احتمال اصلاح قیمت سندباکس

احتمال اصلاح قیمت سندباکس پس از آزادسازی ۳۳۰ میلیون توکن

زمان مطالعه 3 دقیقه

با توجه به داده‌های موجود در TokenUnlocks.App، تیم توسعه‌دهنده توکن سندباکس با نام تجاری “The Sandbox” در تاریخ 14 آگوست قرار است 332.55 میلیون توکن جدید را به عرضه در گردش خود اضافه کند. در این پست به بررسی احتمال اصلاح قیمت سندباکس می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

احتمال اصلاح قیمت سندباکس

این افزایش، علاوه بر 372.57 میلیون توکنی است که در رویداد قبلی در تاریخ 14 فوریه اضافه شده بود. این رویداد منجر به افزایش عرضه در گردش این توکن‌ و رسیدن به 705 میلیون توکن در سال 2023 خواهد شد. داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که واکنش بازار به این رویداد، می‌تواند ثبات قیمت توکن SAND را در معرض خطر قرار دهد.

به گزارش پلتفرم تحلیلی Santiment، در حالی که عرضه در گردش در آگوست 2023 حدود 16 درصد دیگر افزایش می‌یابد، اما نرخ رشد شبکه به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، با ایجاد 1899 آدرس جدید در تاریخ 15 ژانویه، سندباکس به اوج رشد شبکه خود در سال 2023 دست یافت. اما این میزان به طور قابل توجهی، 76 درصد کمتر از اوج سال گذشته، به میزان 7885 آدرس جدید ثبت شده در 23 فوریه 2022 است.

احتمال اصلاح قیمت سندباکس

احتمال اصلاح قیمت سندباکس

آزادسازی توکن در طول دوره کاهش نرخ جذب کاربر می‌تواند باعث ایجاد فشار نزولی شدید شود. در همین راستا، نمودار بالا نشان می‌دهد که سندباکس رشد قابل‌توجهی در جذب کاربران جدید را به ثبت نرسانده که بتواند فشار تورمی ناشی از آزادسازی توکن به میزان 133 میلیون دلار را کاهش دهد.

داده‌های آنچین از IntoTheBlock هم نشان می‌دهند که 66.6 درصد از دارندگان توکن سند در پلتفرم سندباکس از سرمایه‌گذاری خود ضرر کرده‌اند. با وجود قیمت‌های نامطلوب فعلی، گروهی از نهنگ‌ها در حال تخلیه توکن‌های خود هستند تا از نزول قیمت پس از آزادسازی توکن در امان بمانند. نهنگ‌های سندباکس که دارای موجودی 1 تا 10 میلیون سند هستند، در تاریخ 13 جولای، دقیقاً یک ماه تا رویداد آزادسازی شروع به فروش کردند.

همان‌طور که در زیر نشان داده شده است، نهنگ‌ها تا 13 جولای دارای 284.3 میلیون توکن سند بودند. اما در حال حاضر، تنها 252.2 میلیون توکن در کیف پول آنها باقی مانده است. این بدان معناست که آنها در کمتر از سه هفته حدود 30 میلیون SAND را به فروش رسانده‌اند.

احتمال اصلاح قیمت سندباکس

احتمال اصلاح قیمت سندباکس

اگر نهنگ‌ها به افزایش فشار فروش ادامه دهند، سرمایه‌گذاران خرد نیز به آنها ملحق خواهند شد که باعث تشدید روند نزولی می‌شود. از این رو، با نزدیک شدن به رویداد آزادسازی توکن، قیمت سندباکس ممکن است به زیر 0.30 دلار برسد. با این حال، 1250 آدرسی که 2.6 میلیون توکن سند را با قیمت میانگین 0.37 دلار خریداری کرده‌اند، می‌توانند به عنوان فرشته نجات ظاهر شوند.

احتمال اصلاح قیمت سندباکس

احتمال اصلاح قیمت سندباکس

بنابراین، اگر سندباکس شاهد تقاضای کافی در شبکه قبل از رویداد آزادسازی باشد، قیمت می‌تواند به 0.45 دلار بازگردد.

اگرچه، 1400 دارنده سند که 55.2 میلیون توکن را با قیمت متوسط 0.42 دلار خریداری کرده‌اند، می‌توانند بازیابی قیمت را متوقف کنند. با این وجود، اگر گاوها بتوانند دیوار فروش را از سر راه بردارند، قیمت سند می‌تواند تثبیت شود و به سرعت قلمرو 0.45 دلاری را پس بگیرد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت