پیش بینی قیمت طلا و سکه

چگونگی پیش بینی قیمت طلا و سکه

زمان مطالعه 3 دقیقه

با توجه به نوسانات قیمت دلار در بازار و به دنبال آن نوسانات قیمت طلا و سکه، بسیاری از افراد نگران این هستند که سرمایه‌شان بی‌ارزش نشود، ولی متاسفانه در آن زمان ممکن است قادر به تصمیم گیری صحیحی نباشند و چون اطلاعات کافی در مورد نوسانات طلا و ارز ندارند، نتوانند پیش بینی کنند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و قیمت ارز و طلا چگونه نوسان پیدا خواهد کرد. به این دلیل در این مقاله سعی کردیم تا به عوامل موثر بر نوسانات قیمت طلا و ارز اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم و از چگونگی پیش بینی قیمت طلا و سکه برای شما نکاتی را بازگو کنیم. لطفا با اول پرداخت همراه شوید.

آشنایی با چگونگی پیش بینی قیمت سکه و طلا

دوستان گرامی، برای اینکه بتوانید به درک صحیحی از نحوه‌ی پیش بینی قیمت سکه و طلا برسید باید با فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت سکه و طلا آشنا شوید.

به طور کلی چند فاکتور اصلی وجود دارد که بر نوسانات قیمت طلا و سکه تاثیرگذار است. ما در این مقاله به سه فاکتور از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت طلا که با دانستن آن‌ها می‌توان به پیش بینی قیمت طلا و سکه پرداخت،  اشاره کرده‌ایم که توضیحاتی را در خصوص هر کدام برای شما بیان خوایم کرد.

 • نوسانات قیمت نفت
 • پست های مرتبط
  قیمت بیت کوین را نهنگ ها با انتقال 300 میلیون دلار جابجا کردند!
  قیمت بیت کوین

  می توان گفت در چندین روز گذشته برای بازار رمز ارزی، روزهای پر رونق ای بوده است. پس از مدت بیشتر بخوانید

  چهار دلیل خرید بیت کوین، حتی به میزان کم درسال 2019!
  بیت کوین

  با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و پیدایش مواردی مانند بیت کوین و آلت کوین ها، این سوال به ذهن هر بیشتر بخوانید

  افزایش قیمت ارز های دیجیتال در سال 2019 براساس گزارش Fundstrat
  پیش بینی بیت کوین

  سایت ها و شرکت های مختلفی به بررسی و تحلیل آینده ارزهای دیجیتال و بیت کوین می پردازند. یکی از بیشتر بخوانید

 • افزایش تورم جهانی
 • بحران‌های اقتصادی یک کشور
پیش بینی قیمت طلا و سکه
پیش بینی قیمت

تاثیر نوسانات قیمت نفت و تاثیر آن بر قیمت طلا

زمانی که قیمت نفت به دلایل مختلف سیاسی و اقتصادی دچار نوسان می‌شود و قیمت ثابتی پیدا نمی‌کند و مدام در حال تغییر است، زمانی است ک هیچ یک از سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در زمینه‌ی نفت نیستند چرا که این کار با ریسک زیادی همرا است و معمولا در چنین شرایطی آن‌ها به دنبال کم خطر‌ترین راه برای سرمایه گذاری می‌گردند تا بتوانند سرمایه‌ی خود را محافظت کنند. در این شرایط آن‌ها به سمت بازار طلا و سکه و روی می‌آورند و به این ترتیب بازار طلا و سکه رونق پبدا می‌کند و تقاضا برای خرید طلا و سکه بیشتر می‌شود  و قیمت طلا و سکه افزایش می‌یابد.

تاثیر افزایش تورم جهانی بر قیمت طلا

به طور کلی اگر میزان عرضه ارز جهانی بسیار بیشتر از پیشرفت اقتصادی کل جهان باشد، در این صورت می‌گوئیم که تورم جهانی افزایش پیدا کرده است.

زمانی که تورم جهانی افزایش پیدا می‌کند، واحد‌های ارزی از ارزش می‌افتند و مردم مجددا برای حفظ ارزش سرمایه‌ی خود به سمت خرید طلا و سکه روی می‌آورند. در این شرایط نیز تقاضا برای طلا و سکه زیاد می‌شود چرا که همه به سمت خرید سکه و طلا روی می‌آورند و قیمت طلا افزایش می‌یابد.

تاثیر بحران‌های اقتصادی یک کشور بر قیمت طلا

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا، بحران اقتصادی یک کشور است. زمانی که یک کشور دچار بحران اقتصادی می‌شود، دولت برای جبران این بحران و رکود اقتصادی، اقدام به چاپ ارز می‌نماید. این موضوع باعث می‌شود که ارزش ارز کاهش پیدا کند و مجدد افراد برای حفظ سرمایه‌های خود به سمت بازار طلا و سکه روی آورند و مجددا تقاضا برای خرید طلا افزایش یافته و در این شرایط نیز پیش بینی می‌شود که قیمت طلا افزایش یابد.

به این ترتیب ملاحظه کردید که هر زمان که ارزش نفت کاهش پیدا کند یا از ارزش ارز کاسته شود، پیش بینی می‌شود که قیمت طلا افزایش یابد، پس عوامل موثر در پیش بینی قیمت عبارتند از قیمت نفت، وضعیت اقتصاد جهانی و میزان تورم جهانی، بحران اقتصادی در یک کشور و … که با دانستن این عوامل می‌توان به پیش بینی قیمت طلا و سکه پرداخت.

دوستان قطعا در میان شما افرادی هستند که تا کنون تجربه‌ی پیش بینی قیمت طلا و سکه را داشته‌اند، عزیزانی که در بیشتر مواقع پیش بینی شان درست بوده است، لطفا تجربیات مفید خود در این زمینه را با دیگر دوستان علاقه مند در میان بگذارند تا آن‌ها نیز از این مطالب ارزشمند مطلع و بهره مند شوند.

امتیاز 5/5 - از 2 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *