معیار گیری کمپین های بازاریابی ایمیلی به شما می‌گوید که کدام خطوط موضوع ایمیل بهترین عملکرد را دارند، چه کسی روی چه چیزی کلیک می‌کند و آیا ایمیل های شما توسط گیرندگان مورد نظر خوانده می‌شود یا خیر. معیار بازاریابی ایمیلی را در ادامه بررسی کرده ایم.

معیارهای بازاریابی ایمیلی بینش هایی را در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی مفید نیست، ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید استراتژی بازاریابی ایمیلی خود را بهبود بخشید و از ارسال ایمیل های هرزنامه اجتناب کنید.

فهرست محتوا پنهان کردن

معیارهای بازاریابی ایمیلی چیست؟

معیارهای بازاریابی ایمیلی اعداد یا درصدهایی هستند که نشان دهنده موفقیت یک کمپین بازاریابی ایمیلی هستند. آنها اطلاعاتی درباره کمپین ها ارائه می‌کنند، مانند تعداد و افرادی که ایمیلی را باز می‌کنند، چند نفر از یک ایمیل به یک وبسایت کلیک می‌کنند و چند نفر اشتراکشان را لغو می‌کنند.

چرا باید معیارهای بازاریابی ایمیلی را دنبال کنید:

معیارها به شما کمک می‌کند تا درک کنید که مشترکین چگونه با محتوای شما ارتباط برقرار می‌کنند. آنها تصویری از محتوایی که طنین انداز می‌شود ترسیم می‌کنند، بنابراین می‌توانید از آن برای بهبود هر ایمیل بعدی استفاده کنید.

Shopify Email به طور خودکار معیارهای انتخابی شما را ردیابی می‌کند تا بتوانید با مشتریان ارتباط برقرار کنید و از طریق ایمیل روابط پایدار ایجاد کنید. نتایجی مانند تعداد افرادی که از ایمیل های شما به فروشگاه شما کلیک کرده‌اند، تعداد افرادی که محصولات را به سبد خرید خود اضافه کرده‌اند و در نهایت چند نفر خرید کرده‌اند را اندازه گیری کنید. حتی بهتر از آن، می‌توانید از طریق حساب Shopify خود، که به کاتالوگ محصول شما مرتبط است، برای بینش عملکرد عمیقتر و دقیقتر به آن دسترسی داشته باشید.

داشبورد ایمیل Shopify به شما یک نمای کلی از معیارهای بازاریابی ایمیلی کلیدی شما می‌دهد.

10 معیار بازاریابی ایمیلی که باید در سال 2023 پیگیری کنید:

 1. Deliverability rate نرخ تحویل
 2. Open rate نرخ باز کردن
 3. Click-through rate (CTR) نرخ کلیک کردن
 4. Conversion rate نرخ مکالمه کردن
 5. Unsubscribe rate نرخ لغو مشترک شدن
 6. Bounce rate نرخ پرش
 7. List growth rate نرخ رشد فهرست
 8. Email sharing or forwarding rate نرخ اشتراک گذاری ایمیل
 9. ROI نرخ بازگشت سرمایه
 10. پست های مرتبط
  مهمترین قوانین سئو و آشنایی با آن ها
  قوانین سئو

  موتورهای جست‌وجو منابع بسیار مهم ترافیک و مشتریان هر وبسایتی هستند، به همین دلیل بهینه‌سازی وبسایت اهمیت بسیاری دارد. بهینه بیشتر بخوانید

  MOZ ماز (موز) چیست؟ آشنایی با ابزار سئو
  MOZ ماز

  برای موفقیت یک استارت اپ که به تازگی راه اندازی شده است، تبلیغات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استفاده از بیشتر بخوانید

 11. Number of spam complaints نرخ شکایات اسپم

نرخ تحویل

نرخ تحویل، درصد ایمیل های ارسال شده را نشان می‌دهد که با موفقیت به گیرنده تحویل داده شده اند. نرخ های تحویل بالا نشان دهنده فهرستی تمیز و سالم است و تأیید می‌کند که ایمیل های شما در صندوق های ورودی مناسب فرود می‌آیند. اما اگر آمار پایین بیاید، ممکن است به این معنی باشد که ایمیل های شما به عنوان هرزنامه علامت گذاری شده‌اند یا ایمیل هایی را به آدرس های نامعتبر ارسال می‌کنید.

نحوه محاسبه میزان تحویل پذیری: تعداد ایمیل های ارسالی را بر تعداد کل ایمیل های ارسال شده تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

معیار بازاریابی ایمیلی
معیار بازاریابی ایمیلی

نرخ تحویل خوب چقدر است؟

در حالت ایده‌آل، 100% را می‌زنید، اما 99% را هدف قرار می‌دهید. ممکن است برخی ناهنجاری ها در لیست شما وجود داشته باشد. اگر نرخ تحویل شما 97٪ یا کمتر است، نحوه جمع آوری آدرس های ایمیل خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید بهترین شانس موفقیت را به خود می‌دهید.

ایمیل های مارک دار را در عرض چند دقیقه با ایمیل Shopify ایجاد کنید

با ایمیل Shopify، می‌توانید به راحتی کمپین های ایمیل را از طریق سرپرست Shopify خود ایجاد، ارسال، خودکارسازی و ردیابی کنید – بدون نیاز به کدنویسی.

نرخ باز کردن

نرخ باز کردن درصدی از گیرندگانی است که ایمیل شما را باز کرده اند. نرخ باز کردن بالا ممکن است به این معنی باشد که خطوط موضوع شما قانع کننده هستند، یا ممکن است به این معنی باشد که مشتریان ایمیل های شما را در صندوق ورودی خود پیش بینی می‌کنند. اگر نرخ باز شدن پایینی می‌بینید، سعی کنید خطوط موضوعی را آزمایش کنید، از شخصی سازی استفاده کنید، ایموجی ها را ترکیب کنید یا به تغییر آهنگ ارسال فکر کنید.

نحوه محاسبه نرخ باز: تعداد کل ایمیل های باز شده را بر تعداد گیرندگان تقسیم کرده و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

نرخ باز کردن خوب چقدر است؟

یک نرخ خوب بین 20 تا 22 درصد است. اگر ارائه دهنده خدمات ایمیل شما نشان می‌دهد که نرخ باز شدن شما کمتر از این است، خطوط موضوعی A/B را امتحان کنید تا بهترین موارد را برای مخاطبانتان پیدا کنید.

معیار بازاریابی ایمیلی: نرخ کلیک (CTR)

نرخ کلیک درصدی از افرادی است که روی لینک موجود در داخل ایمیل شما کلیک کرده اند. این دو معیار را در یک معیار ارزیابی می‌کند: تعداد افرادی که ایمیل را باز کرده‌اند و تعداد کلیک ها. بسیاری از این معیار برای سنجش موفقیت کلی کمپین استفاده می‌کنند.

نحوه محاسبه نرخ کلیک: تعداد افرادی که روی یک لینک در ایمیل کلیک کرده اند بر تعداد کل افرادی که ایمیل را باز کرده اند تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

نرخ کلیک خوب چقدر است؟

3.5% را هدف گذاری کنید. برای بهبود نرخ کلیک، اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با مخاطبان شما مرتبط است، زمان های مختلف ارسال را آزمایش کنید و از یک تماس برای اقدام قوی (CTA) استفاده کنید.

نرخ تبدیل

نرخ تبدیل یک ایمیل، درصد مشترکینی است که اقدام خاصی (یعنی خرید) انجام داده اند. این یکی از مهمترین معیارهای یک کمپین ایمیلی است، زیرا معمولاً هدف کلی است.

نحوه محاسبه نرخ تبدیل: تعداد افرادی که اقدام مورد نظر را انجام داده اند بر تعداد ایمیل های ارسال شده تقسیم کرده و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

نرخ تبدیل خوب چقدر است؟

نرخ تبدیل در تجارت الکترونیک بسیار کم است – هر چیزی بالاتر از 2٪ خوب در نظر گرفته می‌شود. اگر آن را دریافت نمی‌کنید، پیشنهاد تخفیف را به خط موضوع خود اضافه کنید، بررسی کنید که آیا طرح شما پاسخگو است یا خیر، و از یک CTA واضح استفاده کنید.

نرخ لغو اشتراک

نرخ لغو اشتراک درصدی از کاربرانی است که پس از ارسال یک کمپین ایمیلی از لیست مشترکان انصراف دادند.

نحوه محاسبه نرخ لغو اشتراک: تعداد افرادی که اشتراک را لغو کردند بر تعداد ایمیل های ارسال شده تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

نرخ لغو اشتراک خوب چقدر است؟

هر چه کمتر بهتر 0.5٪ یا کمتر را هدف بگیرید. برای پایین نگه داشتن این معیار، می‌توانید فرکانس ایمیل خود را آزمایش کنید و محتوا را قابل هضم و مرتبط نگه دارید. فرکانس ایمیل به تعداد دفعاتی که به مشترکین خود ایمیل می‌زنید اشاره دارد. مهم است که از همان ابتدا آهنگ ارسال خود را در استراتژی خود بسازید تا مشترکین شما احساس نکنند که ایمیل های زیادی برای آنها ارسال می‌کنید.

معیار بازاریابی ایمیلی: نرخ پرش

نرخ پرش تعداد ایمیل های ارسالی را که به هر دلیلی نمی‌توانند به صندوق ورودی گیرنده تحویل داده شوند را اندازه گیری می‌کند. دو نوع پرش وجود دارد: «پرش نرم» که یک بلوک موقت در صندوق ورودی گیرنده است (به دلیل پر بودن یا از کار افتادن سرور)، و «پرش سخت» که نشان دهنده یک آدرس ایمیل نامعتبر یا وجود ندارد.

نحوه محاسبه نرخ پرش: تعداد کل ایمیل های برگشتی را بر تعداد ایمیل های ارسال شده تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

نرخ پرش خوب چقدر است؟

دو درصد یا کمتر یک نرخ پرش خوب است. در حالی که آدرس های ایمیل «پرش نرم» ممکن است ایمیل های شما را بعداً دریافت کنند، می‌توانید با حذف هر آدرسی که «به سختی برگشته‌اند» از فهرست ایمیلتان، نرخ پرش خود را بهبود ببخشید.

نرخ رشد فهرست

نرخ رشد فهرست به نرخ رشد فهرست ایمیل شما اشاره دارد. هرچه افراد بیشتری در لیست خود داشته باشید، مشتریان بالقوه و فرصت های فروش بیشتری خواهید داشت.

نحوه محاسبه نرخ رشد فهرست: تعداد مشترکین جدید (منهای تعداد لغو اشتراک) را بر تعداد کل افراد فهرست خود تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

نرخ رشد فهرست خوب چقدر است؟

نرخ رشد فهرست 2.5% را هدف قرار دهید. با استفاده از CTA های واضح در صفحات فرود خود، ایجاد انگیزه برای افرادی که مشترک می‌شوند و قرار دادن فرم های ثبت نام در وبسایت و کانال های بازاریابی کلیدی خود، درصد را بهبود بخشید.

نرخ اشتراک یا ارسال ایمیل

نرخ اشتراک یا ارسال ایمیل تعداد افرادی را که ایمیل را با شبکه های اجتماعی یا دوستان و خانواده خود به اشتراک گذاشته اند اندازه گیری می‌کند. این معمولاً از طریق “Share this” یا دکمه “Forward to a friend” ردیابی می‌شود و راهی عالی برای افزایش فهرست خود با تلاش بسیار کم است.

نحوه محاسبه نرخ اشتراک یا ارسال ایمیل: تعداد کل ایمیل های ارسالی را بر تعداد کلیک های روی دکمه «Share this» تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

نرخ اشتراک یا ارسال ایمیل خوب چقدر است؟

در اینجا اعداد دقیق و سریعی وجود ندارد – هر اشتراک یا فوروارد مثبت است، اما اگر گیرنده ایمیل را دریافت کند اما ثبت نام نکرده باشد، لزوماً به مشترک جدید ترجمه نمی‌شود. با این حال، آنها ممکن است روی یک پیوند کلیک کنند، از فروشگاه شما بازدید کنند یا اقدام دیگری انجام دهند که مزایایی دارد.

بازگشت سرمایه

ROI مخفف Return on investment است به معنای بازگشت سرمایه. درآمد یا فروش یک کمپین را با میزان سرمایه گذاری شما در آن اندازه گیری می‌کند.

نحوه محاسبه ROI: کل درآمد خود را از کمپین بر کل هزینه شده برای آن تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

ROI خوب چیست؟

به طور متوسط، کمپین های ایمیل به ازای هر 1 دلار خرج شده، 42 دلار تولید می‌کنند که ROI ۴۲۰۰ درصدی است. اما اگر این اعداد را به دست نمی‌آورید، خودتان را شکست ندهید. نکته اصلی این است که شما بازدهی بالاتری نسبت به سرمایه گذاری خود دریافت می‌کنید. شما می‌توانید با پیاده سازی استراتژی های بهینه سازی تبدیل، تست A/B خطوط موضوعی و انواع محتوا، آزمایش CTA و افزودن انگیزه به ایمیل های خود، این را بهبود بخشید.

تعداد شکایات اسپم

تعداد شکایات هرزنامه به درصد افرادی اشاره دارد که ایمیل های شما را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کرده اند. این می‌تواند برای استراتژی بازاریابی ایمیلی شما دلسرد کننده و مضر باشد – هر چه شکایات هرزنامه بیشتری دریافت کنید، احتمال اینکه ایمیل های آینده مستقیماً به پوشه های هرزنامه بروند بیشتر می‌شود.

نحوه محاسبه نرخ شکایات هرزنامه: تعداد افرادی که ایمیل را اسپم گزارش کرده اند بر تعداد ایمیل های ارسال شده تقسیم کنید و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

نرخ شکایت اسپم خوب چقدر است؟

در حالت ایده آل، 0٪. نرخ شکایت هرزنامه خود را با قابل مشاهده و در دسترس کردن پیوند لغو اشتراک خود، فعال کردن دوبار انتخاب و اجتناب از خطوط موضوعی هرزنامه پایین نگه دارید.

معیارهای بازاریابی ایمیلی و KPI: نظر نهایی

ردیابی معیارهای بازاریابی ایمیلی شما باید از همان ابتدا بخشی از استراتژی کمپین شما باشد، اما بهترین زمان برای ردیابی داده های خود همین الان است. این اعداد به شما می‌گویند که مشترکین شما به چه نوع محتوایی پاسخ می‌دهند، عملکرد کمپین های ایمیلی شما و چه کاری باید انجام دهید تا به حرکت رو به جلو ادامه دهید.

Shopify Email به طور خودکار ردیابی را از ابتدا فعال می‌کند و همه این معیارهای کلیدی را گزارش می‌دهد، از جمله:

 • نرخ تحویل
 • چند مشترک لغو اشتراک کردند
 • نرخ کلیک
 • چند بار ایمیل به عنوان هرزنامه گزارش شده است
 • فروشگاه شما چند بازدیدکننده منحصر به فرد از ایمیل داشته است
 • چند بار بازدید از فروشگاه شما از طریق ایمیل منجر به اضافه شدن موارد به سبد خرید شد
 • چه تعداد سفارش توسط مشتریانی که از فروشگاه شما بازدید می‌کنند از طریق ایمیل ارسال شده است
 • مبلغ دلاری در فروش حاصل از بازدید از فروشگاه شما از طریق ایمیل

اگرچه باید ردیابی باز را فعال نگه دارید، همیشه می‌توانید تنظیمات خود را به‌روزرسانی و شخصی کنید. به خاطر داشته باشید که مخاطبان خود را افزایش دهید و نرخ باز شدن خود را افزایش دهید، نتایج کمپین ایمیل خود را تجزیه و تحلیل کنید و بر اساس آن تنظیم کنید.

پرسش و پاسخ معیارهای بازاریابی ایمیلی

چه معیارهایی را باید با بازاریابی ایمیلی دنبال کنید؟

– نرخ تحویل

– نرخ باز کردن

– نرخ کلیک

– نرخ تبدیل

– نرخ لغو اشتراک

– نرخ پرش

– نرخ رشد فهرست

– نرخ اشتراک یا ارسال ایمیل

– بازگشت سرمایه (ROI)

– نرخ شکایت اسپم

KPI برای بازاریابی ایمیلی چیست؟

مهم ترین و رایج ترین KPI برای بازاریابی ایمیلی نرخ باز، نرخ کلیک و نرخ تبدیل است. همچنین می‌توانید معیارهایی مانند نرخ تحویل، نرخ لغو اشتراک و نرخ رشد فهرست را دنبال کنید تا بفهمید مشترکان شما چه می‌خواهند و چه نیازی دارند.

برخی از معیارهای ایمیل چیست؟

معیارهای ایمیلی که ردیابی می‌کنید به اهداف شما و نوع کمپین هایی که اجرا می‌کنید بستگی دارد. رایج ترین معیارهای ایمیل عبارتند از نرخ تحویل، نرخ باز، نرخ کلیک، نرخ تبدیل، نرخ لغو اشتراک، نرخ پرش و بازگشت سرمایه.

5 معیار بازاریابی چیست؟

پنج معیار رایج بازاریابی برای ایمیل عبارتند از:

– نرخ تحویل

– نرخ باز

– نرخ کلیک

– نرخ تبدیل

– نرخ لغو اشتراک

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید