چه برای خرید، چه برای شکایت، دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است بخواهید بدانید چه کسی صاحب یک وب سایت است. از این راه ها برای فهمیدن استفاده کنید. چه کسی صاحب یک وب سایت است؟

دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید با صاحب یک وب سایت تماس بگیرید. به عنوان مثال، می‌توانید شکایتی داشته باشید، یا ممکن است بخواهید به آنها پیشنهاد خرید وب‌سایت بدهید. اگر در مورد کاری که باید انجام دهید دچار مشکل هستید.

وب سایت را اسکن کنید

اگر قبلاً در وب سایت هستید، می توانید شروع به جستجوی اطلاعات در آنجا کنید. ابتدا به قسمت پایین صفحه بروید و اطلاعات تماس را جستجو کنید. اگر آنجا نیست، به صفحه تماس و درباره درباره آن بروید تا آن را بررسی کنید. بسیاری از وب‌سایت‌ها، به خصوص اگر متعلق به افراد یا سازمان‌ها برای اهداف تجاری باشند، اطلاعات تماس در جایی نمایش داده می‌شوند.

اطلاعات را پیدا نکردید؟ فقط به این دلیل که اکنون نمی توانید آن را پیدا کنید، به این معنی نیست که هرگز آنجا نبوده است. می توانید از ابزارهایی مانند Way Back Machine برای مشاهده نسخه های قدیمی وب سایت و اسکن اطلاعات تماس مورد نیاز خود استفاده کنید.

صفحات رسانه های اجتماعی وب سایت را بررسی کنید

اگر وب‌سایت متعلق به یک کسب‌وکار است، می‌توانید با بررسی بخش About به دنبال راهی برای تماس با مالک در صفحه فیسبوک یا لینکدین آن باشید. اگر چیزی پیدا نکردید، سعی کنید و یک پیام در صندوق ورودی ارسال کنید و اطلاعات تماس را بخواهید. بسیاری از کسب و کارها سعی می کنند ظرف یک یا دو روز به شما پاسخ دهند.

همچنین می توانید سعی کنید ببینید چه کسی برای این شرکت در لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی برای حرفه ای ها کار می کند. هنگامی که آنها را پیدا کردید، یک پیام برای آنها ارسال کنید و ببینید آیا آنها می توانند به شما کمک کنند. فقط به یاد داشته باشید که محترمانه و دقیق باشید – ممکن است برخی از افراد دوست نداشته باشند که اینگونه با آنها برخورد کنید.

از ابزار جستجوی WHOIS استفاده کنید

گاهی اوقات، با استفاده از WHOIS می توانید اطلاعاتی در مورد صاحب یک وب سایت پیدا کنید. این پایگاه داده ای است که هر کسی می تواند برای یافتن اطلاعات ثبت در مورد یک دامنه خاص از جمله نام، آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل مالک به آن دسترسی داشته باشد. و چندین وب سایت وجود دارد که می توانید از آنها برای جستجوی رایگان اطلاعات WHOIS استفاده کنید.

با ثبت کننده دامنه تماس بگیرید

متأسفانه، استفاده از ابزار جستجوی WHOIS ممکن است اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار ندهد، زیرا برخی از صاحبان دامنه می توانند از سرویسی برای حفظ خصوصی اطلاعات خود استفاده کنند. با این حال، همچنان می‌توانید ثبت‌کننده دامنه را ببینید – مکانی که مالک دامنه دامنه خود را در آن ثبت کرده است.

سپس می توانید برای کسب اطلاعات در مورد مالک با خدمات مشتری ثبت دامنه تماس بگیرید، اما برای انجام این کار به دلیل قانونی نیاز دارید.

چه کسی صاحب یک وب سایت است
چه کسی صاحب یک وب سایت است

اگر قصد شما خرید دامنه است، ثبت کننده می تواند به شما کمک کند تا با مالک تماس بگیرید تا بتوانید پیشنهادی ارائه دهید. به عنوان مثال، فرض کنید مالک وب سایت دامنه را با استفاده از Namecheap خریداری کرده است. برای ارائه پیشنهاد، آدرس وب سایت را در کادر جستجو وارد کنید و روی جستجو کلیک کنید.

خواهید دید که شخصی وب سایت را گرفته است، اما درست در کنار آن گزینه ای برای ارائه پیشنهاد وجود دارد، بنابراین روی Make offer کلیک کنید.

چه کسی صاحب یک وب سایت است
چه کسی صاحب یک وب سایت است
پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

آموزش طراحی در Blender | مدل های سه بعدی در Blender
طراحی در Blender

نمی دانید از کجا طراحی در Blender شروع کنید؟ این مدل های سه بعدی ساده را امتحان کنید تا روند بیشتر بخوانید

برخی از ثبت کنندگان دامنه مانند Namecheap خدمات کارگزاری دامنه را مستقیماً ارائه نمی دهند و ممکن است برای تکمیل پیشنهاد خود شما را به یک سرویس کارگزاری هدایت کنند.

از خدمات کارگزاری دامنه استفاده کنید

در میان چیزهای دیگر، یک سرویس کارگزاری دامنه وجود دارد که به شما و دیگران کمک می کند تا صاحبان دامنه را پیدا کنید، بنابراین می توانید به آنها پیشنهاد بدهید. از آنجایی که اینها خدمات هستند، انتظار داشته باشید که برای دریافت آنها هزینه ای بپردازید تا به شما در تماس با مالک دامنه کمک کند.

بنابراین، اگر در مورد خرید دامنه جدی هستید، انجام یک جستجوی سریع در گوگل می‌تواند به شما در خدمات کارگزاری دامنه که می‌توانید استفاده کنید، موفقیت‌هایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

کمی عمیق‌تر حفاری کنید تا بدانید چه کسی صاحب یک وب‌سایت است

گاهی اوقات، پیدا کردن مالک یک وب سایت آسان است. اما وقتی مالک برای حریم خصوصی آنها ارزش قائل است، ممکن است لازم باشد برای پیدا کردن آنها کمی جستجو کنید. اگر خودتان نمی توانید اطلاعات تماس آنها را پیدا کنید، ثبت کننده دامنه یا کارگزار دامنه را امتحان کنید، به خصوص اگر می خواهید دامنه را خریداری کنید.

در حالی که در حال بررسی جزئیات مالک وب سایت هستید، ممکن است بخواهید سئو سایت را نیز بررسی کنید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید