کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی رمزارزی در پایتخت

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی رمزارزی در پایتخت

زمان مطالعه 2 دقیقه

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ، از دستگیری دو برادر که با ترفند خرید و فروش ارزهای دیجیتال از تعدادی از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد. در این خبر به بررسی کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی رمزارزی در پایتخت می پردازیم.

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی رمزارزی در پایتخت

سرهنگ گودرزی گفت که با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس مبنی بر کلاهبرداری از وی تحت عنوان خرید و فروش ارز دیجیتال، موضوع در دستور کار پلیس فتای پایتخت قرار گرفت.

وی افزود که شاکی در اظهارات خود عنوان داشت در شبکه اجتماعی اینستاگرام با دو نفر که مدعی بودند بازار ارزهای دیجیتال دست آنهاست و سودهای کلانی در ازای سرمایه‌گذاری در این زمینه پرداخت می‌کنند، آشنا شدم و مدت کوتاهی با آنها در ارتباط بودم و پس از جلب اعتمادم مبلغ ۲ میلیارد ریال جهت سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال برایشان واریز کردم و بعد از واریز وجه، دیگر پاسخی دریافت نکردم و متوجه کلاهبرداری شدم.
رئیس پلیس فتای پایتخت ادامه داد که کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ پس از بررسی‌های همه‌جانبه و تلاش بی‌وقفه برای شناسایی مجرمین با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی، اطلاعاتی از این شیادان که دو برادر بودند، به دست آوردند. با به دست آمدن هویت متهمین و پس از تشریفات قضایی، تیم عملیات این پلیس مجرمین را در یکی از محله‌های شمالی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

وی با بیان اینکه طی بررسی پرونده، بیش از ۱۷ نفر به شکات اضافه شدند، اظهار داشت:

متهمین پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شکات به جرم خود اقرار کرده و اظهار داشتند با هویتی جعلی و جلب اعتماد شکات با وعده واهی سود بسیار بالا، حدود ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌اند.

سرهنگ گودرزی در نهایت گفت که ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف فضای مجازی بوده و این مهم، جز با احساس مسئولیت و برنامه‌ریزی و صرف زمان کافی محقق نمی‌شود.

امتیاز 5/5 - از 1 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی