می کنید باید ارتباط موثری بین بوتیک آنلاین شما و مشتریان بالقوه شما ایجاد کند. در نظر داشته باشید که ثبات برند می تواند درآمد را تا 33 درصد افزایش دهد.

بوتیک آنلاین بدون سرمایه: فروشگاه آنلاین خود را باز کنید

برای فروش لباس از طریق بوتیک های آنلاین، به یک وب سایت تجارت الکترونیک نیاز دارید تا مشتریان بالقوه بتوانند موجودی شما را جستجو، مرور و خریداری کنند.

«Shopify، ایجاد یک وب‌ سایت زیبا، حرفه ‌ای و مفید را برای هر کسی بسیار آسان می ‌کند، به شرطی که کمی تحقیق کنید که چه تم‌هایی برای بوتیک شما مناسب هستند و هزینه آنها را نیز در نظر بگیرید.»

-ماریکو ایچیکاوا، بنیانگذار ماریکو ایچیکاوا

در اختیار داشتن یک فروشگاه آنلاین به‌ جای فعالیت در بازارهایی مانند Etsy به شما این امکان را می دهد تا کنترل بیشتری بر تجربه برند خود داشته باشید و کمک می‌ کند داده ‌های مهم مشتری خود را حفظ کنید و برای اهداف بعدی خود از آنها استفاده نمایید.

به عناصر زیر در فروشگاه اینترنتی خود توجه کنید:

عکاسی از محصولات لباس موجود در بوتیک خود را در سناریوهای مختلف، مانند استفاده از مدل‌ هایی با سایز‌های مختلف، آویزان کردن لباس ها به چوب لباسی یا به صورت تا شده، به نمایش بگذارید.

توضیحات مربوط به راهنمای اندازه لباس ها را به اشتراک بگذارید و اطلاعاتی در مورد موادی که از آن ساخته شده است را ارائه دهید، همچنین به این موضوع اشاره کنید که چرا پوشاک بوتیک شما با مارک های دیگر متفاوت است.

با لینک زدن محصولات به دسته بندی های پرفروش، به افراد کمک کنید محصولات جدید را در بوتیک شما کشف کنند.

ارائه اطلاعات مربوط به سیاست های فروشگاه از حمل و نقل تا بازگشت را فراموش نکنید. ارائه این اطلاعات ضروری به مشتریان بالقوه باعث خرید مطمئن تر آنها می شود

بهترین قسمت این است که برای شروع نیازی به صرف هزینه ندارید. می توانید فروش آنلاین را با طرح Starter Shopify شروع کنید. فقط با 5 دلار در ماه، تمام ابزارهای مورد نیاز برای فروش را از طریق رسانه های اجتماعی دریافت خواهید کرد.

در مورد استراتژی های مربوط به حمل و نقل خود تصمیم بگیرید

چگونه اقلام را از بوتیک آنلاین خود به مشتریان خود خواهید رساند؟ شما می توانید از Shopify Shipping برای حمل و نقل استفاده کنید و از هزینه های اضافی مربوط به حمل و نقل که تقریباً نیمی از مشتریان بالقوه را از خرید منصرف می کند، جلوگیری می کند.

نرخ‌ های حمل‌ و نقل داخلی و بین ‌المللی را در نظر بگیرید و اینکه آیا ارسال رایگان ارائه می ‌دهید یا خیر، حدود 66 درصد از مشتریان زمانی که مجبور به پرداخت هزینه حمل‌ و نقل شوند، از خرید خود صرف نظر می کنند. برای حل این مشکل می توانید یک رنج برای حداقل میزان خرید اعمال کنید، مانند “خرید بالای 50 دلار با ارسال رایگان همراه خواهد بود”.

اگر از مدل کسب و کار dropshipping برای راه اندازی بوتیک آنلاین خود استفاده می کنید، این مشکل به طور کامل از بین می رود. انجام سفارش و ارسال آنها، به عهده تأمین کننده dropshipping شما خواهد بود.

موجودی بوتیک خود را قیمت گذاری کنید

یکی از سخت ترین موارد در مورد افتتاح یک بوتیک آنلاین قیمت گذاری موجودی است. شما باید محصولات خود را به قیمتی بیشتر از هزینه ای که برای آنها پرداخت کرده اید، بفروشید.

استراتژی های قیمت گذاری مختلف را در نظر بگیرید، برخی از این استراتژی ها شامل موارد زیر هستند :

 • قیمت گذاری بر اساس ارزش
 • قیمت های رقابتی
 • قیمت گذاری بر اساس روانشناسی
 • تخفیف دادن

صرف نظر از اینکه از کدام مدل قیمت گذاری استفاده می کنید، حاشیه سود را با استفاده از این ماشین حساب محاسبه کنید. هزینه های ثابت (عمدتاً دامنه و طرح Shopify) را در قیمت گذاری محصول خود بگنجانید تا مطمئن شوید که پس از پرداخت هزینه های اضافه بوتیک آنلاین خود، هنوز هم سود می کنید.

نحوه پرداخت هزینه را تنظیم کنید

اکنون، شما قیمت هر کالا را در بوتیک آنلاین خود تعیین کرده اید. در مرحله بعد، پردازشگر پرداخت خود را راه اندازی کنید تا هزینه ها را از مشتریان دریافت کند. محبوب ترین روش پرداخت، پرداخت با استفاده از کارت نقدی یا اعتباری است. امکان پرداخت با این کارت ها را در فروشگاه آنلاین خود با استفاده از خدمات Shopify راه اندازی کنید. با استفاده از این خدمات، مشتریان شما می توانند از American Express، Visa یا Mastercard خود برای پرداخت هزینه خرید آنلاین استفاده کنند.

در کنار کارت های نقدی و اعتباری، روش های پرداخت جایگزین را در بوتیک خود ارائه دهید تا فروش بیشتری داشته باشید. که شامل موارد زیر می شوند:

 • کیف پول های موبایل، مانند Apple Pay یا Google Pay
 • استفاده از طرح اکنون بخرید، بعداً پرداخت کنید، مانند پرداخت اقساط فروشگاه
 • حواله بانکی

بوتیک آنلاین بدون سرمایه: شروع به تبلیغ بوتیک آنلاین خود کنید

پس از راه اندازی بوتیک، کار شما تازه شروع می شود. به کار گیری استراتژی ‌های بازاریابی هوشمند، احتمال برخورد افراد با فروشگاه آنلاین شما را افزایش می‌ دهد. هر چه ترافیک وب سایت تجارت الکترونیک بیشتر باشد، شانس شما برای کسب درآمد آنلاین بیشتر است.

بوتیک آنلاین خود را با استفاده از تاکتیک های تبلیغاتی رایگان مانند موارد زیر در معرض نمایش قرار دهید :

 • هدیه دادن محصولات رایگان به اینفلوئنسرهای مد و فشن
 • معرفی محصولات در نشریات لباس
 • ایجاد ویدیوهای TikTok
 • ارائه کد تخفیف
 • اجرای یک کمپین ایمیل مارکتینگ خودکار

در رسانه های اجتماعی هدایایی را ارائه دهید

از ویژگی تجزیه و تحلیل Shopify استفاده کنید تا دریابید که چه روش هایی برای شما تاثیر بسزایی خواهند داشت.

فروشگاه اینترنتی خود را بهینه کنید

میانگین نرخ تبدیل برای یک فروشگاه آنلاین تنها 2.86٪ است. نوع ترافیکی که به بوتیک آنلاین خود هدایت می کنید تا حد زیادی بر نرخ تبدیل شما تأثیر می گذارد. اما مواردی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها درآمد بیشتری از بازدیدگنندگان وب سایت خود دریافت نمایید، به عنوان مثال فروشگاه آنلاین خود را با تاکتیک های بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) مانند موارد زیر بهینه نمایید :

 • پرداخت با یک کلیک
 • سیگنال‌های اعتماد، مانند آرم‌های پردازشگر پرداخت یا خط‌مشی های مربوط به برگرداندن محصولات به صورت رایگان
 • عناصر تست A/B در صفحه، مانند عکس ‌های محصول یا طرح ‌بندی ها
 • نمایش اثبات اجتماعی، مانند نظرات مشتریان یا محتوای تولید شده توسط کاربر
 • طراحی سازگار با موبایل که طبق آن اندازه وب سایت، به طور خودکار بر اساس دستگاه بازدیدکننده تغییر اندازه می‌ دهد

سوالات متداول

آیا داشتن یک بوتیک آنلاین سودآور است؟

یک بوتیک آنلاین می تواند به یک تجارت سودآور تبدیل شود، زیرا به شما امکان می دهد از 775 میلیارد دلاری که مصرف کنندگان جهانی برای مد خرج می کنند، کسب درآمد کنید. کلید موفقیت این است که بر حاشیه سود خود نظارت داشته باشید و لباس ها را با قیمتی بالاتر از قیمتی که برای شما تمام می شود بفروشید.

چگونه می توانم یک کسب و کار کوچک آنلاین لباس از خانه راه اندازی کنم؟

با انتخاب یک مدل کسب و کار که نیازی به سرمایه گذاری اولیه ندارد، مانند dropshipping، شروع کنید. یک تأمین کننده قابل اعتماد پیدا کنید و شروع به تبلیغ آنلاین بوتیک خود کنید.

بوتیک آنلاین بدون سرمایه: هزینه راه اندازی یک بوتیک چقدر است؟

شما می توانید یک کسب و کار آنلاین را با حداقل 5 دلار در ماه با برنامه Shopify Starter شروع کنید. همچنین در برخی موارد می توانید فقط زمانی که موجودی را فروختید، هزینه آن را به تولید کننده پرداخت کنید.

چه چیزی را می توان در یک بوتیک فروخت؟

 • تی شرت
 • ژاکت
 • جواهر سازی
 • کیف های دستی
 • لوازم آرایشی
 • کالاهای لوکس

بوتیک ها موجودی خود را از کجا میخرند؟

 • دست دوم فروشی ها
 • به طور مستقیم از تولید کنندگان
 • تأمین کنندگان Dropshipping
 • خرده فروشان و عمده فروشان
 • بازارهای آنلاین مانند eBay
امتیاز 5/5 - از 1 رای
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید